Ön muhasebe raporlama programı

İhtiyacınız olan tüm raporlar önünüzde!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

Kazancınıza ve giderlerinize her zaman hakim olun…

Tahsilat Raporları

Vadesi geçmiş alacaklarınızı yaşlandırma raporları ile bir bakışta tespit edin.

Nakit Akışı Raporu

Gelirleriniz giderlerinizi karşılayacak mı? Önünüzü görerek büyüyün.

Gelir-Gider Raporu

İşletme karınızı ya da proje bazında karlılığınızı biliyor musunuz? Etiketleri kullanın, karlılığınızı ölçün!

Kasa Banka Raporu

Şirketinize toplamda giren çıkan para ne kadar, istediğiniz tarih aralığında, detayları ile birlikte görüntüleyin.

İhtiyacınız olan tüm raporlar her an önünüzde…

Satışlar Raporu

İstediğiniz tarih aralığında ne kadar satış yaptığınızı takip edin.

KDV Raporu

Ay içinde oluşan KDV detaylarıyla birlikte her an önünüzde.

Giderler Raporu

Ne zaman ne kadar harcadınız, Alışlar Raporunda.

Ödemeler Raporu

Güncel ve gecikmiş ödemeleriniz kontrolünüzde.

Ön muhasebe raporlama ile ilgili sıkça sorulan sorular

Paraşüt ile ön muhasebemle ilgili hangi raporlara ulaşabilirim?

Ön muhasebe raporlama programı sayesinde tahsilat, nakit akışı, gelir-gider, kasa banka, satış, KDV ve ödeme raporlarına hızlıca ulaşabilirsiniz. Kazanç ve giderlerinize hakim olabilmeniz açısından büyük avantaj sunan bu raporlar, iş yönetiminizi sistemli bir şekilde sağlamanıza yardımcı olur. Bu sayede; işletme gider-gelir kârlılık yönetiminizi kolaylıkla yapabilir, belirlediğiniz tarih aralığında kasanıza giren ve çıkan paranın miktarını inceleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra ön muhasebe raporlama programı ile firmanız içindeki kırılımları da net bir şekilde görebilirsiniz. Sunduğumuz raporlama hizmetiyle hangi çalışanınızın hangi zaman dilimininde, ne kadarlık bir ürün için satış gerçekleştirdiğinin detaylandırmasını yapmanız mümkündür. Ayrıca bu dökümanları “Dışarı aktar” butonu ile excel formatında bilgisayarınıza da indirebilirsiniz.

Raporlarda bulunan etiket ve kategoriler ne işe yarar?

Gelir ve gider kalemlerini oluştururken kullandığınız etiket ve kategoriler daha detaylı rapor alabilmenizi sağlar. Örneğin, satış ve giderlerinize atayacağınız kategori ve etiketlerle şube bazlı satışlarınızı ayrı ayrı görebilir; şantiye veya farklı üretim noktalarınızı takip edebilirsiniz. Böylece bu kategorilendirmeler size hem amacınıza göre bir performans değerlendirmesi sunar hem de iş rutininizin çok daha düzenli bir şekilde gitmesine yardımcı olur. Başka bir örnekle, ofis giderleri olarak belirlediğiniz kategorinin altında fatura, kira, saha çalışmaları vb. başlıkları alt kategoriler olarak oluşturabilir, her bir ana gider kaleminizin toplam giderleriniz içerisindeki yüzdesini ilk bakışta analiz edip gerektiğinde kolayca önlem alabilirsiniz.

Belirli bir döneme ait kâr ve zarar bilgilerime nasıl ulaşabilirim?

Paraşüt abonesi olarak, gelir-gider yönetiminizi en sağlıklı şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacak 4 farklı raporlamayla kâr-zarar durumunuzu analiz edebilirsiniz. Bunun için, uygulamanın sol tarafındaki menüde yer alan “Satışlar” başlığının altındaki “Gelir Gider Raporu”na tıklayarak, açılan sayfada gelir ve giderlerinize ait dağılımı görüntüleyebilirsiniz. Gösterilen gider ve gelirlere ait etiket filtrelemeyi kullanabilir, hangi kalemlerin daha ağırlıklı olarak maliyet oluşturduğunu öğrenebilirsiniz.

Ödeme beklediğim müşterilerimi kolayca tespit edebilir miyim?

Tabii ki. Tahsilatlar Raporu ile, henüz yapılmamış tahsilatların vade aşımlarını kolayca takip edebilirsiniz. Yaşlandırılmış raporlar sayesinde, 1-30 gün, 31-60 gün vb. aralıklarla gecikmiş tahsilatları kolayca filtreleyip bekleyen bu ödemelerin hangi satış, fatura ve müşterilere ait olduğunu kolayca tespit edebilirsiniz. Bu raporlar hızlı aksiyon alabilmenizi sağlar. Tahsilatı sürekli geciktiren bir müşteriyi tespit etmek, gerektiğinde cari hesap ekstresi göndermek, kredi kartı ile online veya nakit tahsilat talep etmek de Paraşüt’ün “Müşteri Ekranı” özelliği sayesinde bir tuşa basmak kadar kolaydır.

Satış ve giderlerindeki KDV dökümlerini ayrı bir rapor olarak bilgisayara indirebilir miyim?

Elbette. Paraşüt’ün sağladığı faydalardan biri de raporlarınızın tümünü dilediğiniz zaman excel formatında bilgisayarınıza indirebilmenizdir. KDV raporları için de, “Giderler” sayfasının alt başlığı olarak yer alan “KDV Raporu”na tıklayarak hem içinde bulunduğunuz döneme, hem de geçmiş dönemlere ait raporlara ulaşabilir ve sayfanın altında bulunan “Dışarı Aktar” butonu ile bu raporları bilgisayarınıza kolayca indirebilirsiniz.

Belirlediğim zaman aralığına göre gelir ve giderlerimi görüntüleyebilir miyim?

Evet. Belirlediğiniz tarih aralığına göre veya aylık periyotlara göre gelir ve giderleriniz ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bunun için “Giderler” veya “Satışlar” sayfasının üst kısmında yer alan filtreleme özelliğini kullanmanız veya “Satışlar Raporu” ve “Giderler Raporu” adındaki ön tanımlı raporlarımızı incelemeniz yeterli olacaktır.
Sorularınız varsa, sizi hemen arayalım!

14 günlük ücretsiz deneme hesabınızı oluşturun, ön muhasebe süreç danışmanımız size ulaşsın.