e-Ticaret Entegrasyonları

e-Ticaret entegrasyonlarımız ile operasyonel iş yükünüz azalırken siz de rahat bir nefes alın!

Kredi kartı gerekmeden hesabınızı oluşturun, memnun kalırsanız abone olun.

e-Ticaret entegrasyonu nedir?

e-Ticaret entegrasyonu; satışlarınızı gerçekleştirdiğiniz pazaryerleri veya e-ticaret sitenizdeki verileri, kullandığınız diğer uygulamalara aktaran ve tüm bu sistemlerin uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan bağlantıya verilen isimdir.

Paraşüt ile e-ticaret entegrasyonu yapmanın avantajları nelerdir?

İş yükünüz hafiflesin

N11, Hepsiburada, GittiGidiyor gibi e-ticaret pazaryerleri veya kendi e-ticaret sitelerinizdeki ürün, müşteri ve fatura bilgileri anında Paraşüt'e aktarılsın.

Her satışınız için veri girişi yükünden kurtulun.

Daha hızlı faturalayın

Satışlarınızın faturaları Paraşüt'te otomatik olarak oluşturulsun, e-fatura mükellefiyseniz anında müşterilerinize gönderilsin.

Faturalama operasyonunuzda zaman kazanın.

Tüm operasyonunuz tek ekranda

Birden fazla pazaryerinde yaptığınız satışları, müşteri hesaplarını, ürün stoklarınızı ve alımlarınızı tek bir ekrandan takip edin.

Her an güncel bilgiye ulaşarak operasyonunuzu hatasız yönetin.

Mali müşaviriniz ile entegre olun

Mali müşaviriniz Paraşüt Atlas ile sizin Paraşüt üzerindeki tüm fiş, fatura ve banka hesap hareketlerinize tek tıkla ulaşsın.

Her ay belge aktarımına daha az zaman harcayın.

Toplu fatura yazdırma

Fatura formatınıza uygun şablon ile faturalarınızı kolayca hazırlayıp lazer veya nokta vuruşlu yazıcı ile faturalarınızı toplu şekilde yazdırın.

Faturalarınız işinizin hızına yetişsin.

Günlük özet raporu

Günlük özet raporuyla faturalarınızın durumunu düzenli olarak takip edin, zaman tasarrufu yapın.

İşinize dair her detayın hakimi olun.

Paraşüt ile entegre olabileceğiniz e-ticaret pazaryerleri ve altyapı sağlayıcıları

e-Ticaret entegrasyonları, Paraşüt'ün Uygulamalar Dükkanı içerisinde yer alır
ve entegrasyon ücretleri servis sağlayıcısı şirketlere göre değişkenlik gösterebilir.

Pazaryeri Entegrasyonları

e-Ticaret Altyapısı Entegrasyonları

e-Ticaret Yönetim UygulamalarıSatıştan faturalamaya uçtan uca çözüm tek pakette, üstelik %21'e varan fiyat avantajıyla!

Paraşüt'ü 14 gün boyunca ücretsiz deneyin!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

e-Ticaret entegrasyonu ile ilgili sıkça sorulan sorular

e-Ticaret entegrasyonunun satışlarıma katkısı olur mu?

Tabii ki olur. Satışlarınızın sadece web siteniz ile sınırlı kalmasını istemiyor ve farklı pazaryerlerine girerek işlerinizi büyütmek istiyorsanız, e-ticaret entegrasyonu firmalar için kaçınılmaz bir hamle oluyor. Firmaların yeni pazar alanlarında faaliyet gösterebilmesini mümkün kılan e-ticaret entegrasyonunun en temel faydası, zaman ve üstlendiğiniz iş yükünden maksimum derecede tasarruf etmeniz. İşletmenizin ihtiyacına uygun e-ticaret paketleri sayesinde, faturalandırma süreciniz hız kazanır; toplu fatura yazdırma, tek ekrandan kontrol sağlama, günlük özet raporuna istediğiniz an ulaşma gibi daha pek çok fayda sağlayabilirsiniz. e-Ticaret entegrasyonu ile birlikte e-fatura ve e-arşiv fatura da kullanarak muhasebe süreçlerinizi otomatik bir hale getirebilirsiniz.

Satışlarımı artırmak için e-ticaret entegrasyonunda nasıl bir yol izlemeliyim?

Nihai hedefinizin satışlarınızı artırmak olmasından yola çıkarak, ilk adım için ürün ve hizmetlerinizi hangi pazaryerlerinde sergilemeniz gerektiğini belirlemeniz doğru olacaktır. Belirlediğiniz pazaryerlerine bağlı olarak Paraşüt’ün sunduğu n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Trendyol, Akakçe, PttAVM, Amazon.com.tr, Morhipo ve ÇiçekSepeti gibi e-ticaret entegrasyonlardan faydalanabilirsiniz. Seçtiğiniz entegrasyon ile, yaptığınız satışlarda hız ve güvenirliğe odaklanarak satış hacminizi artırabilirsiniz. Paraşüt’ün e-ticaret entegrasyonlarından bir veya birkaçını kullanarak hem daha fazla müşteriye ulaşabilir hem de dijitale kolayca adım atabilirsiniz. Ayrıca “Anahtar Teslim e-Fatura” hizmetimiz ile Yerinizden kalkmadan ve karışık başvuru süreçleri ile uğraşmadan e-faturaya kolayca geçiş yapabilir, faturalama süreçlerinizi de otomatik hale getirebilirsiniz.

Stok ve cari bilgilerim otomatik olarak Paraşüt’e aktarılır mı?

Evet. Pazaryerlerinde gerçekleştirdiğiniz satışlarınız sonucunda, stok ve cari bilgilerinizin tüm entegrasyonlar tarafından Paraşüt’e otomatik olarak aktarımı mümkündür. Örneğin, OpenCart, Shopify, WooCommerce, IdeaSoft veya Ticimax altyapılı bir e-ticaret sitesine sahipsiniz ve farklı pazaryerlerinde ürünlerinizin satışını gerçekleştiriyorsunuz. Bu satış işlemi, Paraşüt’e aktarılıp otomatik faturalandırılmakta, carinize ve stok kartınıza işlenmektedir. Kısacası, bu işlem için ayrıca bir hizmet almaya ihtiyacınız olmadan satışlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Paraşüt hangi pazaryerleri ve e-ticaret platformları ile entegre olarak çalışabiliyor?

Paraşüt, Türkiye’nin en aktif ve en büyük iş hacmine sahip olan e-ticaret entegrasyonları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Paraşüt’te e-ticaret entegrasyon paketleri çeşitlilik göstermekle birlikte, n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, PttAVM, Amazon.com.tr, Akakçe, Trendyol, Morhipo ve ÇiçekSepeti entegrasyonları mevcuttur. Ayrıca Paraşüt ile, OpenCart, Shopify, WooCommerce, IdeaSoft veya Ticimax altyapılı e-ticaret siteleriyle de entegre olarak çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası 0212 963 00 20 numaralı hattımızdan veya iletisim@parasut.com e-mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

e-Ticaret Entegrasyonu yaptığım zaman faturalarım otomatik olarak oluşturulacak mı?

Elbette. Satış yaptığınızda faturalarınız Paraşüt’e otomatik olarak aktarılacaktır. Eğer, e-fatura ve e-arşiv fatura kullanıyorsanız, bu faturaların otomatik olarak resmileştirildiğini ve müşterilerinize iletildiğini de görebilirsiniz. Böylece faturanızı sistemden ayrıca oluşturup resmileştirmenize gerek kalmadan işlemlerinizi otomatikleştirebilirsiniz.

Faturalarımı toplu olarak kesebilir miyim?

Evet, Paraşüt’te toplu fatura kesmeniz mümkündür. Faturaları tek tek kesme derdinden kurtularak, bir lazer veya nokta vuruşlu yazıcı yardımıyla faturalarınızı toplu şekilde yazdırabilirsiniz.