Cari hesap takip programı

Bakiyesi olan müşteri ve tedarikçilerinizi listeleyin, aratın, kolayca yönetin.

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

Bir tıkla mutabakat sağlayın…

Akıllı Banka Entegrasyonu

Banka hesaplarınızı Paraşüt ile eşleştirin, işlem ilgili cari ile eşleşsin, cari bilgilerinizi otomatik güncellesin.

Cari Hesap Ekstresi

Cari hesap ekstrelerinizi dilerseniz PDF olarak indirin, dilerseniz e-posta olarak paylaşın.

Teklif Modülü

Tekliflerinizi kolayca oluşturun, müşteriniz ile paylaşın. Teklif durumunuzu dilediğiniz yerden takip edin, anında faturaya çevirin.

İşlem Geçmişi

Müşteri ve tedarikçilerinizin fatura ve ödeme geçmişini dilediğiniz her yerden hızlıca görüntüleyin.

Çek/Nakit Girişi

Açık hesap çalıştığınız müşteri ve tedarikçilerinize ister çek ister nakit olarak ödeme ve tahsilat girin.

Toplu İçeri Aktarım

Müşteri ve tedarikçilerinizin tüm bilgilerini Paraşüt'e aktarın, cari hesap yönetiminde vakit kazanın.

En çok kazandıran müşterilerinizi kolayca tespit edin...

Müşteri Kategorileri

Müşterilerinizi kategorileyin, hangi müşteri grubuna odaklanmanız gerektiğini görün.

Ödeme Hatırlatmaları

Vadesi gelen ödemelerin hatırlatmaları bildirim olarak gelsin, dilerseniz müşterinize otomatik e-posta hatırlatması gitsin.

Müşteri Fiyat Listeleri

Müşterilerinize özel fiyat listeleri ile “Kime ne fiyat verdim?” karışıklığından kurtulun.

e-Posta ile Fatura Paylaşımı

Faturanızı e-posta ile paylaşın, carinizle kolay mutabakat sağlayın.

Cari hesaplarınızı ofis dışında da yönetin!

Müşterilerinizin güncel bakiyesini zaman, mekan ve cihazdan bağımsız her an takip edin.

  • Akıllı Banka Hesap Takibi ile banka hareketleriniz anlam kazansın, otomatik olarak güncellenen cari hesap bilgilerinizi anında görüntüleyin.
  • Ödemesi gelmiş müşterilerinizi listeleyin, otomatik hatırlatma mesajı gönderin.
  • Müşterinizin bakiye durumuna, detay bilgileri ile kolayca ulaşın.

Cari hesap takip programı ile ilgili sıkça sorulan sorular

Cari hesap nedir?

Cari hesabı, şirketinizin müşteri ve tedarikçileri ile arasında geçen tüm işlemlerin toplandığı hesap olarak tanımlayabiliriz. Özellikle süreklilik arz eden ticari ilişki içinde olduğunuz müşterileriniz için cari hesap takibi oldukça önemlidir. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye "Cari hesap nedir, nasıl yapılır?”adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kimler cari hesap takibi yapar?

Cari hesap takibini işletme sahibi ya da işletme içinde bu görev için yetkilendirilen bir personel yapabilir. Mali müşavirinizin esas görevinin devlete karşı yükümlülüklerinizi yerine getirmek olduğundan, cari hesap takibi gibi günlük konularda takibi sizin yapmanız daha sağlıklıdır. Paraşüt ile cari hesap takibinizi ekstra bir personele ihtiyaç duymadan kendiniz takip edebilir ya da uygulama içinde yetki verdiğiniz kişiler üzerinden yapılan çalışmaları takip ve kontrol edebilirsiniz.

Cari hesap takibi nasıl yapılır?

Cari hesap takibi yapabilmenin birden çok yolu vardır. Cari hesap defteri tutabilir, Excel tablosu düzenleyebilir ya da işletmenizde bu görevi yerine getirmesi için birini atayabilirsiniz. Fakat en kolay ve hızlı bir şekilde cari hesap takibini gerçekleştirmek istiyorsanız, Paraşüt kullanarak kalıcı ve sağlam bir çözüm elde etmiş olursunuz. Paraşüt ile toplam tahsilat ve ödemelerinizi dilediğiniz an, dilediğiniz yerden görebilir, müşterilerinizin açık faturalarını tek bakışta görüntüleyebilir ve güncel durum bakiyenize hakim olabilirsiniz. Ekstrenizi e-posta ile müşterinizle paylaşarak tahsilatınızı hızlandırabilirsiniz. Ayrıca, vadesi gelen tahsilat ve ödemelerinizde de gönderdiğimiz hatırlatma e-postası ve mobil uygulamamızdan bildirimler ile takibinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Paraşüt’te cari hesap takibi nasıl yapılır?

Çok rahat ve hızlı bir şekilde! Paraşüt ile yapacağınız cari hesap takibi ile alacak vereceklerinizi ve nakit akışınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz. Özellikle “Müşteri Hatırlatma”, “Cari Hesap Ekstresi”, “Müşteri Ekranı” ve “Kredi Kartı ile Online Tahsilat” gibi özelliklerimizi kullanarak çok daha etkin bir şekilde takibinizi gerçekleştirebilir ve tahsilatlarınızı hızlandırabilirsiniz. Paraşüt sayesinde iş yükünüzü de hafifletebilirsiniz. Uygulamamız içinde cari hesap takibinin nasıl yapıldığı ile ilgili işlem basamaklarına ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Cari hesap takibi neden önemlidir?

İşletmenize ait ticari faaliyetlerinizin kapsamlı bir şekilde kaydını ve takibini sağlamak için cari hesap takibinizi doğru bir şekilde yapmanız büyük önem taşır. Cari hesap takibiyle, borç ve alacaklarınızı detaylıca inceleyebilir, şirketiniz için rapor hazırlayabilir, ödeme ve tahsilat işlemleriniz için gerekli mutabakatları eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz. Bu bakımdan cari hesap takibi, hem işletmenin mevcut durumunun korunması hem de firmanın geleceği için dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir.

Cari hesap takip programı nedir?

Bu soruya Paraşüt özelinde cevap vermemiz yerinde olacaktır. Çünkü Paraşüt cari hesap takip programı, genel hatlarıyla gelir ve giderlerinizi dengelemenizde yardımcı olan, işletmenizin mevcut durumu ile ilgili raporlar almanızı sağlayan bir işlevdedir. Uygulamamız ile “müşteri kategorilendirme” yaparak hangi müşterilerinizden en çok kazanç sağladığınızı tespit edebilir, müşterilerinize özel fiyat listeleri oluşturabilir, hangi müşterinizden ne kadar alacağınız olduğunu anında görüntüleyebilirsiniz.

14 gün boyunca ücretsiz deneyin!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.