Firma ve Kişisel Bilgilerinizi Düzenlemek

Eran Filiba
Eran Filiba
2 dk

Paraşüt'te hem şirketinizin bilgilerini hem de kullanıcı olarak kendi bilgilerinizi güncelleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

• Uygulamaya girdiğiniz sağ üstte kullanıcı köşesini görürsünüz. Bu köşe şirketinizin ve sizin bilgilerinizi içerir. Profil resmi denince aklınıza Facebook geliyor değil mi? Paraşüt’te de kendi fotoğrafınızı yükleyip sağ üst kısımda kendi resminizi görebileceğinizi biliyor muydunuz? Sağ üstten “Profilim” bölümüne giderek Profil Resminizi, e-posta ve Parolanızı değiştirebilirsiniz. Paraşüt olarak size yolladığımız maillerin ayarlarını da bu bölümden yapabilirsiniz.

• Şirketiniz hakkında yapmak istediğiniz değişiklikleri “Ayarlar” altındaki “Firma Bilgileri” bölümünden yapabilirsiniz. Şirketinizin logosunu buraya yükleyebilir, resmi unvanınızı belirtebilir ayrıca adres, vergi dairesi ve numarası gibi şirket bilgilerini düzenleyebilirsiniz. Böylelikle, Paraşüt’ün "Paylaşma" özelliğini kullanarak müşterilerinize yolladığınız fatura veya proformalar şirket unvanınız, adresiniz ve logonuzla profesyonel bir şekil alır.

• Muhtasar verginizi 3 ayda bir mi ödersiniz, aylık mı? “Firma Bilgileri” bölümünden bu ayarlamayı yaparak ödediğiniz vergilerin ne kadar sıklıkta “Giderler” bölümünde çıkacağını ayarlayın, raporlarınız da tam istediğiniz gibi olsun.

• Firma Bilgileri bölümü sizin için ayrıca bir kontrol paneli görevi görür. Paraşüt Destek Ekibinden yardım almak ve sorununuzu canlı olarak göstermek isterseniz, Destek Ekibimize “Erişim İzni” vererek yaşadığınız sıkıntıyı arkadaşlarımız sizin gözünüzden görür en kısa zamanda çözüm üretebilirler.

• e-Fatura hizmetimizden yararlanıyorsanız ne kadar kontörünüz kaldığını da “Firma Bilgileri”nden görebilir, kontör yenileme işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

• Paraşüt aboneliğinizde ne kadar ay kaldığını merak ediyorsanız yine bu bilgiye “Firma Bilgileri”nden ulaşabilirsiniz.

• Paraşüt’ten çıkmak mı istiyorsunuz ya da uygulamaya yüklediğiniz bilgileri silip baştan mı veri girişi yapmak istiyorsunuz? Yine bu panelden “Finansal Verileriniz” kısmından “Tüm Verileri Sil” butonuna tıklayarak verileri sıfırlayabilirsiniz. Ama merak etmeyin, bu işlemi yapabilmeniz için şifreniz gerekmektedir. Yani olur da yanlışlıkla bu butona basarsanız biz size "Emin misiniz?" diye soruyor, hatta daha da "Emin misiniz?" dercesine şifrenizi istiyoruz.