Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı ile online tahsilat için nasıl başvuru yapabilirim?

Paraşüt hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Uygulamalar sayfasına gidip “Kullanmaya Başla” butonuna basın. Açılan sayfada şirketiniz ile ilgili bilgileri girerek başvurunuzu tamamlayın. En geç 2 iş günü içerisinde başvurunuz konusunda size geri dönüş sağlanacaktır. Olumlu değerlendirilmesi halinde hemen online tahsilat yapmaya başlayabilirsiniz.

Online tahsilat hizmetini kendi web siteme entegre edebilir miyim?

Hayır. uygulama üzerinde verdiğimiz online tahsilat hizmeti, Paraşüt üzerinde oluşturmuş olduğunuz faturayı e-posta ile paylaşarak fatura üzerinden tahsilat talep edilmesi şeklinde çalışmaktadır.

Online tahsilat hizmeti nasıl çalışıyor?

Paraşüt üzerinden fatura oluşturup müşterinizle e-posta ile (Müşteri Ekranı aracılığıyla) paylaştığınızda, müşterinize gönderilen e-postada bir bağlantı vardır. Bu bağlantıya tıklayan müşteriniz kendisine özel oluşturulan Müşteri Ekranı'nı görüntüler ve burada fatura bilgilerini inceleyebilir. Aynı zamanda size kredi kartı ile online olarak ödemesini yapabilir. Müşterilerinizin yaptığı ödeme en fazla 10 gün içerisinde (hafta boyunca gerçekleşen tüm tahsilatlarınız bir sonraki çarşamba günü) hesabınıza aktarılır.

Online tahsilat ile taksitli işlem yapabilir miyim?

Evet. Kredi kartı ile online tahsilat özelliğini kullanarak müşterilerinizden ister tek çekim ile ister taksitli olarak ödeme kabul edebilirsiniz. İşlemin detayları için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Online tahsilat için komisyon oranları nedir? Para ne zaman hesabıma geçer?

Başarılı işlem başına işlem tutarı üzerinden BSMV dahil %3,19* ve işlem başına 25 Kuruş komisyon uygulanır. Alınan tutardan belirtilen komisyon kesildikten sonra en fazla 10 gün içerisinde (hafta boyunca gerçekleşen tüm tahsilatlarınız bir sonraki çarşamba günü) paranız hesabınıza aktarılır.

*Uygulanan komisyon oranları ve blokaj süreleri sektörlere ve firma risk analizine göre farklılık gösterebilir.

Diğer sorularınız için...

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Sorularınız ve sorunlarınız için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com