Kredi Kartıyla Online Tahsilat

Eran Filiba
Eran Filiba
2 dk

Ticaret yapmak zordur, yaptığınız işin tahsilatını yapmak daha da zordur. Paraşüt’te kredi kartıyla online tahsilat yaparak, alacaklarınızı garanti altına alabilirsiniz.

Tahsilatınızı ister çekle, ister nakit ister kredi kartı ile yapın müşterinizden yaptığınız hizmetin, sattığınız ürünün tahsilatını yapmak dertli bir süreçtir. Müşteriye ulaşmanız zordur, tahsilat yöntemi üzerinde anlaşmanız zaman alabilir, müşterinizin para transferini size yapması, çeki göndermesi vakit alabilir. Bu dertli tahsilat sürecini sizin için kolaylaştırabilecek yöntemlerden biri de müşterinize kredi kartıyla ödeme yapma imkânı sunmanızdır.

Neden online tahsilat?

Ülkemizde günde 12,4 milyon işlem kredi kartı ve banka kartı ile yapılıyor. Bunun çoğunluğu ise kredi kartı işlemleri. Ekim 2014 rakamlarına göre Türkiye’de toplam 57,1 milyon kredi kartı aktif şekilde kullanılıyor, tekil kredi kartı kullanan kişi sayısı ise 20,7 milyon. Yani yaklaşık her 4 kişiden birinde kredi kartı var.

Kredi kartı kullanımı bu kadar yaygınken tahsilatlarınızı neden kredi kartı ile yapmayasınız ki?

Nasıl gerçekleştirilir?

Paraşüt ile yapabilirsiniz. Hem de internet üzerinden. Tahsil etmek istediğiniz faturayı müşterinizle paylaşıp “Online Tahsilat” seçeneğini seçtiğinizde müşteriniz sizden bir e-posta alır, linke tıklayarak kredi kartı bilgilerini girerek size ödemeyi yapabilir.

Nasıl başlanır?

Paraşüt’te online tahsilat yapabilmek için öncelikle Paraşüt kullanıcısı olmalısınız. Bir Paraşüt hesabı açtıktan sonra Uygulamalar sayfasından iyzco başvurunuzu gerçekleştirin. Başvurunuz 2 iş günü içinde onaylanır. Bundan sonra müşterileriniz size kredi kartı ile ödeme yapmaya başlayabilir.

Online tahsilat güvenli midir?

Paraşüt üstünden huzur içinde tahsilat yapabilirsiniz. Çünkü online tahsilat özelliğimizde üst düzey veri güvenliği standardı PCI-DSS sertifikasına sahip çözüm ortağımız iyzico ile maksimum güvenlik standartlarında hizmet sunuyoruz.

Müşteriniz, internet üzerinden alışveriş yapar gibi size ödemesini bu şekilde kolaylıkla ve güvenli bir şekilde yapabilir. Siz de tahsilatlarınızı güvenceye almış olursunuz.