Paraşüt'te toplu işlemler nasıl yapılır?

Eran Filiba
Eran Filiba
2 dk

Paraşüt olarak amaçlarımızdan bir tanesi kullanıcılarımızın ön muhasebeyi kolaylıkla yaparak vakitlerini şirketlerini büyütmeye ayırmalarını sağlamak. Her yaptığımız geliştirmede iş hayatınızı biraz daha kolaylaştırmak istiyoruz. 

Son geliştirmemiz "toplu işlemler" tam da bu sebeple eklediğimiz bir özellik. İşlemlerinizi tek tek yapmak yerine toplu şekilde yaparak zaman kazanabilir, hızınızı arttırabilirsiniz.

Nasıl toplu işlem yapabilirim?

Önce işlem yapmak istediğiniz fatura vb. kalemleri seçiniz. Bunu seçmek istediklerinizin ikonunun üzerine mouse’unuzla geldiğinizde çıkan kutuyu tıklayarak yapabilirsiniz.

Şimdilik seçtiğiniz faturaların kategorilerini ve etiketlerini değiştirebilirsiniz, faturaları arşivleyebilir veya silebilirsiniz ya da tahsilat/ödeme tarihi ekleyebilirsiniz.

Toplu işlemleri genel olarak zaman kazanmak veya hataları düzeltmek için kullanabilirsiniz. Sene kapandıktan sonra bir önceki senenin faturalarının arşivlenmesini toplu işlemlerle yapabilirsiniz. Faturalarınızın kategorilerini veya etiketlerini düzenlerken bu özellikle hız kazanabilirsiniz. Ayrıca faturalara ödeme/tahsilat tarihi ekleyerek planlamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

İleriki dönemlerde toplu işlem özelliğini daha da geliştirerek günlük işlemlerinizin hızlanması için çalışmalarımız olacak. Ödeme ve tahsilat yapma gibi işlemlerinizi de toplu işlemler sayesinde kolaylıkla yapabileceksiniz.

Şimdi gelin birkaç satış faturamıza toplu olarak yeni kategori ekleyelim:

Bunlara ek olarak “keşke şunu da toplu şekilde yapabilseydim” dedikleriniz varsa aşağıda yorum ekleyerek dileklerinizi iletebilirsiniz.

Toplu işlemler gibi birçok özellikten yararlanmak için Paraşüt'ü 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz:

Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin