Garanti Banka Hesap Entegrasyonu (BETA)

Eran Filiba
Eran Filiba
4 dk

Garanti BBVA (Garanti Bankası) hesabınızdaki yeni işlemleri otomatik olarak Paraşüt’e aktarmanız için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

(Garanti Banka Hesap Entegrasyonu özelliğimiz BETA sürecinde bir özelliktir. Paraşüt hesabınızda kullanmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.)

 1. Entegre etmek istediğiniz Garanti hesabınızın Paraşüt'teki görüntüleme sayfasında DİĞER HESAP İŞLEMLERİ altından GARANTİ HESABINI BAĞLA butonuna tıklayın.

  Paraşüt banka entegrasyonu
 2. Daha sonra, hesap bilgilerinin göründüğü alandan bu banka hesabınız için üretilen e-posta adresini kopyalayın.

  Paraşüt Garanti bankası ile entegre
 3. Garanti internet bankacılığı hesabınıza giriş yapın. Sağ üst köşede yer alan isim ve soyisminizin bulunduğu yere tıklayarak kullanıcı menüsünü açın. Oradan sırasıyla PROFİLİM 'e ve açılan sayfadan Garanti Hatırlat özelliğine tıklayın.

  Garanti bankası entegrasyonu
  Garanti bankası entegrasyonu nasıl çalışır?
 4. Garanti Hatırlat bölümünden Yeni Garanti Hatırlat Tanımlama'ya tıklayın.

  garanti hatırlat tanımlama
 5. Hesaplar'ı seçin ve devam edin.

  entegrasyon ekranı
 6. Hatırlatma tanımlamak istediğiniz (2. adımda e-posta adresini kopyaladığınız) banka hesabınızı seçin ve GÖRÜNTÜLE butonuna tıklayarak devam edin.

  hesap bilgisi görüntüleme
 7. HESAP HAREKETLERİ GÖNDERİMİ (HER SABAH) bildirimlerini açmak için yanındaki oka basın. E-posta formatında bildirim almak için e-postanın yanındaki + (artı) ikonuna basarak yeni bir e-posta tanımlama adımına geçin.

  hesap hareketleri gönderimi
 8. Açılan penceredeki E-Posta Adresi bölümüne Paraşüt hesabınızdaki banka detay bilgileri bölümünden kopyaladığınız, hesabınıza özel oluşturulmuş e-posta adresini yapıştırın ve Kaydet'e basın.

  garanti bankası hesap entegrasyonu
 9. Hesap hareketlerinin gönderilmesini istediğiniz adres olarak yeni tanımladığınız Paraşüt e-postası adresini seçin ve Devam'a basın.

  hesap hareketlerini e-posta ile gönderme
 10. Sonrasında açılan pencerede yaptığınız tanımlamanın özetini bulacaksınız. ONAY butonuna basarak süreci tamamlayın.
  onay ekranı
  Garanti bankası entegrasyonu tamamlandı

TEBRİKLER! Paraşüt Garanti Entegrasyonu’nu başarıyla tamamladınız. Artık Garanti’de oluşan işlemlerinizin hepsi otomatik olarak Paraşüt’e aktarılacaktır. Bu adımları eklemek istediğiniz her Garanti hesabı için tekrarlayabilirsiniz.

Entegrasyonu yaptıktan bir sonraki gün ile başlamak üzere banka hesabınızda oluşan tüm işlemler günlük olarak Paraşüt’e otomatik olarak iletilecektir.

Her gün gönderilen işlemler, Paraşüt hesabınızdaki banka hesabının MUTABAKATLAR sayfasında eşleşmesi bekleyen mutabakatlar olarak oluşacak ve size e-posta ile bildirilecektir.

Paraşüt'e aktaracağınız hesap işlemlerinin Paraşüt'teki işlemlerle eşleştirilmesi:

Bundan sonraki adımlar, banka mutabakatı özelliğimizdeki işlem eşleştirme adımları ile aynı.

Temel olarak, içe aktarmış olduğunuz hesap işlem geçmişini Paraşüt'e daha önce girmiş olduğunuz işlemlerle eşleştirebilir veya henüz bu işlemleri Paraşüt'e girmediyseniz eşleştirme esnasında veri girişi de yapmış olursunuz. Banka Mutabakatı Yapmak yazımızdaki 3. maddeden itibaren eşleştirme adımlarında karşınıza çıkabilecek değişik örnekleri paylaşıyoruz. İncelemenizi tavsiye ederiz.