Sıkça Sorulan Sorular

Paraşüt güvenli midir?

Paraşüt'ün barındırma ve teknik altyapısı ile en yüksek seviyede sistem güvenliği sağlıyoruz. Dünya standartlarında ağ, veri ve fiziksel güvenlik koşullarının sağlandığı bir ortamda hizmet sunarken değişen şartlara göre güvenlik konusundaki politika ve uygulamalarımızı değerlendirerek gerekli güncellemeleri düzenli olarak yapıyoruz. Veri Güvenliği ve Gizlilik hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Hesabıma Paraşüt personeli erişir mi?

Hayır. Personelimiz sizin hesabınıza ve girdiğiniz verilere erişemez. Teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, ‘Firma Bilgileri’ sayfasından vereceğiniz erişim izni üzerine yetkilendirilmiş personel destek amacı ile ilgili verinize ulaşır. Erişim izninin açılıp kapatılmasını hesabınızdan siz yönetirsiniz. Gizlilik politikası ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Verilerim nerede saklanıyor?

Veri güvenliği ve gizliliği konusu web tabanlı hizmet veren bir firma olarak üzerinde önemle durduğumuz bir konu. Veri depolama ve yedekleme ile sunucuların güvenlik ve konfigürasyon hizmetleri için SkyAtlas'la çalışıyoruz. SkyAtlas en yüksek güvenlik standartlarında en yeni teknoloji ile hizmet veren bir firmadır. Olası teknik problemlere karşı verilerinizin günlük yedeklemesi yapılıyor ve bu yedekler 2 hafta boyunca saklanıyor. Verileriniz bulut tabanlı bir ortamda tutulduğu için bilgisayarınızın çalınması, bozulması, çökmesi gibi durumlarda uygulama üzerine kayıtlı bilgilerinize farklı bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla erişebiliyorsunuz. Daha detaylı bilgi için kullanım kılavuzu makalemize göz atabilirsiniz.

Verilerimi yedekleyebilir miyim?

Paraşüt'e girmiş olduğunuz veriler SkyAtlas'tan aldığımız hizmet çerçevesinde sanal sunucularda (sanallaştırma, yani virtualization, teknolojisi) depolanıyor ve her gün yedekleniyor. Kendiniz de verilerinizi yedeklemek isterseniz bütün verilerinizi ilgili bölümlerin altından excel formatında dışarı aktararak bilgisayarınızda veya harici bir hard diskte verilerinizin bir kopyasını saklayabilirsiniz.

Diğer sorularınız için...

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Sorularınız ve sorunlarınız için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com