Kredi Kartıyla Online Tahsilat Programı

Müşterilerinize kredi kartı ile online ödeme seçeneği sunun, tahsilatlarınızı hızlandırın!
Üstelik POS cihazına veya sanal POS'a gerek duymadan!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

Paraşüt Online Tahsilat Ekran Görüntüsü

Kredi Kartı ile online tahsilat nedir? Paraşüt'ün online tahsilat özelliğini neden kullanmalısınız?

Kredi Kartı ile online tahsilat, Paraşüt'ün iyzico altyapısı ile sunduğu biz hizmettir.
Bu özellik sayesinde, müşterilerinizden kredi kartıyla online tahsilat yapabilirsiniz.

Kolayca Başvurun

Paraşüt’e üye olarak Uygulamalar sayfasından online başvuru formunu doldurun veya mevcut iyzico hesabınızı ekleyerek hemen kullanın.

Kurulumla Uğraşmayın

Kurulum süreciyle uğraşmayın, başvurunuzu yaptıktan sonra iki saat içinde kredi kartıyla online tahsilat yapmaya başlayın.

Tahsilatlarınızı Hızlandırın

Faturalarınızı müşterilerinizle online paylaşın, onlara kredi kartıyla tek çekim ya da taksitli ödeme seçeneği sunun.

Paranız için Beklemeyin

Ödemenizi ister taksitli isterseniz de tek çekim alın, paranız en fazla 7 gün içerisinde hesabınıza geçsin.

Güvenle Kullanın

Müşterilerinize, PCI-DSS Uluslararası Veri Güvenliği Standartları sertifikasına sahip iyzico altyapısında 3D secure özelliği ile ödeme yapma imkanı sunun.

Ek Ücret Ödemeyin

Taahhüt vermeyin, kurulum için ekstra ücret veya sabit kullanım ücreti ödemeyin. Kullandıkça belirli bir komisyon ödeyin.

Kredi Kartıyla Online Tahsilat Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı ile online tahsilat yapmak için ücret öder miyim?

Bu özelliği kullanmaya başlamak için herhangi bir yatırım yapmanız gerekmez. Paraşüt üzerinden iyzico başvurunuzu yaptıktan veya mevcut iyzico hesabınızı Paraşüt altyapısına taşıdıktan sonra yaptığınız her tahsilat için belli bir komisyon iyzico tarafından kesilir. Bu komisyon, Paraşüt müşterilerine özel BSMV dahil %3,99 yerine %%3,29 olarak kesilmektedir. Ayrıca işlem başına 25 Kuruş işlem ücreti iyzico tarafından alınır.

Kredi kartıyla online tahsilat için entegrasyon ücreti öder miyim?

Hayır. Online tahsilat yazılımı kullanmak için Paraşüt Ön Muhasebe Programı’nın kullanım ücreti haricinde bir kullanım ya da kurulum ücreti yoktur. Tahsilat yaparken uygun komisyon oranlarından yararlanırsınız. Paranız en fazla 7 gün içerisinde (hafta boyunca gerçekleşen tüm tahsilatlar takip eden çarşamba günü) hesabınıza yatırılır. Uygulanan komisyon oranları ve blokaj süreleri sektörlere ve firma risk analizine göre farklılık gösterebilir.

Kredi kartıyla online tahsilat özelliğini nasıl kullanırım?

Paraşüt'te oluşturduğunuz bir faturayı ya da cari hesap ekstrenizi e-posta yoluyla paylaşarak müşterilerinizden online tahsilat talep edebilirsiniz. Bu talep üzerine müşteriniz bir e-posta alır; e-posta içindeki bağlantıya tıklayarak 3D secure ortamda kredi kartı bilgilerini girerek ödemesini tek çekim olarak yapabilir. Dilerse bankasının sunduğu taksit imkanları ve vade farkı doğrultusunda taksitli ödeme de yapabilir.

Ödemeyi taksitli alırsam ek komisyon öder miyim?

Müşteriniz tahsilat için taksitli ödeme tercih ederse bankasının iyzico ile anlaşmasına göre ek komisyon ücreti doğar. Bu komisyonu dilerseniz siz üstlenebilir, dilerseniz de direkt olarak müşterinize yansıtabilirsiniz.

POS cihazı gerekli mi?

Hayır. Kredi kartıyla online tahsilat özelliğini kullanmak için sanal ya da fiziki POS sahibi olmanız gerekmez. Yani her işletme kredi kartıyla kolayca online ödeme alabilir.

Ödeyeceğim komisyon oranları farklılık gösterir mi?

iyzico'nun sunduğu komisyon oranları ve blokaj süreleri sektörlere ve firma risk analizine göre farklılık gösterebilir. Başvurunuz esnasında bu konu hakkında iyzico yetkilileri size bilgi verecektir.

Kredi kartıyla online tahsilat ve daha fazlası için Paraşüt'ü ücretsiz deneyin!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.