Paraşüt'te e-posta ile fatura paylaşmak

Beril Koç
Beril Koç
4 dk

Fatura keserken yapılan hatalar yüzünden ortalama 100 faturadan 7’si geri döner. Geri dönen faturaları iptal etmek ve yeniden düzenlemek zorunda kalırsınız. Böylece zaten zaman alan ve maliyetli olan fatura kesme işi hem daha fazla zaman alır hem daha pahalıya mal olur.

Fatura keserken en sık yapılan hatalar

• Faturaya ürünün ya da fiyatın yanlış girilmesi Müşterinizi yanlış tutarlı faturalar göndererek onları hayal kırıklığına uğratmayın!

• Faturaya adresin yanlış girilmesi Müşterinizin sizde bulunan adres bilgisi yanlış olabilir veya güncel olmayabilir. Her iki durumda da faturanız asla müşterinizin eline geçmez!

• Faturaya vergi numarasının yanlış girilmesi Vergi numarası yanlış ise müşteriniz faturayı işleyemez!

Eğer fatura keserken hata yaparsanız, her şeye baştan başlamanız gerekir. Ayrıca faturaların sıralı olması gerektiği için hangi tarihte fatura kestiğinize dikkat etmelisiniz.Fatura Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey yazımızı okuyarak bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Biliyoruz ki fatura kesilirken hata yapılma ihtimali çok yüksek. Bu nedenle “Fatura Paylaşma” özelliğimizi geliştirdik. Faturalarınızı kesmeden önce müşterinizle paylaşarak bu hataları engelleyebilirsiniz.

Fatura Nasıl Paylaşılır

fatura paylaşımı

• Faturanızı oluşturduktan sonra “E-posta ile paylaş” butonuna basın. 

paraşüt'te faturalar

• Paylaşmak istediğiniz bilgileri seçin ve "Devam Et" tuşuna basın. (hesap ekstresi, IBAN, fatura ödeme tarihi, fatura geçmişi) 

paraşüt'te fatura paylaşmak

• İstediğiniz mesajı ekleyin ve e-postayı gönderin. 

faturaya mesaj eklemek

• Müşterinize sizin onunla faturanızı paylaştığınıza dair bilgilendirme e-postası gönderilir. 

fatura paylaşımı bilgilendirmesi

• Müşteriniz e-posta ile gelen linke tıklayarak faturayı ve paylaştığınız diğer bilgileri görüntüler. 

paylaşılan faturalar

• Faturanızı paylaştıktan sonra müşterinizin e-postanızı okuyup okumadığını görebilirsiniz. 

fatura paylaş

• Portal üstünden müşterinizle fatura hakkında mesajlaşabilirsiniz. Herhangi bir hataya dair müşteriniz sizi uyarabilir. 

e-posta ile fatura paylaş

• Eğer online tahsilat özelliğimizden yararlanıyorsanız müşteriniz size Portal üstünden ödeme de yapabilir. 

Online Tahsilat'ı inceleyin.

Kredi Kartıyla Tıkır Tıkır Tahsilat Yapın yazımızı okuyun.

NOT: Paylaşılan faturaların yasal değeri yoktur ve sadece bilgilendirme niteliğindedir. Faturanın yasal değeri olması için faturanızı yazdırmanız ve müşterinize fiziksel posta yoluyla ulaştırmanız gerekir. Tüm süreci internet üstünden yürütmek için e-Fatura kullanıcısı olabilirsiniz.

e-Fatura Kampanyası'nı inceleyin.

Küçük İşletmeler İçin e-Fatura yazımızı okuyun.

Paraşüt’ün fatura paylaşma özelliğinden yararlanarak paradan ve zamandan kazanmanın yanı sıra daha profesyonel bir işleyiş ve görünüme de sahip olursunuz.

Paraşüt’ün kolay tahsilat takibi ve faturalama özelliklerinden yararlanarak işinizi büyütmek için Paraşüt’ü ücretsiz denemeye başlayın.