Nokta Vuruşlu Yazıcı Programını Bilgisayara Tanıtmak

Elif Ekiciler
Elif Ekiciler
4 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması'nı bilgisayarınıza tanıtmak için izlemeniz gereken adımları aşağıda bulabilirsiniz. Bu program, Windows Vista ve üstü işletim sistemleri tarafından desteklenmektedir.

AYARLAR > Yazdırma Şablonları bölümünden fatura şablonunuzu hazırlarken Nokta Vuruşlu Yazıcıyı seçtikten sonra nokta vuruşlu yazıcı ayarlarını tamamladığınızı varsayarak bu makaleyi hazırladık. Bu ayarları henüz yapmadıysanız Fatura/İrsaliye Yazdırma Şablonu Ayarları adlı makalemizden yardım alabilirsiniz.

Nokta vuruşlu yazıcı için yapmanız gereken ayarları tamamladıktan sonra yazdırma şablonu oluşturma sayfasında sağ üst köşede yer alan TEST ÇIKTISI YAZDIR butonuna tıkladıktan sonra açılan pencereden TEST DOSYASINI İNDİR butonuna tıklayın.

Test dosyası, .pnvf uzantılı bir formatta bilgisayarınıza indirilir. İnen dosyayı açmak için tıkladığınızda bilgisayarınızın bu dosyayı otomatik olarak Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması ile açması beklenir. Ancak bilgisayarınız bu uygulamayı görmeyip Adobe Reader veya Paint gibi, Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması DIŞINDA bir program ile bu dosyayı açmaya çalışıyor ve bu nedenle hata veriyor olabilir.

Bu durumda bilgisayarınızın Başlat menüsünden ‘ara’ kısmına gelerek ‘Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması’ yazarak indirmiş olduğunuz programı arayın.

Alternatif olarak "Bütün programlar (All Apps)" altında bu programı "OYT Yazılım Teknolojileri AŞ." başlığı altında bulabilirsiniz.

Programı bulduktan sonra üzerine gelin ve üzerine sağ tıkladıktan sonra çıkan seçenekler arasından, "Görev Çubuğuna Sabitle (Pin to Taskbar)"yi seçin.

Böylece programı bilgisayar ekranında en altta gördüğünüz görev çubuğuna sabitlemiş olacaksınız.

Bu işlemin ardından "İndirilenler (Downloads)" klasörünü açın. Klasör içinden yazdırmak üzere indirdiğiniz fatura dosyasını tutup sürükleyerek görev çubuğuna yerleştirdiğiniz program ikonunun üzerine bırakın.

Bu işlemi yaptığınızda faturanız Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması ile açılacaktır. Açılan pencerenin içerisinde sol üstte yer alan YAZDIR butonuna tıklayarak faturayı yazdırabilirsiniz.

Bilgisayarınızın ileride .pnvf uzantılı tüm dosyaları Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması ile açmasını sağlamak için tekrar faturanın bulunduğu klasöre gelin ve fatura dosyasının üzerine sağ tıklayın.

Açılan menüde önce "Birlikte Aç (Open with)", sonra da "Başka Uygulama Seç (Choose another app)" seçeneğine tıklayın ve Paraşüt Nokta Vuruşlu Fatura Yazdırma Uygulaması'nı seçin. Burada, ".pnvf uzantılı dosyaları açmak için her zaman bu programı kullan" seçeneğini işaretlerseniz, bilgisayarınızın gelecekte de .pnvf uzantılı dosyaları açarken bu programı kullanmasını sağlarsınız.