Paraşüt'te Hesap Ekstresi Oluşturmak

Eran Filiba
Eran Filiba
2 dk

Paraşüt’te cari yönetimi yaparken müşteri veya tedarikçinizle bakiyeniz ve işlem geçmişiniz konusunda mutabakat sağlayabilmeniz için hesap ekstresi oluşturma özelliğimizi kullanabilirsiniz.

Yeni geliştirdiğimiz paylaşma özelliği sayesinde herhangi bir müşteri/tedarikçi ile olan bütün işlem ve faturalarınızın detaylarıyla gözüktüğü PDF formatında bir hesap ekstresi oluşturup, onlarla paylaşabilirsiniz.

Önce, Firma ve Banka Bilgilerini Güncelleyin

Neden, diye sorabilirsiniz. Ama eğer “Kasa ve Bankalar” menüsünden IBAN, banka hesap ve şube bilgisi gibi bilgileri düzenlerseniz hesap ekstresi paylaşırken banka hesap bilgilerinizi de otomatik olarak ekstrenize eklenir.

Ayrıca firma adı, adres vb. firma bilgilerini ekler, şirket logonuzu da “Ayarlar” menüsü altında “Firma Bilgileri” bölümünden yüklerseniz ekstrenizin size özel olmasını sağlar, daha profesyonel gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Nasıl hesap ekstresi oluşturabilirim?

Hesap ekstresini oluşturmak istediğiniz müşteri/tedarikçinin sayfasında “İşlem Geçmişini Göster” butonuna tıkladığınızda karşınızda o carinizle aranızdaki bütün işlem, fatura, çek vb. işlemlerin dökümünü göreceksiniz.

Bu dökümü pdf formatında hesap ekstresi olarak dışarı aktarmak istiyorsanız “Ekstre Oluştur” butonuna tıklayabilirsiniz.

Hesap ekstrenizi cariye özel oluşturmak için karşınıza banka hesap bilgileri çıkacaktır. Bu ekranda karşı taraf ile paylaşmak istediğiniz banka hesaplarını seçin. “Kasa ve Bankalar” menüsünden bilgileri girilmeyen banka hesapları bu adımlarda gözükmeyecektir.

Sonraki adımda ise hesap ekstresinin başlamasını istediğiniz tarihi seçin ve PDF’yi oluşturun. Başlangıç tarihi olarak seçtiğiniz tarihten önceki bakiye önceden devreden bakiye olarak ekstrede gözükecektir.

Bu adımlar sonucunda şirketinizi profesyonel şekilde temsil edecek, carinizle aranızdaki bütün işlem geçmişini detaylı bir şekilde paylaşmanızı sağlayabilecek bir hesap ekstresi kullanımınıza hazır olacaktır.

Hesap ekstresi oluşturma ve paylaşma gibi birçok özelliği 14 gün ücretsiz deneyin: