Ticimax e-Ticaret Entegrasyon Rehberi

Eran Filiba
Eran Filiba
2 dk

Ticimax e-ticaret altyapısı ile kendi internet siteleri üzerinden satış yapan firmalar, Ticimax hesapları ile Paraşüt hesaplarını entegre ederek gelen siparişlerin Paraşüt’e aktarılmasını sağlayabilir.

Entegrasyonu Nasıl Yaparım?

Ticimax ile iletişime geçerek Ticimax-Paraşüt entegrasyonu paketini satın alabilirsiniz. Paketi satın aldıktan sonra parasut.ticimax.com web asresine giderek bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.

Uygulama sizi Paraşüt giriş ekranına yönlendirecektir. Giriş yaptıktan sonra Paraşüt size Ticimax uygulamasına erişim izni vermek isteyip istemediğinizi soracaktır. İZİN VER butonuna tıklayarak Ticimax’ın Paraşüt hesabınıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Entegrasyon sağlandıktan sonra dilerseniz Ürünler bölümünden Paraşüt’teki ürünlerinizi çekebilir ve Ticimax’a aktarabilirsiniz.

Ticimax Entegrasyonu Ürünlerin Aktarılması

E-ticaret satışlarında bulunabilen kargo ücreti, hediye paketi, kapıda ödeme ücreti gibi ek ücretleri Paraşüt hesabınızda Hizmet ve Ürünler sayfası altından oluşturduktan sonra bu ürünlerin Paraşüt’teki ID’lerini Ticimax hesabınızın Ayarlar bölümünde belirterek bu gibi ek ücretlerin sipariş ve faturalarına işlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca aldığınız siparişlerin tahsilatlarını Paraşüt’te hangi kasa/banka hesabına aktarılacağını da bu sayfadan belirtebilirsiniz.

Ticimax Entegrasyonu Ayarları

Siparişlerimi Ticimax’tan Paraşüt’e Nasıl Aktarırım?

parasut.ticimax.com sayfasındaki Siparişler bölümünden Paraşüt’e aktarmak istediğiniz siparişleri seçip Aktar butonuna tıklarsanız seçtiğiniz siparişlerin müşteri, fatura ve ürün bilgileri Paraşüt’e aktarılarak siparişler Paraşüt’te fatura olarak oluşturulacaktır.

Ticimax Siparişlerinin Paraşüt'e Aktarılması

Entegrasyonun Maliyeti Nedir?

Paraşüt Ticimax entegrasyonu ücretlidir ve Ticimax tarafından satılmaktadır. Entegrasyon ücreti vergiler dahil senelik 500 TL'dir.