Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı ile online tahsilat için nasıl başvuru yapabilirim?

Paraşüt hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Uygulamalar sayfasına gidip “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayın. Açılan sayfada şirketiniz ile ilgili bilgileri girerek başvurunuzu tamamlayın. Yaklaşık 2 saat içerisinde başvurunuz konusunda size geri dönüş sağlanacaktır. Olumlu değerlendirilmesi halinde hemen online tahsilat yapmaya başlayabilirsiniz.

Online tahsilat hizmetini kendi web siteme entegre edebilir miyim?

Hayır. Uygulama üzerinde verdiğimiz online tahsilat hizmeti, Paraşüt üzerinde oluşturmuş olduğunuz faturayı e-posta ile paylaşarak fatura üzerinden tahsilat talep edilmesi şeklinde çalışmaktadır.

Online tahsilat hizmeti nasıl çalışıyor?

Paraşüt üzerinden fatura oluşturup müşterinizle e-posta ile (Müşteri Ekranı aracılığıyla) paylaştığınızda, müşterinize gönderilen e-postada bir bağlantı vardır. Bu bağlantıya tıklayan müşteriniz kendisine özel oluşturulan Müşteri Ekranı'nı görüntüler ve burada fatura bilgilerini inceleyebilir. Aynı zamanda size kredi kartı ile online olarak ödemesini yapabilir. Müşterilerinizin yaptığı ödeme en fazla 7 gün içerisinde (hafta boyunca gerçekleşen tüm tahsilatlarınız bir sonraki çarşamba günü) hesabınıza aktarılır.

Online tahsilat ile taksitli işlem yapabilir miyim?

Evet. Kredi kartı ile online tahsilat özelliğini kullanarak müşterilerinizden ister tek çekim ile ister taksitli olarak ödeme kabul edebilirsiniz. İşlemin detayları için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi kartıyla online tahsilat için entegrasyon ücreti öder miyim?

Hayır. Online tahsilat özelliğini kullanmak için Paraşüt Ön Muhasebe Programı’nın kullanım ücreti haricinde bir kullanım ya da kurulum ücreti yoktur. Tahsilat yaparken uygun komisyon oranlarından yararlanırsınız. Paranız en fazla 7 gün içerisinde (hafta boyunca gerçekleşen tüm tahsilatlar takip eden çarşamba günü) hesabınıza yatırılır. Uygulanan komisyon oranları ve blokaj süreleri sektörlere ve firma risk analizine göre farklılık gösterebilir.

Diğer sorularınız için...

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Sorularınız ve sorunlarınız için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com