Akıllı banka hesap takibi ile tanışın!

Banka hareketleriniz Paraşüt'e aktarılsın, işlemleriniz anında anlam kazansın!

Paraşüt'ü 14 gün boyunca ücretsiz deneyin!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

Banka hesap hareketlerinizi tanıyan ve
otomatik olarak işleyen akıllı yardımcınız!

Otomatik Veri Girişi

El ile bilgi girişi yapmadan, bakiyeleriniz otomatik olarak güncellensin.

Öğrenen Bir Sistem

Gerçekleşen işlemi Paraşüt analiz etsin, öğrensin ve otomatik olarak işlesin.

Bilgileriniz Tek Ekranda

Banka hesaplarınızdaki tüm hareketler tek ekranda toplansın, dilediğiniz an kolayca ulaşın.

Hatasız Veri İşleme

Akıllı banka hesap takibi ile tüm banka hareketleriniz hatasız bir şekilde Paraşüt'e aktarılsın.

Hesaplarınızdaki hareketler anlam kazanıyor,
tüm banka hareketleriniz anında Paraşüt’e işleniyor.

Hesap bakiyelerinizi hep güncel tutar

Banka hesaplarınızdaki işlemler anında Paraşüt'e işlenir,
bakiyelerinizi güncellemenize gerek kalmaz.

Cari hesaplarınızın bakiyelerini günceller

Banka hesabınızda gerçekleşen işlemi analiz eder,
işlemi cari hesaplarınız ile eşleştirerek bakiyelerinizi günceller.

Faturalarınızı otomatik olarak kapatır

Gerçekleşen işlemi Paraşüt'teki kayıtlı faturalarınız ile eşleştirir, açık faturalarınızı otomatik olarak kapatır.

Tekrarlayan ödemelerinizi oluşturur

Banka ücreti, vergi ödemesi gibi giderlerinizi öğrenip, otomatik olarak oluşturur.

Yeni Özellik

Mali müşavirinizi Paraşüt Atlas ile tanıştırın,
her ay evrak gönderme derdinden kurtulun!

Banka ekstrelerinizi muhasebe büronuza göndermek için her ay saatlerinizi harcamayın. Mali müşavirinizi Paraşüt Atlas ile tanıştırın, Paraşüt üzerindeki tüm fiş, fatura ve banka hesap hareketlerinizi saniyeler içerisinde kendisine ulaştırın.

İncele

Online Banka Entegrasyonu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Akıllı banka entegrasyonu nedir?

Online ön muhasebe programı Paraşüt’ün banka entegrasyonu uygulaması, banka hesaplarınızın Paraşüt ile uyumlu bir şekilde çalışmasıdır. Tüm banka hareketlerinizin otomatik olarak Paraşüt hesabınıza aktarılmasını sağlayarak nakit akışı, cari hesap takibi ve gelir gider kontrolü vb. ön muhasebe işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Akıllı banka hesap entegrasyonu aynı zamanda tüm banka hareketlerinizi tek bir ekrandan görüntülemenizi sağlar.

Paraşüt banka entegrasyonu ücretli midir?

Paraşüt hesabınız üzerinden ilk banka entegrasyonunuzu ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Birden çok yapacağınız entegrasyonlar için ek ödeme yapmanız gerekir. Bu ek ödeme, banka başına yıllık 600 ₺ + KDV'dir. Mart ayının sonuna kadar devam edecek kampanyamız kapsamında ise, ek 3 bankaya kadar olan yıllık ek ücret toplamda 600₺ + KDV'dir. Ek paket alımlarınız için müşteri hizmetleri ekibimizden destek alabilirsiniz. Destek ekibimize, destek@parasut.com e-posta adresinden ya da hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arasında uygulama içi sohbet veya 0212 963 00 20 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.


Banka hesap hareketlerinizin Paraşüt’e aktarılabilmesi için bankanıza başvurarak size özel oluşturulacak web servis bilgilerini almalısınız. Bu durum bankadan bankaya değişmekle birlikte, bazı bankalar web servis bilgileri için ek ücret talep edebilirler.

Paraşüt banka entegrasyonunun işletmeye sağladığı avantajlar nelerdir?

Akıllı banka entegrasyonunun temel avantajı, işletmelere sağladığımız zaman ve maliyet tasarrufudur. Veri girişine ayrıca bir kaynak ayırmanıza gerek kalmadan tek bir merkezden hesap takibi sağlar. Böylece banka hesaplarına tek tek giriş yapmadan hangi hesabınızda ne kadar bakiye var görebilirsiniz. Hesap hareketleri otomatik olarak ön muhasebe programı Paraşüt’e aktarıldığı için tüm bilgiler anında güncellenir. Örneğin, bir müşterinizden ödeme bekliyorsunuz, ödeme geldiği an o ödeme Paraşüt’teki cari bakiyesini de günceller. Böylece hata payı en aza iner ve sağlıklı bir raporlama yapabilirsiniz. Ayrıca, perakende satış yapan, restaurant, mağaza, benzinci gibi iş yerlerinde banka POS'larına gelen tahsilatların takibi de Akıllı Banka Takibi özelliği sayesinde gerçekleştirilebilir.

Hangi bankalarla entegrasyon sağlanabilir?

Paraşüt, halihazırda 13 banka ile entegrasyon imkanı sunmaktadır. Entegrasyon özelliğinden yararlanabileceğiniz bankalar, Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, DenizBank, Enpara.com, Fibabanka, Garanti BBVA, ING, QNB Finansbank, TEB (CEPTETEB dahil), Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası’dır. Yakın bir tarihte Paraşüt’e entegre bankaların sayısında artış beklenmektedir. Birden çok banka hesabını Paraşüt hesabına entegre etmek mümkündür. Böylece, işlem yapmak istediğiniz bankaların tek tek internet şube ve mobil uygulamalarına giriş yapmanıza gerek kalmadan tüm banka hesaplarını tek ekranda takip edebilirsiniz.

Farklı türden döviz hesaplarımı entegre edebilir miyim?

Evet. Türk Lirası, Euro, Amerikan Doları ve İngiliz Sterlini döviz türlerindeki bütün hesaplarınızı Paraşüt'e aktarabilirsiniz.

Kimler entegrasyondan yararlanabilir?

Entegrasyon özelliğinden Paraşüt'ün entegrasyon sağladığı bankaların bireysel ve kurumsal hesap sahipleri yararlanabilmektedir.

Banka entegrasyonu nasıl yapılır?

Yapmanız gereken aslında çok basit! Öncelikle, Paraşüt hesabınıza giriş yaparak “NAKİT” > “Kasa ve Bankalar” sayfasını açın. Sayfanın sağ üstünde yer alan “BANKA HESABI BAĞLA” butonuna tıklayın ve çalıştığınız bankayı seçin. Bu seçimin ardından sizinle paylaştığımız formu doldurarak banka şubenize başvuru yapmanız gerekir. Son olarak, şubenizden tarafınıza iletilen entegrasyon bilgilerini Paraşüt hesabınıza girdiğinizde banka hesabızı Paraşüt’e bağlamış olursunuz. Bankalar özelinde başvuru adımlarını detaylı incelemek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Entegrasyonu yapılan banka hesabına yeni hesap eklenebilir mi?

Elbette! Mevcut banka entegrasyonuna yeni hesap eklemek isterseniz hesabınız içerisinden banka hesap ekleme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün. Hesabınızda tanımlı olan bankaya yeni hesap eklemek için, o bankayı seçerek uygulamamız içindeki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Paraşüt'ü 14 gün boyunca ücretsiz deneyin!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.