Pazaryeri Paketi I:
n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Amazon, PttAvm & Akakçe entegrasyonları

Eran Filiba
Eran Filiba
5 dk

n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Amazon ve PttAvm e-ticaret entegrasyonları ne işe yarar?

Salyangoz Teknoloji - Parasutentegrasyon.com'un geliştirdiği Pazaryeri Paketi I kapsamındaki e-ticaret entegrasyonları sayesinde n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Amazon, PttAvm & Akakçe e-ticaret platformlarında gerçekleşen satışlarınız otomatik olarak Paraşüt'e aktarılır. Paraşüt'te elektronik fatura müşterisiyseniz, bu satışların faturaları da e-fatura veya e-arşiv fatura olarak müşterinize otomatik olarak gönderilir.

Salyangoz Teknoloji - Parasutentegrasyon.com kimdir?

Parasutentegrasyon.com, Salyangoz Teknoloji A.Ş. firmasına ait bir markadır; Paraşüt Yazılım Teknolojileri A.Ş. ile organik bir bağı bulunmamaktadır.

Entegrasyon ücreti nedir?

n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Amazon, PttAvm & Akakçe entegrasyonlarını kapsayan Pazaryeri Paketi I, kaç adet pazaryeri entegre ettiğinizden bağımsız olarak ve sınırsız mağaza için KDV dahil aylık 49,90 TL veya yıllık 480 TL olarak ücretlendirilir.

Entegrasyon, Salyangoz Teknoloji AŞ. tarafından geliştirilmiştir ve bu firma tarafından satılmaktadır.

Örneğin, 1 adet Hepsiburada, 2 adet n11 mağazanızı veya 1 adet GittiGidiyor, 1 adet n11, 2 adet PttAvm mağazanızı entegre etmek için KDV dahil aylık toplam 49.90 TL veya yıllık toplam 480 TL ödersiniz.

Bu pazaryeri paketini 15 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Entegrasyon adımları nasıldır?

 1. Paraşüt hesabınız içerisinde sol altta göreceğiniz UYGULAMALAR sayfasından Pazaryeri Paketi I: n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Amazon, PttAvm & Akakçe entegrasyonunu seçin ve açılan pencereden KULLANMAYA BAŞLA butonuna tıklayın.
n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Amazon ve PttAvme-Ticaret Entegrasyonları
n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Amazon ve PttAvme-Ticaret Entegrasyonları
 1. Açılan pencerede Paraşüt ile giriş yap butonuna tıklayın.

  Paraşüt ile giriş yap
 2. Sonrasında Parasutentegrasyon.com’a erişim vermek için İZİN VER butonuna tıklayın. Bu izin ile Parasutentegrasyon.com’a, Paraşüt hesabınıza veri yazma ve okuma yetkisi verirsiniz.

  Pazaryeri seçimi
 3. Erişim izni verdikten sonra parasutentegrasyon.com ekranında Yeni Entegrasyon Ekle butonuna tıklayarak bağlamak istediğiniz pazaryeri için entegrasyon adımlarına başlayabilirsiniz.

  Yeni entegrasyon seçimi
  Pazaryeri Seçilmesi
 4. Seçtiğiniz pazaryeri için entegrasyon ayarlarınızı yapın.

  Entegrasyon Ayarları

  Mağaza ismi: Mağazanızın Paraşüt'te hangi isimle görünmesini istiyorsanız onu belirtin.
  Firma: e-Ticaret siparişlerinizi Paraşüt hesabınıza bağlı firmalardan (birden fazla Paraşüt hesabınız varsa) hangisine aktarmak istediğinizi seçin.
  KDV Oranı: KDV oranını belirleyin. Vergi muafiyetine tabii ürünleriniz varsa onları ayrıca belirtin.

 5. Paraşüt’te elektronik fatura kullanıyorsanız pazaryeri ayarlarınızı yaparken karşınıza Elektronik Faturalarınız Otomatik Gönderilsin mi? seçeneği çıkar; dilerseniz oradan bu özelliği açabilir ve faturalarınızın müşterilerinize e-fatura veya e-arşiv şeklinde otomatik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliği açmazsanız entegrasyon sonucunda Paraşüt üzerinde yalnızca satış kayıtları oluşur, sonrasında sizin Paraşüt hesabınızdan e-fatura ve e-arşiv gönderimlerini (yani faturalandırma işlemlerini) ayrıca yapmanız gerekir.

 6. Ayarları tamamladıktan sonra ENTEGRASYONU OLUŞTUR butonuna tıklayarak Parasutentegrasyon.com’un panelinde yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Tebrikler! Paraşüt - n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Amazon, PttAvm & Akakçe e-ticaret entegrasyonlarından bir veya birkaçını başarı ile tamamladınız.
Bu pazaryerlerinde yaptığınız satışlar artık, Paraşüt hesabınıza satış faturası olarak aktarılacaktır.

Henüz e-fatura/e-arşiv kullanıcısı değilseniz

e-Ticaret satış faturalarınızın müşterilerinize dijital ortamda otomatik olarak gönderilmesini istiyorsanız, e-ticaret entegrasyonu ile birlikte elektronik fatura özelliğimizi kullanabilirsiniz.

Paraşüt ile e-faturaya geçiş yaparak faturalama sürecinizi otomatik bir hale getirebilirsiniz. Anahtar Teslim e-Fatura hizmetimiz ile mali mühür temin süresi hariç 30 dakika içinde yerinizden bile kalkmadan kolayca e-fatura kullanıcısı olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için;

sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

e-Fatura başvurunuzu kendi başınıza yapmak isterseniz Paraşüt hesabınız içerisinden Uygulamalar sayfasına gidip Elektronik Faturalama Entegrasyonu bölümü altından BAŞVURU SÜRECİNİ BAŞLAT butonuna tıklayıp açılan penceredeki yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.