Sıkça Sorulan Sorular

Paraşüt'te fatura yazdırabilir miyim?

Evet, matbu faturanızın formatına göre Paraşüt üzerinde gerekli ayarları yaptıktan sonra Paraşüt üzerinde fatura yazdırabilirsiniz. Fatura şablonu ayarlarını nasıl yapacağınızı görmek için tıklayın.

Paraşüt hangi yazıcıları destekliyor?

Herhangi bir lazer ya da ink-jet yazıcı ile Paraşüt üzerinden faturanızı yazdırabileceğiniz gibi, nokta vuruşlu yazıcılar ile de yazdırabilirsiniz. Önemli olan, Paraşüt hesabınıza bağlanmak için kullandığınız bilgisayar veya tabletin yazıcı ile bağlantı kuruyor olması.

Fatura yazdırma işleminde sistem seri ve sıra numarasını sırasıyla atıyor mu?

Faturayı yazdırdıktan sonra “Devam et” butonuna basıp ilerlediğinizde ve ilk defa seri ve sıra numarası girip o faturayı yazdırıldı olarak işaretlediğinizde, bir sonraki yazdırdığınız fatura için sistem otomatik olarak seri ve sıra numarası önerir. Yazdıracağınız fatura ile karşılaştırıp onaylayabilirsiniz.

Nokta vuruşlu yazıcılarda hangi işletim sistemleri destekleniyor?

Paraşüt nokta vuruşlu yazıcı programı sadece Windows işletim sistemleri (Vista ve sonrası sürümler) tarafından destekleniyor. Mac üzerinde Paraşüt üzerinden nokta vuruşlu yazıcı programını çalıştıramazsınız ancak fatura yazdırmak için farklı bir işletim sistemi üzerinden hesabınıza erişebilirsiniz.

Nokta vuruşlu yazıcı kullanmak için ne yapmam gerekiyor?

Nokta vuruşlu yazıcı ile Paraşüt'te fatura yazdırmak için fatura şablon ayarlarınızı yaparken nokta vuruşlu yazıcı için gerekli ayarları da yapmanız gerekiyor. Bu konuda yardım almak için "Fatura/İrsaliye Yazdırma Şablonu Oluşturma" adlı destek makalemizi inceleyebilirsiniz.

Nokta vuruşlu yazıcılarda Türkçe karakterleri göremiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Nokta vuruşlu yazıcınızın marka ve modelini Google'da aratarak Türkçe karakter desteği için gerekli işlemleri yapın. Örneğin "OKİ Microline 1120 Eco Türkçeleştirme" diye aratıp gereken yönlendirmeleri takip edin. Ayrıca, yazıcı ayarlarınızın yapılırken sayfa kodu (code page) IBM 857 olarak seçilmiş olmalıdır.

Diğer sorularınız için...

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Sorularınız ve sorunlarınız için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com