Sıkça Sorulan Sorular

Paraşüt’ü kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Ana sayfada yer alan Ücretsiz Dene butonuna tıklayıp açılan kayıt formunu gerekli bilgilerler doldurup ilerleyin. Üyelik adımlarını tamamladıktan sonra Paraşüt'ü ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz kullanım süreniz 14 gündür. Bu süre zarfında veya sonrasında ücretli abone olmaya karar verirseniz aylık veya yıllık abonelik seçeneklerimizden birisiyle ilerleyebilirsiniz.

Deneme süresi boyunca girdiğim veriler, deneme süresi sona erdiğinde silinecek mi?

Hayır, deneme süresi boyunca Paraşüt'e girdiğiniz veriler siz silmediğiniz sürece silinmeyecektir. Deneme süreniz bittikten sonra dahi aynı üyelik bilgilerinizle Paraşüt'e giriş yapıp abonelik seçeneklerimizden herhangi biriyle kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Verilerinizi silmek isterseniz uygulamanın içerisinden AYARLAR > Firma Bilgileri sayfasına gelip TÜM VERİLERİ SİL butonuna tıklayarak hesabınızdaki bilgileri temizleyebilirsiniz.

Kullanmak için herhangi bir yatırım gerekiyor mu?

Hayır. Paraşüt bulut (web) tabanlı bir hizmettir, herhangi bir yatırım veya kurulum gerektirmez. Abonelik usulü ile çalışır. Paraşüt'e kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresi ve belirlediğiniz şifre ile kullanıcı girişi yaparak internet erişiminiz olan her yerden hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Paraşüt'ün üstelik, iOS ve Android işletim sistemleri ile uyumlu mobil uygulamaları vardır, onları da telefonunuza indirip cep telefonunuzdan dahi fatura yazdırma, gider takibi, e-fatura gönderme gibi temel ön muhasebe ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Kullanmak için özel bir eğitim gerekiyor mu?

Paraşüt herhangi bir internet kullanıcısının sezgisel olarak rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Kullanımı kolay ve ara yüzü basittir. Yine de hazırlamış olduğumuz Kullanım Kılavuzu'ndan yararlanabilir, Paraşüt Anlatıyor canlı sohbetlerine katılabilir veya daha önceki canlı demolarımıza YouTube kanalımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç durumunda nasıl destek alabilirim?

Müşteri Hizmetleri ekibimiz Paraşüt kullanımınız boyunca sınırsız ve ücretsiz destekle yanınızdadır. destek@parasut.com adresine e-posta göndererek, uygulamanın içinden (sağ üst köşedeki '?' ikonu) mesaj atarak ya da hafta içi saat 09.00 – 18.00 arası 0212 963 00 20 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Paraşüt'ü internet olmadan kullanabilir miyim?

Paraşüt web (bulut) tabanlı bir uygulamadır. Paraşüt hesabınıza erişebilmek için internetinizin olması gereklidir. Paraşüt’e girdiğiniz veriler bulutta tutulur ve bu verilere istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden bilgisayar, tablet veya akıllı telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Paraşüt'ün aynı zamanda iOS ve Android mobil uygulamaları mevcuttur.

Paraşüt ile muhasebe kayıtlarımı da tutabilir miyim?

Paraşüt, şirket sahibinin ön muhasebe ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş bir uygulamadır. Mali müşavirinizin aylık beyannamelerinizi yapacağı genel muhasebe programlarından farklıdır. Paraşüt'ün amacı, KOBİ için finansal veri oluşturma ve organize etme sürecini pratik hale getirip iyileştirerek işletme sahiplerinin finansal yönetimlerini kolayca yapabilmesini sağlamaktır.

Paraşüt’te oluşturduğum faturaların resmi değeri var mıdır?

Paraşüt üzerinde oluşturduğunuz fatura kayıtlarının resmi değeri yoktur ancak Paraşüt üzerinden matbu faturanızı kullanarak çıktı alırsanız faturanızı resmileştirmiş olursunuz. Diğer bir yöntem ise şu şekildedir: Paraşüt üzerinden e-fatura ve e-arşiv kullanmaya başlayıp direkt olarak resmi fatura oluşturup dijital ortamdan müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.

Paraşüt’ün akıllı telefon uygulaması bulunuyor mu?

Paraşüt’ün iOS ve Android için mobil uygulaması mevcuttur. Ücretsiz kullanım süreniz boyunca veya Paraşüt'e abone olduğunuzda mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz.

Taleplerim Paraşüt Ekibi tarafından nasıl değerlendiriliyor?

Paylaştığınız bütün geliştirme talepleri Paraşüt'ü geliştirmemiz yönünde büyük önem taşıyor. Destek ekibimize ilettiğiniz talepler, ürün ekibimiz tarafından tek tek değerlendiriliyor ve geliştirme kararı alındığı takdirde planımıza alınıyor. Planlama esnasında talebin gelme yoğunluğu ve özelliğin etkileyeceği kullanıcı sayısına göre önceliklendirme belirleniyor. Talebiniz ile ilgili bir geliştirme planının olmadığı durumlarda ise destek ekibimiz size konu ile ilgili bilgilendirme yapıyor.

Diğer sorularınız için...

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Sorularınız ve sorunlarınız için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com