Ön muhasebenin geleceği ile tanışın!

5 yıl önce, Türkiye ekonomisinin temelini oluşturan KOBİ’lerin iş yükünü azaltarak verimliliklerini arttırmak için yola çıktık. Türkiye’nin ilk online ön muhasebe yazılımını geliştirerek finansal operasyonlarınızı bulut ortamına taşıdık.

Çıktığımız bu yolda hedeflerimiz, geleceğin bizlere sunabileceği imkanlarla yepyeni bir boyut kazandı. Dijitalleşen ve her adımda otomatikleşen dünyadan ilham alarak artık ön muhasebenin bir adım ötesini görebiliyoruz.

Geliştirdiğimiz her özellikte günlük iş yükünüzü hafifletmeyi ve size zaman kazandırmayı hedefledik. Bugün geldiğimiz noktada Paraşüt ile nerede olursanız olun işletmenizin finansal bilgilerine kolayca ulaşmanızı ve finansal operasyonunuzu yönetmenizi sağlıyoruz.

Bu sadece başlangıç...

İşletmenizin finansal durumunu takip etmek için ön muhasebe tutmak olmazsa olmaz. Ancak, sahip olduğunuz bilgi anlaşılır ve yön gösterici olursa faydalıdır.

Biz, düzenli ve erişilebilir ön muhasebe kayıtlarınızın, doğru zamanda doğru kararları alabilmenizi sağlayacağına ve böylece sizi rakiplerinizin bir adım önüne taşıyacağına inanıyoruz.

Bu sebeple, ön muhasebe kayıtlarınızdan en az çabayla en fazla değeri elde etmeniz amacıyla bir süredir yepyeni bir vizyon doğrultusunda hareket ediyoruz.

Otopilot
adını verdiğimiz bu vizyon kapsamında Paraşüt’te veri girişini otomatik bir hale getirmek için çalışıyoruz.

Ön muhasebede otomasyon için ilk adımlar...

Akıllı banka entegrasyonlarımız sayesinde Paraşüt; otomatik olarak hesap bakiyelerinizi güncelliyor, tahsilat ve ödemelerinizi anlamlandırarak sizin yerinize cari hesaplarınızı yönetebiliyor.

Otomasyon ile güçlenen e-dönüşüm hizmetlerimiz sayesinde vadesi gelen faturalarınız için Paraşüt sizin yerinize müşterilerinize e-posta hatırlatmaları gönderebiliyor, kredi kartı ile online tahsilat seçeneği ile tahsilatlarınız hızlanıyor.

e-Ticaret platformları ile uyum içinde çalışan entegrasyonlarımız sayesinde yaptığınız satışların tüm bilgileri anında Paraşüt’e işleniyor, müdahalenize gerek kalmadan e-fatura veya e-arşiv faturalarınız müşterilerinize gönderiliyor.

Paraşüt mobil uygulaması, yalnızca telefonuzun kamerasını kullanarak bulunduğunuz her yerden hızlı satış yapabilmenizi, fişlerinizin üzerindeki bilgileri el ile girmenize gerek kalmadan giderlerinizi saniyeler içinde Paraşüt’e işlemenizi sağlıyor.

Mali müşavirlerimiz için özel olarak geliştirdiğimiz Paraşüt Atlas uygulaması; mükelleflerinizin tüm e-fatura ve e-arşiv faturalarına saniyeler içinde ulaşmanızı, fiş ve faturalarını kullandığınız muhasebe programına kolayca aktarmanızı, böylece tüm ekibinizin zaman kazanmasını sağlıyor.

Kısacası Paraşüt artık veri girişini otomatik bir hale getiriyor, iş yönetiminizin en çok zaman alan bölümlerini sizin için hallediyor.

Henüz yolun başındayız…


Ön muhasebenin tamamen otomatikleştiği bir gelecek çok uzak değil. Otomasyonun hayatımızın her alanına dahil olmaya başladığı bu dönemde, teknolojinin gücü ile günlük hayatımızın ne kadar değişeceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Otopilot vizyonumuz kapsamında ilk adımlarımızı attık, ancak daha yolun başındayız.

Ön muhasebenin bir adım ötesine geçerek verilerinizden en büyük değeri elde etmeniz için Paraşüt’ü geliştirmeye ve iş akışınızda en çok zaman alan operasyonları otomatikleştirmeye devam edeceğiz.

Geleceğe giden bu yolda bize eşlik etmeniz dileğiyle…

Paraşüt Ekibi