Gelir gider takip programı

İşletmenize giren çıkan paranın kontrolü sizde olsun!

14 Gün Ücretsiz Deneyin

Kredi kartına gerek yok, memnun kalırsanız abone olun.

Paraşüt Gelir Gider Takibi Ekran Görüntüsü

Ödemelerinizi planlayın, izleyin…

Giderler

Beklenmedik sürprizlerle karşılaşmayın! Nereye ne zaman ne kadar ödeme yapılacak, tüm giderleriniz önünüzde.

Maaş, Prim ve Avanslar

Çalışanlarınızın cebinden yaptığı şirket harcamaları ile birlikte ay sonunda yapmanız gereken ödemeler çok net.

Banka Mutabakatı

Paraşüt'e kaydetmeyi unuttuğunuz işlemleri banka mutabakatı ile tespit etmek ve düzeltmek çok kolay.

Kasa ve Banka Hareketleri

İşletmenize hangi kasa ya da banka hesabınızdan ne zaman, ne kadar para girmiş, çıkmış hepsini görüntüleyin.

Nereye ne kadar harcadığınızı kolayca raporlayın…

Gider Kategorileri

En çok nereye para harcadığınızı görerek, harcamalarınıza yön verin.

Vergi ve SGK Primi

Vergi döneminize göre vergi ve SGK primi ödemelerinizi takip edin.

Banka Giderleri

Banka kredilerinizi girin, ne zaman hangi bankaya ne ödeme yapacağınızı bilin.

Tekrarlama Emri

Düzenli giderleriniz için tekrarlama emri verin.

Gelir giderleriniz parmağınızın ucunda!

Gecikmiş ve yapılacak tüm ödemeler her an önünüzde

  • Ofis dışında yaptığınız harcamaların fişlerini kaybolmadan anında fotoğraflayın
  • Kasa ve bankalarınızın güncel bakiyesine istediğiniz an ulaşın
  • Giderleri Akbank hesabınızdan ödeyin

Gelir gider takip programı hakkında sıkça sorulan sorular

Gelir gider takip programı nedir?

Gelir gider takip programı, ön muhasebenizi doğru bir şekilde yönetmenizi ve gelir-giderlerinizi etkin bir şekilde takip edebilmenizi sağlayan program veya çözümlerdir. Excel tabloları, bilançolar gibi geleneksel yöntemlerin yanı sıra web tabanlı bir ön muhasebe programı ile kapsamlı bir şekilde şirketinizin gelir ve gider analizini yapmanız mümkündür. Finansal işlemlerde, en ufak bir hata büyük sıkıntılara yol açabileceği için elle yapılan hesaplamalar yerine online gelir gider takip programları size hatasız ve eksiksiz sonuçlar sunar. Türkiye’nin ilk online ön muhasebe programı olan Paraşüt ile gelir gider takibinizi yaparken, alış-satış faturalarınızı, müşteri ve tedarikçilerinizle olan borç-alacak durumunuzu takip edebilir, cari hesap, nakit akışı ve stok takibinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Gelir gider takibi yapmanın kolay bir yolu var mıdır?

Aslında var! Bilançolar, defterler ve Excel tabloları arasında vakit kaybetmenize gerek kalmadan Paraşüt ile gelir gider takibinizi kolayca yapabilirsiniz. Bunun için ilk adım, Paraşüt’e abone olduktan sonra bir Kasa/Banka oluşturmak olacaktır. Ayrıca, Paraşüt aboneleri 13 banka ile veri alışverişini sağlayan banka entegrasyonu özelliğinden yararlanarak banka hareketlerini anında aktarabilmektedirler. Gelir gider kasa programı sayesinde kasa ve banka hesaplarınızdaki her türlü para giriş çıkışını her an görebileceğiniz ve aynı zamanda gelir giderleriniz hakkında haftalık rapor alacağınız e-postalar ile Paraşüt’te, belirli zaman aralıklarındaki kazancınızı tespit edebilir, hangi müşterinize ne kadar avans verdiğinizi görebilirsiniz. Personelinizden stoğunuzdaki ürün maliyetine kadar tüm şirket içi giderlerinize tek bir ekrandan ulaşabilirsiniz.

Gelir gider takibi nasıl yapılır?

Gelir ve gider takibini sağlıklı bir şekilde yapmak için ön koşul, işletmenize ait tüm alım ve satım işlemlerini eksiksiz bir şekilde takip etmeniz gerektiğidir. Geleneksel metotlarla kendiniz bir takip çizelgesi oluşturmak istiyorsanız bunu sağ tarafında gelirlerin, sol tarafındaysa giderlerin yer aldığı “T” şeklinde bir tablo ile yapabilir, ayrı ayrı oluşturduğunuz bölümlerde inceleyebilirsiniz. Ancak, sürekli güncel tutmanız gereken bu tablo, ekstra bir iş yükü ve zaman kaybına sebebiyet verebilir. Ayrıca, bu tabloya her yerden ulaşılamayacağı için konforlu bir kullanım söz konusu değildir. Bu nedenle, Paraşüt gibi online bir ön muhasebe programı bu takip sürecini çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Paraşüt ile gelir gider takibi yapmanın sağladığı avantajlar nelerdir?

Bir işletmenin kazanç ve harcamaları ile ilgili merak ettiği ve anında cevap almak istediği tüm önemli bilgilere Paraşüt ile ulaşabilmeniz mümkündür. SGK’ya yapacağınız ödemeden ay içinde oluşan KDV tutarına, genel işletme maliyetlerinden ince detay gözüken şirket içi harcamalarına kadar her bir kaleme dair bilginin detaylarını görebilirsiniz. Bunun için Paraşüt abonesi olmanız ve internet erişimi olan herhangi bir yerden uygulamamıza girmeniz yeterlidir. Paraşüt’ün sağladığı avantajlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Paraşüt’te gelir gider takibini nasıl yaparım?

Paraşüt’ün kolay arayüzü ve internet olan her yerden ulaşılabilir olması sayesinde gelir ve gider takibinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Uygulamamızın sol kısmında bulunan menüde “Satışlar” sekmesi bulunmaktadır. Bu bölüme satış faturalarınızı girerek gelirlerinizi kaydedebilir; “Giderler” menüsü altından giderlerinizi girip ödeme tarihlerini ayarlayarak kendi ödeme programınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca hem web hem de mobil uygulamamız ile şirket içi yapılan harcamaları kontrol edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için ilgili yazımıza göz atmanızı öneririz.

Neden gelir gider takibi yapmalısınız?

Gelir gider takibi yapmak, en temelinde işletmenizin sağlıklı bir şekilde işleyişi için olmazsa olmazdır. Hangi kalemlere harcamalarınızın arttığını, nelerden kazanç sağladığınızı ve sizi bekleyen günlerde nakit akışınızın nasıl olacağını en etkin ve anlaşılır şekilde takip etmeniz gerekir. Böylece, gelir gider kasa programı ile mevcut finansal tablonuza ve kasanıza giren çıkan miktara göre plan yapıp adımlarınızı ona göre atar ve hedeflerinizi bu ölçüde oluşturursunuz.

14 gün boyunca ücretsiz deneyin!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.