Gelir gider takip programı

İşletmenize giren çıkan paranın kontrolü sizde olsun!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

Şirketinizin gelir ve giderlerini kolayca takip edin, beklenmedik sürprizlerle karşılaşmayın.

Gider Takibi

Nereye ne zaman ne kadar ödeme yapılacak, tüm giderlerinizi gelir gider programı ile internet bağlantınız olan her yerden kolayca görüntüleyin.

Gelir Takibi

Yapılan satışları, vadesi yaklaşan ve tamamlanan tahsilatları sisteme kolayca ekleyin, dilediğiniz her yerden güncel durumunuzu takip edin.

Gider Kategorileri

Ücretsiz gelir gider programı kapsamında, gider kayıtlarınıza ekleyeceğiniz özel kategoriler sayesinde en çok nereye para harcadığınızı görerek, harcamalarınıza yön verin.

Personel Giderleri

Maaş, prim ve avans gibi tüm personel giderlerini Paraşüt'ten takip edin, maaşları otomatik tekrarlatarak veri giriş yükünüzü hafifletin.

Şirket Harcamaları

Çalışanlarınızı Paraşüt'e kaydederek, personelinizin şirket adına yaptığı harcamaları cep telefonundan bile sisteme girmesini sağlayın; gelir gider takip uygulaması ile yapılan harcamaların ödeme durumlarını takip edin.

Vergi ve SGK Primleri

Firmanıza ait muhtasar, stopaj, gelir vergisi, damga pulu, kurumlar vergisi gibi dönemsel vergi giderlerinizi veya çalışanlarınız için devlete ödediğiniz SGK primlerini kaydedin.

Banka Mutabakatı

Banka ekstrenizi Paraşüt'e aktararak sisteme kaydetmeyi unuttuğunuz kayıtları tespit edin ve kolayca düzeltin.

Akıllı Banka Entegrasyonları

Banka hesaplarınızı Paraşüt'e bağlayın, gerçekleşen tüm hesap hareketlerini ve kredi ödemelerinizi tek ekrandan görüntüleyin.

Tahsilat Raporları

Vadesi geçmiş alacaklarınızı tek bakışta tespit edin.

Nakit Akışı Raporu

Gelirleriniz giderlerinizi karşılayacak mı? Önünüzü görerek büyüyün.

Gelir Gider Raporu

İşletme karınızı ya da proje bazında karlılığınızı ölçün.

Kasa Banka Raporu

Şirketinize toplamda giren çıkan parayı, istediğiniz tarih aralığında, detayları ile birlikte görüntüleyin.

Satışlar Raporu

İstediğiniz tarih aralığında ne kadar satış yaptığınızı takip edin.

KDV Raporu

Ay içinde oluşan KDV detaylarıyla birlikte her an önünüzde.

Gelir giderleriniz parmağınızın ucunda!

Paraşüt'ün işinizi kolaylaştıracak mobil uygulaması ile gecikmiş ve yapılacak tüm ödemeler her an önünüzde.

  • Cepten Fiş Okuma ile fişlerinizi fotoğraflayın ve şirket giderinizi saniyeler içinde kaydedin.
  • Ödemelerinizi ve nakit hareketinizi takip edin.
  • Kasa ve bankalarınızın güncel bakiyesine istediğiniz an ulaşın.
  • Gecikmiş ve gelecek tahsilatlarınızdan haberdar olun.
  • Cari hesap bilgilerinizi anında görüntüleyin.
  • Müşteri ve tedarikçi bilgilerine kolayca ulaşın.

Mutlu Patronlar'ımız Paraşüt ön muhasebe programını tavsiye ediyor!

“Paraşüt sizin bir operasyonunuzu kurmanızı, ön muhasebenizi elinizde toplamanızı ve yeni işlere adım atmanızı sağlar.”

Alper Aslanoğlu
CEO, Alisse nuerA

“Paraşüt'ün etiketleme özelliği sayesinde bugün hangi ilçede, projede ve daire tipinde satıştan ya da kiralama hizmetinden ne kadar ciro elde ettiğimizi çok daha rahat öğrenebiliyoruz.”

Bora Güçmen
Yönetici Ortak, Remax ABC & MARS

“Fatura göndermek hep problem olmuştur. e-Faturaya geçtikten sonra fatura süreciyle ilgili tüm sorunlarımız çözülmüş oldu.”

Emre Güzeldal
Kurucu Ortak, İçerikbulutu.com

Gelir gider takip programı hakkında sıkça sorulan sorular

Gelir gider takip programı nedir?

Gelir gider takip programı, ön muhasebenizi doğru bir şekilde yönetmenizi ve gelir-giderlerinizi etkin bir şekilde takip edebilmenizi sağlayan program veya çözümlerdir. Excel tabloları, bilançolar gibi geleneksel yöntemlerin yanı sıra web tabanlı bir ön muhasebe programı ile kapsamlı bir şekilde şirketinizin gelir ve gider analizini yapmanız mümkündür. Finansal işlemlerde, en ufak bir hata büyük sıkıntılara yol açabileceği için elle yapılan hesaplamalar yerine online gelir gider takip programları size hatasız ve eksiksiz sonuçlar sunar. Türkiye’nin ilk online ön muhasebe programı olan Paraşüt ile gelir gider takibinizi yaparken, alış-satış faturalarınızı, müşteri ve tedarikçilerinizle olan borç-alacak durumunuzu takip edebilir, cari hesap, nakit akışı ve stok takibinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Gelir gider takibi yapmanın kolay bir yolu var mıdır?

Aslında var! Bilançolar, defterler ve Excel tabloları arasında vakit kaybetmenize gerek kalmadan Paraşüt ile gelir gider takibinizi kolayca yapabilirsiniz. Bunun için ilk adım, Paraşüt’e abone olduktan sonra bir Kasa/Banka oluşturmak olacaktır. Ayrıca, Paraşüt aboneleri 13 banka ile veri alışverişini sağlayan banka entegrasyonu özelliğinden yararlanarak banka hareketlerini anında aktarabilmektedirler. Gelir gider kasa programı sayesinde kasa ve banka hesaplarınızdaki her türlü para giriş çıkışını her an görebileceğiniz ve aynı zamanda gelir giderleriniz hakkında haftalık rapor alacağınız e-postalar ile Paraşüt’te, belirli zaman aralıklarındaki kazancınızı tespit edebilir, hangi müşterinize ne kadar avans verdiğinizi görebilirsiniz. Personelinizden stoğunuzdaki ürün maliyetine kadar tüm şirket içi giderlerinize tek bir ekrandan ulaşabilirsiniz.

Gelir gider takibi nasıl yapılır?

Gelir ve gider takibini sağlıklı bir şekilde yapmak için ön koşul, işletmenize ait tüm alım ve satım işlemlerini eksiksiz bir şekilde takip etmeniz gerektiğidir. Geleneksel metotlarla kendiniz bir takip çizelgesi oluşturmak istiyorsanız bunu sağ tarafında gelirlerin, sol tarafındaysa giderlerin yer aldığı “T” şeklinde bir tablo ile yapabilir, ayrı ayrı oluşturduğunuz bölümlerde inceleyebilirsiniz. Ancak, sürekli güncel tutmanız gereken bu tablo, ekstra bir iş yükü ve zaman kaybına sebebiyet verebilir. Ayrıca, bu tabloya her yerden ulaşılamayacağı için konforlu bir kullanım söz konusu değildir. Bu nedenle, Paraşüt gibi online bir ön muhasebe programı bu takip sürecini çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Paraşüt ile gelir gider takibi yapmanın sağladığı avantajlar nelerdir?

Bir işletmenin kazanç ve harcamaları ile ilgili merak ettiği ve anında cevap almak istediği tüm önemli bilgilere Paraşüt ile ulaşabilmeniz mümkündür. SGK’ya yapacağınız ödemeden ay içinde oluşan KDV tutarına, genel işletme maliyetlerinden ince detay gözüken şirket içi harcamalarına kadar her bir kaleme dair bilginin detaylarını görebilirsiniz. Bunun için Paraşüt abonesi olmanız ve internet erişimi olan herhangi bir yerden uygulamamıza girmeniz yeterlidir. Paraşüt’ün sağladığı avantajlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Paraşüt’te gelir gider takibini nasıl yaparım?

Paraşüt’ün kolay arayüzü ve internet olan her yerden ulaşılabilir olması sayesinde gelir ve gider takibinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Uygulamamızın sol kısmında bulunan menüde “Satışlar” sekmesi bulunmaktadır. Bu bölüme satış faturalarınızı girerek gelirlerinizi kaydedebilir; “Giderler” menüsü altından giderlerinizi girip ödeme tarihlerini ayarlayarak kendi ödeme programınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca hem web hem de mobil uygulamamız ile şirket içi yapılan harcamaları kontrol edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için ilgili yazımıza göz atmanızı öneririz.

Neden gelir gider takibi yapmalısınız?

Gelir gider takibi yapmak, en temelinde işletmenizin sağlıklı bir şekilde işleyişi için olmazsa olmazdır. Hangi kalemlere harcamalarınızın arttığını, nelerden kazanç sağladığınızı ve sizi bekleyen günlerde nakit akışınızın nasıl olacağını en etkin ve anlaşılır şekilde takip etmeniz gerekir. Böylece, gelir gider kasa programı ile mevcut finansal tablonuza ve kasanıza giren çıkan miktara göre plan yapıp adımlarınızı ona göre atar ve hedeflerinizi bu ölçüde oluşturursunuz.

14 gün boyunca ücretsiz deneyin!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.