Finansal Raporlarınızı Detaylandırmak 2

Eran Filiba
Eran Filiba
2 dk

Paraşüt olarak size sunmak istediğimiz en büyük değerlerden bir tanesi finansal raporlarınızı kolayca elde edebilmenizi sağlamak.

Bunu yapabilmeniz için veri girişi sırasında fatura ve giderlerinizi doğru şekilde gruplamanız gerekir. Doğru gruplama, doğru kategori ve etiket yapısıyla kolaylıkla yapılabilir.

1. Kategoriler, gelir ve giderlerinizin kendi içlerindeki kırılımını farklı kategori seviyeleriyle detaylandırarak görebilmenizi sağlar.

Satış faturalarınızı ve giderlerinizi kategorilendirdiğiniz zaman Gelir Gider raporunda gelir ve giderlerinizin ayrı ayrı kırılımlarını görebilirsiniz. Satışlarınızın ne kadarı hangi kategoriden gelmiş, belirttiğiniz dönemde hangi kalemlere ne kadar harcama yapmışsınız gibi soruların cevabını almanızı sağlar bu kategoriler.

Sizler için yeni geliştirdiğimiz Kategori Ağacı Yapısı ile birden fazla seviyede kategori belirleyerek gelir ve giderlerinizi detaylandırabilirsiniz. Örneğin, kira, kırtasiye alımı, telefon ödemelerini vb ofis ile alakalı giderleri “Ofis Giderleri” kategorisi altında “Kira”, “Kırtasiye”, “Telefon” gibi alt kategoriler ile gruplayabilirsiniz.

2. Etiketler, karlılığını takip etmek istediğiniz gelir, gider gruplarını aynı isim altında toplayabilmenizi sağlar.

Sizin yapmanız gereken tek şey, yeni eklediğimiz etiketleme özelliğini kullanarak gelir ve giderlerinizi aynı etiketlerle eşleştirmek.

Örneğin bir proje kapsamında yapılan alış, satış ve harcamalarınızı proje adıyla etiketleyebilir, Gelir Gider Raporu'nda proje bazında karlılığınızı görebilirsiniz.

Sonuç olarak gelir-gider grubunun karlılığı için etiket, gelir ve giderlerin kendi içindeki kırılım ve dağılımlarını görebilmek için kategorileri kullanabilirsiniz.

Paraşüt Raporları

Nasıl Yapılır? Finansal Raporlarınızı Detaylandırmak