Garanti Banka Hesap Entegrasyonu (BETA)

Eran Filiba
Eran Filiba
4 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Garanti Bankası hesabınızdaki yeni işlemleri otomatik olarak Paraşüt’e aktarmanız için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 1. Entegre etmek istediğiniz Garanti hesabınızın görüntüleme sayfasında DİĞER HESAP İŞLEMLERİ altından GARANTİ HESABINI BAĞLA butonuna tıklayın.
 2. Daha sonra, hesap bilgilerinin göründüğü alandan TÜM BİLGİLERİ GÖSTER'e tıklayarak banka hesabınız için üretilen e-posta adresini kopyalayın.
 3. Garanti internet bankacılık hesabınıza giriş yapın ve Ayarlar bölümünden Tanımlamalar'a tıklayın.
 4. Garanti Hatırlat bölümünden Yeni Garanti Hatırlatma Tanımlama'ya tıklayın.
 5. Hesaplar'ı seçin ve devam edin.
 6. Hatırlatma tanımlamak istediğiniz (2. adımda e-posta adresini kopyaladığınız) banka hesabınızı seçin ve Görüntüle butonuna tıklayarak devam edin.
 7. HESAP HAREKETLERİ GÖNDERİMİ (HER SABAH) bildirimlerini E-posta formatında seçin ve Devam butonuna basın.
 8. + (artı) ikonuna basarak yeni bir e-posta tanımlama adımına geçin.
 9. Açılan penceredeki E-Posta Adresi bölümüne Paraşüt hesabınızdaki banka detay bilgileri bölümünden kopyaladığınız, hesabınıza özel oluşturulmuş e-posta adresini yapıştırın ve Kaydet'e basın.
 10. Hesap hareketlerinin gönderilmesini istediğiniz adres olarak yeni tanımladığınız Paraşüt e-postası adresini seçin ve Devam'a basın.
 11. Açılan pencerede yaptığınız tanımlamanın özetini bulacaksınız. Onay butonuna basarak süreci tamamlayın.
 12. Bu adımları eklemek istediğiniz her Garanti hesabı için tekrarlayın.

TEBRİKLER! Paraşüt Garanti Entegrasyonu’nu başarıyla tamamladınız. Artık Garanti’de oluşan işlemlerinizin hepsi otomatik olarak Paraşüt’e aktarılacaktır.

Bir sonraki gün ile başlamak üzere banka hesabınızda oluşan tüm işlemler günlük olarak Paraşüt’e otomatik iletilecektir. Her gün gönderilen işlemler (aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi) eşleşmesi bekleyen mutabakatlar olarak Paraşüt hesabınızda oluşacak ve size e-posta ile bildirilecektir.

Paraşüt'e aktaracağınız hesap işlemlerinin Paraşüt'teki işlemlerle eşleştirilmesi:

Bundan sonraki adımlar banka mutabakatı özelliğimizdeki işlem eşleştirme adımları ile aynı.

Temel olarak, içe aktarmış olduğunuz hesap işlem geçmişini Paraşüt'e daha önce girmiş olduğunuz işlemlerle eşleştirebilir veya henüz bu işlemleri Paraşüt'e girmediyseniz eşleştirme esnasında veri girişi de yapmış olursunuz. Banka Mutabakatı Yapmak yazımızdaki 3. maddeden itibaren eşleştirme adımlarında karşınıza çıkabilecek değişik örnekleri paylaşıyoruz. İncelemenizi tavsiye ederiz.