Müşteri ve Tedarikçiler ile Fatura Paylaşmak

Eran Filiba
Eran Filiba
3 dk

İş hayatı telefonda, e-mail üzerinde müşteri veya tedarikçinizle konuşarak geçer. Alacak-verecek konuşmaları, fatura ulaştı mı, ödeme takibi, bakiye mutabakatı gibi işlemlerle neredeyse tüm gününüzü harcarsınız. Her bir müşterinizi ayrı ayrı arar, farklı farklı yerlere notlar alırsınız, takibi zor olur. Sizin için bunun kolayını düşündük.

Cari yönetimini rahatça yapabilmeniz için Paraşüt üzerinden faturalarınızı paylaşabilir, müşteri/tedarikçiniz ile Paraşüt'ün paylaş modülünü kullanarak konuşabilirsiniz.

Faturanızı Paylaşın Hızlıca Mutabakat Sağlayın

Faturanızın sağ tarafındaki “E-posta ile paylaş” butonuna tıklayarak, müşteri veya tedarikçinizle satış veya alış faturanızı kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Paylaşırken banka bilgilerinizi, faturanın ödeme tarihini, hesap ekstrenizi, fatura ile ilgili işlem geçmişini de paylaşabilirsiniz.

Eğer Paraşüt üzerinden Kredi kartı ile Online Tahsilat özelliğimizi kullanıyorsanız, müşterinizle online tahsilat bağlantısını de bu ekrandan paylaşabilir, müşterinizin kredi kartı ile size ödeme yapmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer online tahsilat özelliğimizi kullanmıyorsanız; Online Tahsilat Programımız hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında kredi kartı ile nasıl online tahsilat yapabileceğinizi blog yazımıza göz atarak detayları ile inceleyebilirsiniz.

Müşteri / Tedarikçilerinizle İletişimde Olun

Fatura paylaşma özelliğini kullanarak müşteri/tedarikçilerinizle fatura üzerine yaptığınız konuşmaları buradan yapabilirsiniz. Fatura paylaştıktan sonra ekranınızın sağ alt tarafındaki “Mesajlar” bölümünden karşı tarafa mesaj yazabilirsiniz.

Aynı şekilde karşı tarafın gönderilen link üzerinden yazacağı cevaplar da buraya düşecektir. Gönderdiğiniz kişi dilerse kendisine gelen e-maile cevap yazabilir, cevap yine faturanın sağ alt kısmında mesaj olarak gözükecektir. Bu durumda Paraşüt bir cevap aldığınızı size mail ile bildirecektir.

Ekip İçi Koordinasyonu Sağlayın

Faturaların sağ alt kenarında “Notlar” bölümünde, sadece şirketinizdeki Paraşüt kullanıcılarının görebileceği notlar bırakabilirsiniz. Bu notları sadece diğer Paraşüt kullanıcılarınız görecektir. Notları şirket içi koordinasyonu sağlamak veya muhasebecinizle iletişim için kullanabilirsiniz.

Ayrıca fatura ile ilgili hatırlanmasını istediğiniz konuları veya müşteriniz ile telefonla yaptığınız görüşmeler sonucu size iletilen mesajları buraya ekleyebillirsiniz.

Paraşüt'ün fatura paylaşma gibi işinizi kolaylaştıracak onlarca özelliğinden yararlanmak için: 

Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin