Paraşüt e-Ticaret paketi ile satıştan faturalamaya uçtan uca çözüm!Satıştan faturalamaya uçtan uca çözüm!

Paraşüt'ü 14 gün boyunca ücretsiz deneyin!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.


Ürün ve Sipariş Yönetimi

Shopside ile e-ticaret siteniz ve pazaryerlerindeki tüm satışlarınızı tek ekrandan yönetin, e-ticaret operasyonunuza her an hakim olun.


Ön Muhasebe Takibi

Paraşüt ile nerede olursanız olun ön muhasebenizi kolayca yönetin, e-ticaret operasyonunuzda tek bir detayı bile kaçırmayın.


e-Fatura ve e-Arşiv Entegrasyonu

Yerinizden kalkmadan e-faturaya Anahtar Teslim geçin, hediye e-kontörler ile masraflarınızı azaltın, faturalama operasyonunuzu otomatikleştirin.


Sanal POS'larda Özel Komisyon Oranları

Sanal POS hizmetlerinde sadece Paraşüt e-Ticaret abonelerine sunulan özel komisyon oranlarından yararlanın.

Paraşüt'ün e-ticaret yönetim uygulaması Shopside ile ekranlar arasında geçiş yapmadan tüm e-ticaret operasyonunuzu tek ekrandan yönetin!

Tüm İşlemler için Tek Panel

e-Ticaret pazaryerlerinde yer alan tüm siparişleriniz için tek panelde toplu işlem yapın, farklı ekranlara geçiş yapmak zorunda kalmadan satıştan faturalamaya tüm operasyonunuzu tek ekrandan yönetin.

4 Adımda Hızlı Kurulum

4 adımda kolayca e-ticaret pazaryerlerindeki dükkanlarınızı ve sitenizi Shopside'a bağlayın, e-ticaret operasyonunuzu tek ekrandan yönetmeye başlayın.

Kolay Faturalandırma

Shopside’ın Paraşüt entegrasyonu ile tüm satışlarınız eksiksiz olarak faturalandırılsın, e-fatura veya e-arşiv fatura olarak otomatik oluşturulup müşterinize ulaştırılsın.

Sipariş Yönetimi

e-Ticaret siteniz ve pazaryerlerindeki tüm yeni siparişlerinizi kolayca onaylayın, filtreleme özelliği ile tamamlanan siparişlerinize kolayca ulaşın.

Ürün Yönetimi

Bir pazaryerinde sahip olduğunuz ürünleri tek ekran üzerinden diğer pazaryerindeki dükkanlarınıza kolayca yükleyin.

Çok Kanallı Stok Takibi

e-Ticaret siteniz ve pazaryerlerinde yer alan tüm stoklarınız anlık olarak eşitlensin, siparişiniz nereden gelmiş olursa olsun tüm pazaryeri stoklarınız anında güncellensin.

Yer aldığınız pazaryerleri ve e-ticaret operasyonunuzdaki diğer hizmetleri Shopside ile entegre edebilirsiniz.
Shopside ile yapabileceğiniz entegrasyonlar:

e-Ticaret Pazaryerleri

e-Ticaret Altyapıları

Kargo Firmaları

Ödeme Altyapıları

Paraşüt ve Shopside entegrasyonu ile e-ticaret operasyonunuza hız katın, faturalama masraflarınızı azaltın!

e-Ticaret entegrasyonu nedir?e-Ticaret entegrasyonu; pazaryerleri veya e-ticaret siteniz üzerinden gerçekleştirdiğiniz satışa dair tüm bilgileri, Paraşüt gibi kullandığınız diğer uygulamalara aktaran bağlantıdır. e-Ticaret entegrasyonları sayesinde satışınızla alakalı tüm bilgiler otomatik olarak aktarılır ve böylece bilgilerinize dilediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz.

Paraşüt ve Shopside entegrasyonu ne yapar?

1. Müşteri ve ürün kaydı oluşturulsun

Satış yaptığınız müşteri ve ürünlerinizin kaydı Paraşüt'te otomatik olarak oluşsun.

2. Faturalarınız hazırlansın

Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizin faturaları gönderilmeye hazır bir şekilde otomatik oluşturulsun.

3. e-Fatura veya e-Arşiv olarak anında iletilsin

e-Fatura kullanmaya başlarsanız satışlarınızın faturaları otomatik olarak resmileştirilsin ve müşterilerinize iletilsin.

Paraşüt - Shopside entegrasyonu ne sağlar?

Zamandan kazanırsınız

Her satışınızın ardından sipariş, ürün ve müşteri bilgilerini eklemek ve fatura düzenlemek için harcadığınız süre size kalır.

Tasarruf edersiniz

e-Fatura hizmetimiz ile kağıt faturalar ile beraber gelen matbaa, kaşe ve kargolama masraflarıyla uğraşmaz, faturalama masraflarınızı minimuma indirebilirsiniz.

Faturalama operasyonunuz hızlanır

e-Fatura hizmetimiz ile hızlıca faturalarınızı müşterilerinize iletebilirsiniz. Böylece faturalarınız siparişlerinizin hızına yetişir.

Mali müşaviriniz ile uyum içinde çalışırsınız

Paraşüt Atlas ile mali müşaviriniz, Paraşüt'te kestiğiniz tüm fiş ve faturalara dilediği an ulaşır, kolayca kullandığı muhasebe programına aktararak muhasebeleştirir.


e-Ticaret operasyonunuzun tüm ihtiyaçları tek pakette!

Tek tek abone olmaya göre %48 daha az ödeyin.


Yıllık Shopside aboneliği

e-Ticaret websiteniz ve e-ticaret pazaryerlerinizdeki tüm satışlarınızı yönetebilmeniz için yıllık Shopside aboneliği.
+


Yıllık Paraşüt aboneliği

Satışlarınızın faturalama işlemleri ve tüm finansal operasyonunuzu yönetebilmek için Paraşüt aboneliği.

Detaylı ürün yönetimi ihtiyacı olan ve çok kanallı stok takibi yapmak isteyen e-ticaret firmaları için:

Paraşüt e-Ticaret Paketi

Toplam 4.709₺ yerine

2.000₺

+ KDV

Anahtar Teslim e-Fatura hizmeti
ve 2.500 e-kontör hediye!

Temel ihtiyacı sipariş yönetimi ve faturalama olan, basit stok takibi yapmak isteyen e-ticaret firmaları için:

Paraşüt e-Ticaret Giriş Paketi

Toplam 2.234₺ yerine

1.000₺

+ KDV

500 e-kontör hediye!
14 Gün Ücretsiz Deneyin

Kredi kartı gerekmeden 14 gün ücretsiz deneyin. Memnun kalırsanız abone olun.

Sanal POS hizmetlerinde avantajlı komisyon oranları Paraşüt e-Ticaret’te!

Paraşüt e-Ticaret abonesiyseniz, ParamPOS ve PayTR'de indirimli komisyon oranlarından yararlanabilirsiniz.

%1,81 yerine

%1,60’tan başlayan

komisyon oranları.

  • Aynı gün hazır ücretsiz sanal POS
  • Ertesi gün ödeme
  • Tüm kredi kartlarından tek çekim ve taksitli olarak ödeme alma
  • Yıllık, aylık abonelik, işlem başına ücret veya kurulum bedeli yok

%2,10 yerine

%1,60’tan başlayan

komisyon oranları.

  • 2 saate hazır ücretsiz sanal POS
  • Ertesi gün ödeme
  • Tüm kredi kartlarından tek çekim ve taksitli olarak ödeme alma
  • Yıllık, aylık abonelik, işlem başına ücret veya kurulum bedeli yok
14 Gün Ücretsiz Deneyin

İndirimli komisyon oranlarından yararlanmak için Paraşüt e-Ticaret abonesi olmanız gerekmektedir.
Eğer Paraşüt e-Ticaret abonesiyseniz tekliften yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paraşüt e-Ticaret ile ilgili sıkça sorulan sorular

Paraşüt e-Ticaret paketi nedir?

Paraşüt e-Ticaret paketi, e-ticaret alanına yatırım yapan Paraşüt kullanıcılarının e-ticaret, e-fatura ve e-arşiv ile ön muhasebe yönetimini bir arada gerçekleştirebilmelerini sağlayan kapsamlı bir pakettir. Paket, e-ticaret yapan kullanıcılarının finansal süreçlerini kolaylaştırarak sunduğu hızlı ve etkin çözümlerle firmaların işlerindeki verimliliği artırır.

Pazaryerleri ve web sitemdeki satışlarımı tek bir yerden yönetebilir miyim?

Elbette! Bunun için yapmanız gereken, satış yaptığınız pazaryerleri ve web sitenizi Shopside’a bağlamaktır. Tek bir ekran üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilir, sipariş ve ürün yönetiminizi kolayca yapabilir, birden çok kanaldan yaptığınız satışlar için stoklarınızı her daim güncel tutabilirsiniz.

Paraşüt e-Ticaret paketinin avantajları nelerdir?

Paraşüt e-Ticaret paketi, e-ticaret ile yeni tanışan veya bir süredir e-ticaret yapan ancak satışlarının hızına yetişecek bir entegrasyon hizmeti arayan firmalar için hazırlanmıştır. Firmaların farklı pazaryerleri veya web sitelerindeki stoklarını kolayca takip etmelerini ve e-ticaret operasyonlarına dair tüm ihtiyaçlarını tek bir paket ile karşılamalarını sağlar. Paket içerisinde yer alan Paraşüt - Shopside entegrasyonu sayesinde, satışlarınıza ait müşteri ve ürün bilgileriniz Paraşüt’te otomatik olarak kaydedilir; faturanız yazdırılmaya hazır bir hale getirilir. e-Fatura kullanıcısı iseniz, gerçekleşen satışlarınıza ait elektronik faturalarınız otomatik olarak oluşturur ve müşterilerinizle paylaşılır. Yaptığınız her satışın ardından e-ticaret yaptığınız tüm pazaryeri ve sitelerde stok bilgileriniz otomatik olarak güncellenir; böylece hatasız bir şekilde stok takibi yapabilir ve bu işlemleri tek tek elle yapmaktan kurtulursunuz. Kargo entegrasyonları sayesinde, farklı bir ekrana geçiş yapmak zorunda kalmadan kargo süreçlerini takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ve sipariş yönetimi için Shopside aboneliği, faturalama ve diğer ön muhasebe işlemleri için Paraşüt aboneliğine ayrı ayrı bütçe ayırmak yerine bu iki hizmeti tek bir paket ile %48 oranında daha az ödeyerek kullanabilirsiniz.

Paraşüt e-Ticaret paketinde stok takibini nasıl yaparım?

Paraşüt ile Shopside arasında entegre bir şekilde fatura ve stok takibi yapabilmek için öncelikle Paraşüt hesabınız ile Shopside hesabınızı bağlamanız gerekmektedir. Gözünüz korkmasın, iki uygulama arasında hazır bir entegrasyon bulunduğu için sizin yapacağınız adımlar çok kısa :) Öncelikle Paraşüt’teki süreç danışmanınızdan gerekli bilgileri almalı ve Shopside içerisindeki entegrasyon adımlarını takip ederek hesabınızı bağlamalısınız. Bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlattığımız yazımız bu konuda yardımcı olacaktır. Bu aşamadan sonra, "Kategori”, “Etiket”, “Kasa" bilgilerinizi güncelleyebilir; tüm müşteri, tedarikçi, ürün ve hizmetlerinizin Shopside’a aktarımını sağlayabilirsiniz. Yapılan aktarımın ardından Paraşüt içerisinden “Hizmet ve Ürünler” sayfasına gelerek stok takibinin yapılmasını istediğiniz ürünler için ”Kritik Stok Miktarı” belirleyebilirsiniz. Böylece, belli bir stok miktarının altına düşen ürünler için “Kritik Stok Uyarısı” e-maili alabilirsiniz. Satış gerçekleştikçe Paraşüt’teki stoklarınız otomatik olarak güncellenecek; siparişlerinizin web siteniz veya pazaryerinden gelmesi fark etmeksizin stok bilgileriniz sürekli güncel kalacaktır.

Paraşüt hesabımı Shopside’a bağlamak için ne yapmam gerekir?

Halihazırda Paraşüt kullanıcısıysanız, 4 adımda hesabınızı Shopside’a bağlayabilirsiniz. Bunun için menünün sol alt kısmında yer alan “Uygulamalar” sekmesine gidiniz ve Shopside Entegrasyonu’nu seçiniz. Açılan sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayarak 14 günlük demo kullanımınızı başlatabilirsiniz. Çalıştığınız pazaryerine bağlı olarak pazaryerlerini Shopside hesabınıza entegre etmek için gereken bilgilerin tarafınıza geliş süresi farklılık gösterebilmektedir. Ön Muhasebe Süreç Danışmanınız bu aşamada sizi hazır bir demo hesabına davet ederek entegrasyonun nasıl çalışacağını gösterebilir. Böyle bir desteğe ihtiyaç duyarsanız veya aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Henüz bir Paraşüt hesabınız yoksa ücretsiz hesabınızı hemen açabilir, e-ticaret ve ön muhasebe yönetimini dijitale taşımak için ilk adımı atabilirsiniz. Hem Paraşüt hem de Shopside’ı 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Paraşüt e-Ticaret’te ihtiyaçlarıma göre paket seçenekleri mevcut mu?

Evet. Temel ihtiyacınız sipariş yönetimi ve faturalama olup sadece web sitesi veya pazaryeri gibi tek bir yerden stok takibi yapan bir e-ticaret firması iseniz Paraşüt e-Ticaret Giriş paketi sizin için iyi bir başlangıç olacaktır. e-Ticarete yeni adım atan ve sağlam adımlarla ilerleme kaydetmeyi hedefleyen firmalara özel sunduğumuz Paraşüt e-Ticaret Giriş paketi ile, ön muhasebeye entegre e-ticaret çözümlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde edinebilirsiniz. Ürünlerinizi birden çok pazaryerinde veya web sitenizde satışa sunuyor ve buna bağlı olarak çok kanallı stok takibine ihtiyaç duyuyorsanız Paraşüt e-Ticaret paketi sizin için idealdir. e-Ticarette aktif rol oynayan ve büyümeyi hedefleyen firmaların tercihi olan Paraşüt e-Ticaret ile karmaşık gelen ve detay gerektiren operasyonel süreçleri rahat ve hızlı bir şekilde tamamlamanız mümkündür.

Shopside üzerinden kargo fişi yazdırabilir miyim?

Evet. Shopside’ın anlaşmalı olduğu Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo vasıtasıyla kargo fişlerinizi yazdırabilirsiniz. Bu noktada, sadece Yurtiçi Kargo’da “Satıcı Ödemeli” kargo fişleri çıkarabileceğinizi belirtelim. n11, GittiGidiyor ve PttAVM’den gelen siparişlerle beraber kargo fişlerini de Shopside üzerinden çekebilirsiniz. Dilerseniz, bu fişlerin çıktısını da alabilirsiniz. Ayrıca, Shopside’tan bağımsız olarak iki şekilde kargo fişi çıkarmanız mümkün. İlki, satışlarınızı gerçekleştirdiğiniz pazaryerinin, anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile direkt pazaryeri paneli üzerinden çıkarılan kargo fişidir. İkinci seçenek ise, e-ticaret firması olarak anlaşmanız olan kargo firması var ise, kargo firmasının paneli üzerinden bilgilerinizi girerek oluşturduğunuz kargo fişidir.

e-Ticaret ile yaptığım satışları otomatik olarak faturalandırabilir miyim?

Evet. Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizin faturaları Paraşüt’te otomatik olarak oluşturulur; e-fatura kullanıcısı iseniz, yine otomatik olarak resmileştirilir. Böylece hem faturalama masraflarına maruz kalmaz hem de zamandan tasarruf sağlarsınız. Ayrıca, ücretsiz mükellef yönetim ve veri aktarım programımız olan Paraşüt Atlas aracılığıyla mali müşaviriniz satış ve giderlerinize ait tüm fiş ve faturalara kolayca ulaşabilir, kullandığı muhasebe programına aktarım yapabilir.

Paraşüt e-Ticaret paketi ile ayrıca bir e-ticaret entegrasyonuna ihtiyacım olur mu?

Hayır. Paraşüt - Shopside entegrasyonu satıştan faturalama sürecine kadar sunduğu uçtan uca çözümlerle tüm operasyonlarınızı dijital hale getirir. e-Ticaret yapan bir firmanın ihtiyacı olan ürün ve sipariş yönetimi, stok yönetimi, fatura yönetimi, kargo yönetimi gibi işlemleri ek bir entegrasyona gerek duymadan Paraşüt e-Ticaret paketi ile uçtan uca yönetebilirsiniz.

Shopside entegrasyonu hangi e-ticaret altyapılarını ve pazaryerlerini kapsar?

Shopside entegrasyonu şu an için WooCommerce, Opencart, Shopify e-ticaret alt yapılarını ve N11, Hepsiburada, GittiGidiyor, Trendyol, PttAVM pazaryerlerini kapsamaktadır. Çok yakında bu listeye yeni pazaryeri entegrasyonları ve e-ticaret altyapı çözümleri de eklenecektir.