Mobil uygulama ile işiniz her zaman avcunuzun içinde!

Ön muhasebe süreçlerinizi yönetirken zaman ve mekan sınırına takılmayın; Paraşüt mobil uygulamasını telefonunuza ücretsiz indirerek işinizi cebinize taşıyın!

Mobil uygulama ile işiniz her zaman avcunuzun içinde!

Ön muhasebe süreçlerinizi yönetirken zaman ve mekan sınırına takılmayın; Paraşüt mobil uygulamasını telefonunuza ücretsiz indirerek işinizi cebinize taşıyın!

Paraşüt hesabınız yok mu? Paraşüt'ü 14 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

Paraşüt nedir?

Paraşüt, küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal operasyonlarını daha verimli yönetebilmeleri için geliştirilen bulut tabanlı bir ön muhasebe programıdır.

Bilgilerinize Ulaşın

Banka hesaplarınızı Paraşüt ile eşleştirerek tüm güncel finansal verilerinize tek bir ekrandan ulaşın, veri girişi ile uğraşmadan her an kontrolde olun.

Analiz Edin

Otomatik olarak güncellenen bilgi akışı ve raporlar ile finansal durumunuzu analiz edin, ihtiyaçlarınızı belirleyin.

Harekete Geçin

İşinizi kolaylaştıran birbirinden pratik özellikler ile ofiste olmadığınız anlarda bile finansal operasyonunuzu yönetin, iş verimliliğinizi artırın.

Paraşüt'ün mobil uygulaması ile neler yapabilirsiniz?

Paraşüt web uygulaması üzerinden gerçekleştirdiğiniz temel işlemleri mobil uygulamamızla hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Fatura ve Teklif Oluşturma

Müşterinizin yanındayken teklifinizi ya da faturasını oluşturun, tek tuşla müşterinizle paylaşın.

Gelir Gider Takibi

Telefonunuzdan saniyeler içerisinde gelir ya da gider kaydınızı oluşturun, gider listenizi güncel tutarak harcamalarınızı takip edin.

Cari Hesap Takibi

Kolayca yeni müşteri ya da tedarikçi kaydı ekleyin ve düzenleyin, dilediğiniz cari hesabın ekstresini oluşturun ve kendileriyle paylaşın.

Çek Yönetimi

Aldığınız ve verdiğiniz çeklerin tüm detaylarını görüntüleyin, tarih belirleyerek tahsilat gününde hatırlatma alın ve kolayca ödeme ekleyin.

Kasa ve Banka Takibi

Banka entegrasyonlarımız ile birden fazla banka hesabındaki hareketleri tek ekran üzerinden görüntüleyin, kasalarınızdaki para giriş çıkış işlemlerini telefonunuzdan güncelleyin.

Stok Takibi

Paraşüt'e kaydettiğiniz ürünlerin bilgilerini, güncel stok miktarını, stok hareketlerini ve faturalarını telefonunuzdan görüntüleyin.

İrsaliye Yönetimi

Gelen ve giden irsaliye kayıtları oluşturun ve düzenleyin, dilerseniz irsaliyeniz için kolayca fatura oluşturun ve yazdırın.

Personel Giderleri

Personelinizi Paraşüt'e kullanıcı olarak ekleyerek şirket içi gider takibini Paraşüt'ten yapın, personelinize ait avans, gider ve maaş ödemelerini rahatça takip edin.

Paraşüt'ün iOS ve Android uygulamalarına özel araçlarla
günlük iş rutinlerinize hız katın!

Barkod Okuyucu

Telefonunuzun kamerasıyla bir ürünün barkodunu okutup bilgilerini görüntüleyin, dilediğiniz ürünün bilgilerini satış faturanıza kolayca ekleyin.

Cepten Fiş Okuma

Gün içerisinde yaptığınız harcamaların fişlerini cep telefonunuzun kamerasyla okutup anında Paraşüt’e gider olarak kaydedin.

Akıllı Banka Hesap Takibi

Akıllı Banka Hesap Takibi ile bankalarınızı Paraşüt’e bağlayarak banka hesap bakiyeleriniz ve hesap hareketlerinize tek bir ekrandan ulaşın.

Mutlu Patronlar'ımız Paraşüt ön muhasebe programını tavsiye ediyor!

“Paraşüt sizin bir operasyonunuzu kurmanızı, ön muhasebenizi elinizde toplamanızı ve yeni işlere adım atmanızı sağlar.”

Alper Aslanoğlu
CEO, Alisse nuerA

“Paraşüt'ün etiketleme özelliği sayesinde bugün hangi ilçede, projede ve daire tipinde satıştan ya da kiralama hizmetinden ne kadar ciro elde ettiğimizi çok daha rahat öğrenebiliyoruz.”

Bora Güçmen
Yönetici Ortak, Remax ABC & MARS

“Fatura göndermek hep problem olmuştur. e-Faturaya geçtikten sonra fatura süreciyle ilgili tüm sorunlarımız çözülmüş oldu.”

Emre Güzeldal
Kurucu Ortak, İçerikbulutu.com

Paraşüt'ün iOS ve Android uygulamalarına özel araçlarla günlük iş rutinlerinize hız katın!

Barkod Okuyucu

Telefonunuzun kamerasıyla bir ürünün barkodunu okutup bilgilerini görüntüleyin, dilediğiniz ürünün bilgilerini satış faturanıza kolayca ekleyin.

Cepten Fiş Okuma

Gün içerisinde yaptığınız harcamaların fişlerini cep telefonunuzun kamerasıyla okutup anında Paraşüt’e gider olarak kaydedin.

Akıllı Banka Hesap Takibi

Akıllı Banka Hesap Takibi ile bankalarınızı Paraşüt’e bağlayarak banka hesap bakiyeleriniz ve hesap hareketlerinize tek bir ekrandan ulaşın.

Mobil uygulama kullanımı ile ilgili sıkça sorular sorular

Paraşüt mobil uygulamasının avantajları nelerdir?

Paraşüt’ün en temel özelliklerinin yer aldığı ve web uygulamamızın tamamlayıcısı olma niteliğini taşıyan Paraşüt mobil uygulamasıyla ön muhasebenizi zaman ve mekan sınırlarına takılmadan ve işlerinizi aksatmadan yürütebilirsiniz. Mobil uygulamasına özel olarak, Cepten Fiş Okuma özelliği sayesinde, telefonunuzun kamerası ile fişlerinizin fotoğrafını çekip Giderler bölümüne kolayca kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Fatura oluşturma esnasında, yine telefonunuzun kamerası yardımıyla ürünlerinizi barkodları ile çağırabilirsiniz. Ayrıca, saniyeler içinde cep telefonunuzdan e-fatura veya e-arşiv fatura oluşturarak müşterinizle paylaşabilir, hem kendi harcamalarınızı hem de çalışanlarınızın harcamalarını takip edebilir ve banka hesap hareketlerinizi tek bir ekrandan rahatça görebilirsiniz.

Çalışanlarımın işlem hareketlerini mobilden takip ve kontrol etmem mümkün müdür?

Evet. Personelinize ait harcamaları mobil uygulama aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bunun için, ekranın alt kısmındaki menünün en sağında bulunan “Diğer” butonuna tıklayarak karşınıza çıkan başlıklardan “Çalışanlar” sekmesini seçebillir; takip ve kontrol etmek istediğiniz personelinize ait sekme aracılığıyla kayıtlı bilgi ve işlem geçmişine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, web uygulaması üzerinden saha çalışanlarınızı Paraşüt hesabınızda yetkilendirmeniz dahilinde onların da kullanıcı hesabı oluşturup mobil uygulama ile kendi harcamalarını kendilerinin girmesini sağlayabilirsiniz.

Web uygulamasındaki hangi özelliklerden mobilde de yararlanabilirim?

Paraşüt’ün mobil uygulamasında web’te olduğu gibi pek çok özellikten yararlanmanız mümkündür. Paraşüt web uygulamasında olduğu gibi mobil uygulaması ile satış faturası ve tahsilat oluşturabilir, faturanızı müşteriniz ile paylaşabilir, düzenleyebilir veya iptal edebilirsiniz. Gider oluşturarak gider listenizi düzenleyebilir, kolaylıkla personel gider takibi yapabilirsiniz. Ayrıca, cari hesaplarınızı kolayca takip edebilir, müşteri veya tedarikçinize ait cari hesap ekstresi oluşturabilir ve kendileriyle paylaşabilirsiniz. Kasa / banka hesaplarınızı ve her türlü para giriş çıkış işlemlerini yönetebilir, tüm çeklerinizi mobil uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Hizmet veya ürünlerinizi Paraşüt'e kaydederek o ürünlerle alakalı yaptığınız alış veya satışlar ile ürünlerinizin stok hareketlerini kolayca takip edebilirsiniz. İrsaliye oluşturup yazdırabilirsiniz. Gelen ve giden irsaliyelerinizi düzenleyebilir, giden irsaliyelerinizden fatura oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ofis dışında olsanız dahi tekliflerinizi hızla oluşturup e-posta ya da WhatsApp yoluyla müşterilerinize gönderebilir, kabul edilen tekliflerinizi anında faturaya dönüştürebilirsiniz.

Satış faturalarımı mobilden nasıl oluştururum?

e-Fatura kullanıcısıysanız müşterinizin yanındayken bile Paraşüt mobil uygulamasından saniyeler içinde e-fatura veya e-arşiv fatura oluşturup gönderebilirsiniz. Satış faturası oluşturmak için, mobil uygulamadaki “Satışlar” menüsünü açtıktan sonra ekranın alt tarafında yer alan “+” işaretine tıklayarak “Yeni Fatura” butonunu seçebilirsiniz. Satışınızı yapacağınız müşteri hesabınızda kayıtlı ise müşteri listesinden onu kolayca seçebilir, kayıtlı değilse yeni müşteri oluşturabilirsiniz. Bu adımı tamamladıktan sonra ürün veya hizmetinizi girerek “Sonraki” butonu yardımıyla miktar ve birim fiyatınızı kaydedebilirsiniz. Son adım olarak, fatura açıklamasını girip “Kaydet” butonuna tıklayarak satış faturanızı oluşturabilirsiniz. Satış faturanızı müşterinizle paylaşmak için ekranın sağ üstünde yer alan “Paylaş” butonuna tıklamanız yeterlidir. Konu ile ilgili videolu anlatım için “Mobilde Satış Faturası Oluşturmak” yazımıza göz atabilirsiniz.

Mobil uygulama ile faturalarımı yazdırabilir miyim?

Paraşüt mobil uygulaması ile satış faturalarınızı lazer yazıcı aracılığıyla yazdırabilirsiniz. Fatura yazdırmaya başlamak için öncelikle Paraşüt web uygulaması üzerinden fatura yazdırmak için kullanacağınız telefona veya tablete özgü bir lazer yazıcı şablonu oluşturmalısınız. Web uygulaması üzerinden kullandığınız lazer yazıcı şablonunuz ile mobil uygulamadan fatura yazdırmanız durumda kaymalar meydana gelebilme ihtimaline karşın bu işlemi ayrıca yapmanızı öneririz. Konu ile ilgili detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Mobil uygulama ile cari hesap ekstresi oluşturup paylaşabilir miyim?

Tabii. Paraşüt mobil uygulama ile müşterilerinizin güncel bakiyesini internet bağlantısı olan her yerden dilediğiniz her an takip edebilirsiniz. Müşteri veya tedarikçinize ait cari hesap ekstresi oluşturabilir, e-posta, WhatsApp veya cep telefonunuzdaki başka paylaşım uygulamaları ile carinizle paylaşabilir ve bu esnada cari hesap mutabakatı yapabilirsiniz. Toplam tahsilat ve ödemelerinizin özetine “Güncel Durum” sekmesi aracılığıyla günlük, haftalık ve yıllık olarak ulaşabilirsiniz.

Paraşüt’ün mobil uygulaması ücretli midir?

Paraşüt aboneleri için mobil uygulaması ücretsizdir. App Store veya Google Play Store'dan telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Abonemiz değilseniz Paraşüt web ve mobil uygulamalarını 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Mobilde barkod ile ürün çağırabiliyor muyum?

Elbette. Paraşüt mobil uygulamasının avantaj sağladığı özelliklerden biri de ürünlerinizi barkodları ile çağırabilmenizdir. Bunun için telefonunuzun kamerasını barkod okuyucu olarak kullanabilir, fatura oluşturma esnasında ürünlerinizi barkodları ile çağırıp fatura oluşturma adımını daha da hızlandırabilirsiniz.

İnternetin olmadığı durumlarda mobil uygulamayı kullanabilir miyim?

Bulut tabanlı bir uygulama olduğu için Paraşüt web ve mobil uygulamalarını internet bağlantısı olan her yerden rahatça kullanabilirsiniz.

Paraşüt mobil uygulaması hangi platformlarda çalışıyor?

Paraşüt mobil uygulaması, iOS ve Android işletim sistemleriyle çalışmaktadır. App Store ve Google Play Store mağazalarından mobil uygulamamızı akıllı telefon veya tabletinize indirebilirsiniz.