Sinan Zabunoğlu

Kurucu Ortak, İyi Sahne

“Paraşüt öncesinde ‘Google docs’ üzerinde tuttuğumuz hesap takip formları, iş avansı takip belgeleri artık yok hükmünde. Anlık olarak harcama bilgilerini giriyor ve zamanı geldiğinde raporlanmasını sağlıyoruz.” diye anlatıyor, iyisahne.com’un kurucu ortaklarından Sinan Zabunoğlu.

İyi Sahne

Bize kısaca iyisahne.com’dan bahaseder misiniz?

Düğünler için müzisyen ya da fotoğrafçı, doğum günü partileri için palyaço ya da sihirbaz, kurumsal etkinlikler için DJ, karşılama ikilisi ya da yaylı çalgılar dörtlüsü, yerel bir etkinlik için kukla ustası ya da meddah gibi çeşitlendirilebilecek, geçimini birim zamanını kiralayarak sağlayan en büyük kitle olduğu bilinen sanat/performans profesyonelleri, iyisahne.com’un sunduğu zemin üzerinde bir arada görünür ve erişilebilir hale geliyor.

iyisahne.com neden Paraşüt’le çalışmaya başladı? Paraşüt’ü kullanmadan önceki sıkıntılarınız nelerdi?

Tabiri caizse Paraşüt mali süreçler anlamında iş yapış şeklimizi kökten değiştirmeye aday. Her ne kadar yeni kurulan bir şirket olsak da yavaş yavaş artmaya başlayan faturalar ve mecburiyetler üzerinde kullandığımız Excel dosyaları, kuruluşumuzun üzerinden henüz 8-9 ay bile geçmemesine rağmen altından kalkılması zor bir veri yığını ile karşılaşmamıza sebep oldu. Basit bir fatura basma işi bile büyük sıkıntılara gebe kalmamıza neden oluyordu. Aynı zamanda ilgili bilgilerin tek kaynakta saklanıyor olması sebebiyle dilediğimiz zaman dilediğimiz veriye ulaşmamız pek mümkün olmuyordu.

Paraşüt’le nasıl tanıştınız? Paraşüt’ü kullanmaya nasıl karar verdiniz?

Serde girişimcilik olduğu için neredeyse ilk kurulduğu günlerden beri Paraşüt’ün varlığından haberdar olduğumuzu söyleyebiliriz. Lakin detaylı inceleme fırsatını ancak iyisahne.com’un halka açılış tarihi olan 15 Nisan 2015’te hissedilen ihtiyaç üzerine bulduk. İlk görüşte aşk diyebiliriz kısaca.

Paraşüt size ne avantajlar sağladı? Paraşüt’ün hangi özelliklerini kullanıyorsunuz?

Paraşüt’ün varlığı sebebiyle artık sorunsuz ve gayet verimli bir biçimde fatura basabiliyor, güncel nakit akışımızı istediğimiz an mecra fark etmeksizin gözlemleyebiliyoruz.

Paraşüt’ten önce gider takibini nasıl yapıyordunuz? Yaşadığınız problemler nelerdi?

Kısa yolda söylemek gerekirse yapamıyorduk. Daha doğrusu takip etmeye çalışıyorduk fakat gerçek durumumuzu ve geçmişe yönelik harcama icmallerini ancak ay başından ay başına muhasebe dosyasının teslim edildiği gün görebiliyor ve sonraki teslimata kadar deyim yerindeyse yine kör kuyularda merdivensiz kalıyorduk. Paraşüt’ten önce geçmişi bile göremiyor iken Paraşüt sayesinde ileriye yönelik planlamaları dahi rahatlıkla yapabiliyoruz.

Paraşüt’ün “gider takibi özelliği” sayesinde tedarikçi ödemelerinin ve şirket içi harcamaların düzenlenmesinde nasıl bir fark oldu?

Paraşüt öncesinde ‘Google docs’ üzerinde tuttuğumuz hesap takip formları, iş avansı takip belgeleri artık yok hükmünde. Anlık olarak harcama bilgilerini giriyor ve zamanı geldiğinde raporlanmasını sağlıyoruz. Son günlerde yayına aldığı harcamalar özelinde kullanılagelen akıllı telefon uygulaması ise sistemi gözümüzde daha değerli kılıyor.

Bulut bilişimi tercih etmenizi sağlayan özellikler neler?

Her yerden ulaşılabilir olması ve dolayısıyla yedekleme ihtiyacı hissetmeksizin verilerinizin güvenliğinden emin olmanız bulut bilişimin avantajları özelinde dile getirilebilecek temel argümanların başında geliyor diye düşünüyoruz. Bulut bilişimin hayatın doğal akışı ve eşyanın tabiatı sebebiyle aksi iddia edilemeyecek düzeyde tüm süreçleri etkisi altında alması an meselesi diye düşünüyoruz.

Teşekkürler Sinan Bey...

Siz de Paraşüt’ü 14 gün ücretsiz deneyin

Devam ettiğinizde Paraşüt Kullanım Koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Kredi kartı gerektirmez, sadece memnun kalırsanız aboneliğinizi başlatın.