Farklı pazaryerlerindeki siparişlerinizi tek panelden yönetin

e-Ticaret satışlarınızı artırarak işletmenizi bir üst noktaya taşıyın.

Farklı pazaryerlerindeki siparişlerinizi tek panelden yönetin

e-Ticaret satışlarınızı artırarak işletmenizi bir üst noktaya taşıyın

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

Sipariş yönetimi nedir?

İşletmenin sipariş toplama, stok ve teslimat görünürlüğünden hizmet kullanılabilirliğine kadar siparişe dair tüm işlemleri koordine ettiği ticari sürece sipariş yönetimi denir. Sipariş yönetimi, müşterinin siparişi ile başlar, müşteri ürün veya hizmetini teslim alana dek devam eder.

Sipariş verme

Müşteri, siparişini verir. Satış ekibi üyesi,
bilgileri kontrol edip siparişi doğrular.

Sipariş yönetimi

Depo çalışanı, sevkiyat bilgilerini doğrulayıp fatura oluşturur. Siparişi alıp paketleme ve sevk etme sürecini yönetir.

Stok yönetimi

Stok düzeyleri, işletmenin taleplerine göre değişir ve izlenir.

Paraşüt e-Ticaret ile sipariş yönetimini mükemmelleştirin

Paraşüt e-Ticaret ile gelen tüm siparişleri hızlı ve sorunsuz olarak alın, müşterilerinizin ihtiyaçlarını kusursuz şekilde karşılarken satışlarınızı ve işletme kârlılığınızı artırın.

Uçtan uca yönetim imkanı

Ürün ve satış sürecine uçtan uca hakim olun.

Zahmetsiz kargolama

Kargo süreçlerini zahmetsizce ve sorun yaşamadan takip edin.

Ücretsiz kurulum desteği

Ücretsiz kurulum desteğinden yararlanın.

Özel avantajlar

Avantajlara Paraşüt kullanıcılarına özel fiyatlandırma ile kavuşun.

Siparişlerinizi kolayca yönetmenin yolu, Paraşüt e-Ticaret. 14 gün ücretsiz deneyin!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

Sipariş yönetimi ile ilgili sıkça sorulan sorular

Sipariş yönetimi neden önemlidir?

Sipariş yönetimi, tedarik zincirindeki her sistemi ve süreci ilgilendirir. Siz de organizasyonunuzda sipariş yönetimine yer vererek parça ve bileşen tedarikçileri, montaj ve paketleme hizmetleri ya da dağıtım merkezleri gibi alanlarda çalışan iş ortaklarınızı sipariş sürecine dahil edebilir, siparişin görünürlüğü ile birlikte denetimini de kolaylaştırmış olursunuz. Böylece siparişinizi sorun yaşamadan ve yüksek maliyetler olmaksızın tamamlayıp teslim edersiniz. Bu perspektifin ışığında, müşterilerinizin işletmenizi ve markanızı algılama biçimi üzerinde sipariş yönetiminin doğrudan etkisi olduğunu görüyoruz. Size birden çok kanaldan kolayca erişmek isteyen müşterileriniz, aynı zamanda kesintisiz ve sorunsuz bir müşteri deneyimi bekliyor. Online olarak sipariş veren müşteriniz, eğer sipariş yönetimi esnasında bir sorun yaşarsa almak istediği ürün için fiziksel kanallara yönelebilir, yani sizin online mağazanızdan alışveriş etmek yerine fiziksel bir mağazaya gitmeyi tercih edebilir. Bu nedenle, müşteri yolculuğunun her aşaması, nitelikli bir müşteri deneyimi sunarak müşterinizi elinizde tutmanız ve kazancınızı artırmanız için kıymetli bir fırsat sunuyor. İyi bir sipariş yönetimi yaparak ek satış ve çapraz satış yapma fırsatınızı da artırabilirsiniz.

Paraşüt e-Ticaret paketi ile siparişlerimi kolayca yönetebilir miyim?

Elbette! Paraşüt e-Ticaret Paketi (Paraşüt - Shopside entegrasyonu) size tek bir pakette e-ticaret için ihtiyacınız olan tüm entegrasyonları sağlar. e-Ticaretin olmazsa olmazı sipariş, ürün ve kargolama üçgeninin en kolay ve hızlı yönetime imkan tanır. Bu nedenle ek bir entegrasyona gerek duymadan e-ticaret yönetiminizi gerçekleştirebilir ve siparişlerinize dair tüm işlemleri tek bir ekran üzerinden yapabilirsiniz.

Sipariş yönetimi yapmak size hangi avantajları sağlar?

    Sipariş yönetimi yaparak elde edebileceğiniz birçok avantaj bulunuyor. Bu avantajlara birlikte bakalım:
  • Lojistik kalemleri dahil tüm maliyetlerde tasarruf sağlarsınız.
  • Pazarda oluşabilecek hızlı ve ani değişimlerden daha az etkilenirsiniz.
  • Üretimi sürekli hale getirirsiniz.
  • Tedarik çevrim süresini kısaltırsınız.
  • Teslimat performansını artırırsınız.
  • Kapasitenizi ve veriminizi artırma şansını elde edersiniz.
  • Müşteri talepleri konusunda daha doğru tahminlerde bulunursunuz.
  • Böylece müşteri memnuniyetini de yükseltirsiniz.

e-Ticarette sipariş yönetimini dijitalleştirmenin faydası nedir?

İşletmenizin sipariş yönetimi sürecini dijitalleştirerek sipariş girişinden stok takibine, satış yönetiminden satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçlere dair bilgi akışını anlık olarak izler, süreçlerinizle ilgili işletmenizi ileriye taşıyacak değerli içgörüler elde edebilirsiniz. Oluşturduğunuz dijital ve otomatikleşmiş sipariş yönetimi sistemi sayesinde, hem işletmenize hem de alıcıya görünürlük sağlarsınız. Manuel süreçler yerine dijitlaleştirilmiş süreçlerden faydalanarak hataları azaltabilir, maliyetleri kontrol altına alabilir, böylece gelirinizi artırabilirsiniz.

Pazaryeri entegrasyonu yaparak hangi avantajları elde ederim?

Nitelikli bir pazaryeri entegrasyonu yazılımı ile sayısız işlemi tek ekrandan kolayca yapabilirsiniz. Örneğin, pazaryeri entegrasyonu ile stoklarınız otomatik olarak güncelleneceği için piyasada sizin işletmenizle aynı veya da benzer ürünleri satan şirketlerin fiyatlarını izleyip fiyat güncellemesi ve rakip analizi yapabilirsiniz. Kargo fişi ve faturalarınızın çıktılarını kolayca alabilirsiniz. Ayrıca piyasada yoğun ilgi gösterilen ürünleri takip ederek ürün ve hizmet yelpazenizi geliştirebilir, hedef kitlenize uygun ürün ve hizmetleri mağazanıza ekleyebilirsiniz.

Paraşüt hesabımı Shopside’a bağlamak için ne yapmam gerekir?

Halihazırda Paraşüt kullanıcısıysanız, 4 adımda hesabınızı Shopside’a bağlayabilirsiniz. Bunun için menünün sol alt kısmında yer alan “Uygulamalar” sekmesine gidiniz ve e-Ticaret Paketi: Paraşüt + Shopside e-Ticaret Yönetim Sistemi’nu seçiniz. Açılan sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayarak 14 günlük demo kullanımınızı başlatabilirsiniz. Shopside paneline giriş yaptığınızda bir kurulum sihirbazı sizi karşılayacak ve çalıştığınız pazaryerlerlerini Shopside’a bağlayabilmeniz için sizi yönlendirecek. Ek bir desteğe ihtiyaç duyarsanız veya aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paraşüt e-Ticaret'te neler var?


Trendyol Entegrasyonu

Trendyol mağazanızı anında bağlayın, tüm e-ticaret işlemlerinizi hızla gerçekleştirin.

İnceleyin


Paraşüt e-Ticaret Paketi

Satıştan faturalamaya uçtan uca çözümler ile tanışın; kargo, ürün ve stok takibinizi yapın.

İnceleyin