Verilerinizi Paraşüt’e Aktarmak

Eran Filiba
Eran Filiba
2 dk

Paraşüt’ü hızlı bir şekilde kullanmaya başlamanız için önce geçmiş, güncel fatura ve carilerinizi aktarmanızı öneririz. İçeri aktar özelliğimizi kullanarak bütün verilerinizi kolayca Paraşüt’e aktarabilir, birkaç dakika içerisinde Paraşüt’ü kendi verileriniz ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

• İlk olarak carilerinizin bilgilerini içeri aktarın

Faturalarınızı aktarmadan önce carilerinizin, yani müşteri ve tedarikçilerinizin, bilgilerini toplu olarak Paraşüt’e girişini yapmalısınız. Müşteri ve Tedarikçi sayfasının aşağısındaki içeri aktarma bölümünden “içeri aktarma şablonunu” indirip, carilerinizin bilgilerinin girişini yapabilirsiniz. Excel’i doldurduktan sonra yine aynı sayfadan içeri aktarma şablonunu Paraşüt’e yükleyip bilgilerin girişini sağlayabilirsiniz.

• Daha sonra satış faturalarınızı aktarın

Carilerinizin bilgilerini girdikten sonra bütün satış faturalarınızı sisteme toplu şekilde ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde Satışlar bölümünden satış faturaları içeri aktarma şablonunu bilgisayarınıza indirip, fatura bilgilerinin girişini yapabilirsiniz. Excel’i kullanarak faturanın kalemlerini, ürün fiyat ve vergi bilgilerini aynı zamanda faturanın kategori bilgisini ekleyebilirsiniz.

Bütün satış faturalarınızı Excel’e ekledikten sonra Paraşüt’e doldurduğunu satış faturaları şablonunu yükleyebilirsiniz. Yüklenen şablondaki bilgileri sistemimiz kontrol eder ve sizin onayınıza sunar. Bilgiler onaylandıktan sonra bütün satış faturalarınız sisteme girilmiş olur.

• Son olarak giderlerinizi aktarın

Cari ve satış faturalarını aktardıktan sonra bütün giderlerinizi de toplu şekilde Paraşüt’e aktarabilirsiniz. Alış faturalarınızı ve harcamalarınızı ayrı içeri aktarım şablonlarını kullanarak girişlerini yapabilirsiniz. Diğer aktarımlarda olduğu gibi bütün girişleri yaptıktan sonra şablonları dolu şekilde Paraşüt’e yükleyip içeri aktarımı tamamlayabilirsiniz.

Bu adımları takip ettiğiniz takdirde Paraşüt mevcut bilgilerinize sahip olacaktır. Siz de Paraşüt’ü kullanarak şirketinizin gelir gider takibini yapmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır? Cari Hesapları Kolayca Yönetmek