Paraşüt & Skala Entegrasyonu

Zeynep Özdemir
Zeynep Özdemir
4 dk

Skala entegrasyonu ne işe yarar?

Skala tümüyle KOBİ’ler için geliştirilmiş, bulut tabanlı stok, hammadde ve üretim takip yazılımıdır. Skala ile üreticiler tüm üretim süreçlerini en düşük efor ve en düşük maliyetle takip edebilirler.

Skala ile neler yapılabilir?

Paraşüt & Skala Entegrasyonu ne sunuyor?

Paraşüt - Skala entegrasyonu ile Paraşüt hesabınızda bulunan tüm ürün, müşteri, kategori ve envanter seviyelerinizi otomatik olarak aktarabilirsiniz.

Skala üzerinde iş emri oluşturabilir ve üretim ile oluşan stok hareketlerinizi (hammadde, ürün) hem Skala üzerinden takip edebilir hem de Paraşüt hesabınızda bu stok hareketlerinin otomatik olarak oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Tamamlanan siparişlerinizi kolaylıkla Paraşüt’e aktarabilir ve faturalandırma süreçlerinizi başlatabilirsiniz.

Entegrasyon Ücreti

Skala & Paraşüt entegrasyonu ücretsizdir.

Skala’yı detaylı inceleyerek fiyatlar sayfası üzerinden size uygun paket ile satın alma gerçekleştirebilirsiniz.

Paraşüt & Skala Entegrasyon Adımları

Paraşüt hesabınız içerisinde sol altta yer alan UYGULAMALAR sayfasından Skala Entegrasyonu seçeneğine tıklayınız.

Açılan pencerede KULLANMAYA BAŞLA butonuna basınız. Bu işlemle beraber, 14 günlük ücretsiz deneme hesabınız oluşturulmuş olacaktır.

Paraşüt & Skala entegrasyonu nasıl çalışır?

1. Adım: Paraşüt hesabınızda bulunan ürün, cari, kategori ve depo bilgilerinizi Skala ile senkronize ederek tüm bu bilgilerin Skala hesabınızda oluşmasını sağlayın. Bu işlem ile beraber tüm bilgilerinizi hızlıca aktarmış olacaksınız.

2. Adım: Stoklar kısmından üretmek istediğiniz ürünü seçin. Ayrıca bu sayfada tüm stok seviyelerinizi görebilirsiniz.

3. Adım: Üretmek istediğiniz üründe kullanılan hammadde ve yarı mamülleri, kullanılacak mikatları ve eğer varsa yüzdesel olarak fire miktarlarını girerek ürün reçetesini oluşturun. Bu miktarlar üretilecek ürünün bir birimine karşılık gelecek şekilde oluşturulmalıdır.

4. Adım: Üretmek istediğiniz ürünün üretim aşamalarını oluşturun. Burada ürünün hangi aşamalardan geçeceğini ve bu aşamaların yaklaşık olarak ne kadar süreceğini girebilirsiniz.

Bu sayede ürünün reçete maliyetiyle beraber yaklaşık operasyon maliyetini de oluşturmuş olursunuz. Üretim fiili olarak tamamlandığı zaman bu süreler yerine gerçek süreler ile daha doğru bir maliyet hesaplanacaktır.

5. Adım: Sipariş oluşturun.

6. Adım: Sipariş ekranında ilgili ürün satırında bulunan Üret butonuna basarak İş Emri oluşturun. Üret butonuna bastığınız zaman siparişteki ürün, adet ve ürün reçetesinde bulunan bilgiler otomatik olarak oluşacaktır. Bu ekranda ürün reçetesini bozmadan bu üretime özel reçete ya da operasyonlarda değişiklik, ekleme ya da çıkarma yapabilirsiniz.

7. Adım: Üretimi gerçekleştirin. İsterseniz Üretim ekranından isterseniz de Skala Operatör Uygulamasından üretim aşamalarını tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir veri girişine ihtiyaç olmadan ilgili operasyon başladığı zaman "Başla", bittiği zaman da "Bitir" butonuna bir defa basarak üretim süreçlerini gerçek zamanlı takip edebilirsiniz.
Üretimin tamamlanması ile beraber hem Paraşüt hem de Skala hesabınızda kullanılan hammaddeler envanterinizden düşecek elde ettiğiniz ürün stoğunuza eklenecektir.

8. Adım: Siparişi Paraşüt Hesabınıza aktararak faturalandırma sürecini başlatın. Sipariş tamamlandığı zaman sağ üstte bulunan Faturalandır butonuna bir defa basarak mükerrer işlem yapmak zorunda kalmadan siparişinizi Paraşüt hesabınıza aktararak faturalandırma sürecine aktarabilirsiniz.