Nokta Vuruşlu Yazıcı Programını Bilgisayara Tanıtmak

Elif Ekiciler
Elif Ekiciler
3 dk

Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması'nı bilgisayarınıza tanıtmak için izlemeniz gereken adımları aşağıda bulabilirsiniz. Önemli bir nokta şu ki; bu uygulama Windows Vista ve üstü işletim sistemleri tarafından desteklenmektedir.

AYARLAR > FATURA ŞABLONLARI bölümünden fatura şablonunuzu hazırlarken NOKTA VURUŞLU YAZICI KULLAN seçeneğini işaretledikten sonra nokta vuruşlu yazıcı ayarlarını tamamladığınızı varsayarak bu makaleyi hazırladık. Bu ayarları henüz yapmadıysanız Nokta Vuruşlu Yazıcı Ayarları adlı makalemizden yardım alabilirsiniz.

Nokta vuruşlu yazıcı için yapmanız gereken ayarları tamamladıktan sonra Test Dosyasını İndir ya da Faturayı Yazdır butonlarına tıkladığınızda faturanız .pnvf uzantılı bir formatta bilgisayarınıza indirilir. Bilgisayarınızın bu dosyayı otomatik olarak Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması ile açması beklenir. Ancak bilgisayarınız bu uygulamayı görmeyip Adobe Reader veya Paint gibi Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması DIŞINDA bir program tarafından bu dosyayı açmaya çalışıyor ve bu nedenle hata veriyor olabilir.

Bu durumda bilgisayarınızın Başlat menüsünden ‘ara’ kısmına gelerek ‘Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması’ yazarak önceden indirmiş olduğunuz programı aratın. 

Alternatif olarak "Bütün programlar (All Apps)" altında bu programı "OYT Yazılım Teknolojileri AŞ." başlığı altında bulabilirsiniz.

Bulduktan sonra üzerine gelin ve sağ tıklayarak seçenekler arasından, "Görev Çubuğuna Sabitle (Pin to Taskbar)" deyin. Böylece programı bilgisayar ekranında en altta gördüğünüz görev çubuğuna yerleştirmiş olacaksınız.

Ardından "İndirilenler (Downloads)" klasörünü açın. Klasör içinden yazdırmak üzere indirdiğiniz faturanızı tutup sürükleyerek görev çubuğuna yerleştirdiğiniz program ikonunun üzerine bırakın. Bu işlemi yaptığınızda faturanız Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması ile açılacaktır. Fatura içerisinde yer alan YAZDIR butonuna tıklayarak faturanızı yazdırabilirsiniz.

Bilgisayarınızın ileride .pnvf uzantılı tüm dosyaları Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması ile açmasını sağlamak için tekrar faturanın bulunduğu klasöre gelin ve fatura dosyasının üzerine sağ tıklayın. 

Açılan menüden "Birlikte Aç (Open with)" seçeneğine tıklayın. Açılan menüde "Başka Uygulama Seç (Choose another app)" butonuna tıklayın ve Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması'nı seçin. ".pnvf uzantılı dosyaları açmak için her zaman bu programı kullan" seçeneği de işaretlerseniz bilgisayarınızın gelecekte de bu programı kullanmasını sağlarsınız.