Paraşüt ile ilk faturanızı kesmek

Eran Filiba
Eran Filiba
3 dk

Adettendir, ilk kazanılan banknot çerçevelenip, asılır, şirketin duvarlarında gururla sergilenir, çünkü ilk satış özeldir. Paraşüt’te ilk satış faturasını yaratmak da :)

İlk satış faturasını yaratırken görürsünüz, Paraşüt fatura oluşturma ekranında fatura ile ilgili girmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz. Müşteri bilgileri, fatura bilgileri, ürün bilgileri, vergiler vb.

Ancak Paraşüt’te bulunan ekstra özellikler sayesinde çok daha hızlı, detaylı ve hatasız bir fatura kesme ve fatura takip işleyişi yaratmanız mümkün.

Ne farklar sunar?

1. Açıklama Alanı:

Faturanızı özetlemeniz, listeleme sayfasında diğerlerinden ayırt edebilmeniz için açıklama alanını kullanabilirsiniz. Açıklama alanını siz faturaları nasıl görüntülemek istiyorsanız o şekilde kullanabilirsiniz.

Örneğin birden fazla fatura kaleminin olduğu bir faturada faturanızın açıklama alanına bu kalemlerin genel olarak toplandığı bir başlık verebilirsiniz. Daha netleştirmek için şöyle diyelim: web sitesi yaptığınız bir firmanın faturasında: tasarım hizmeti, içerik hizmeti, fotoğraf çekimi gibi kalemler olabilir. Tüm bunlar için Fatura Açıklama Alanına: “Web Sitesi Hizmeti” başlığını verebilirsiniz. Böylece faturalanızı listelediğinizde: “Web Sitesi Hizmeti”, “Kurumsal Çalışması”, “ X Kampanya Çalışması” gibi başlıklar görebilirsiniz.

2. Kategori ve Etiketler:

Matbu faturada göremeyeceğiniz bir diğer bölüm de kategori ve etiket bölümü. Kategorileri faturalarınızı gelir gruplarına göre ayırmak için kullanabilirsiniz. Etkileri de detaylı karlılık grupları oluşturmak isterseniz doldurabilirsiniz.

Nasıl Yapılır? Finansal Raporlarınızı Detaylandırmak 1

Nasıl Yapılır? Finansal Raporlarınızı Detaylandırmak 2

Nasıl çalışır?

Eğer ilk satış faturanızı yaratırken daha önce Paraşüt’e hiç bilgi girişi yapmadıysanız, yeni müşteri ve ürün yaratmanız gerekir. Ama merak etmeyin, bunları fatura sayfasından yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece ürün ve müşteri ismini yazmak. Müşteri ismini yazdıktan sonra müşteriniz hakkında detaylı bilgi girişi de yine aynı sayfadan yapabilirsiniz.

Oluşturduğunuz faturaları fatura şablonu sayesinde matbu faturanız üstüne yazdırarak resmileştirebilir ve müşterinize gönderebilirsiniz.

Nasıl Yapılır? Kolayca Profesyonel Fatura Yazdırma

Paraşüt’te fatura kesmeye başlayarak faturalama işlemlerinizi daha hızlı, daha profesyonel gerçekleştirin.

Fatura Takip Programı Paraşüt

Nasıl Yapılır? Verilerinizi Paraşüt’e Aktarmak

Faturanızı Profesyonelce Tasarlayın