Ticimax e-ticaret entegrasyonu

Eran Filiba
Eran Filiba
3 dk

Paraşüt - Ticimax e-ticaret entegrasyonu ne işe yarar?

Ticimax e-ticaret altyapısı üzerinden kendi internet siteleri aracılığıyla satış yapan firmalar, Ticimax hesapları ile Paraşüt hesaplarını entegre ederek gelen siparişlerin Paraşüt’e otomatik olarak aktarılmasını sağlayabilir.

Entegrasyon ücreti
Paraşüt - Ticimax e-ticaret entegrasyonu, Ticimax tarafından satılmaktadır ve senelik 2.500 TL + %0 KDV olarak ücretlendirilmektedir.

Entegrasyon adımları

 1. Entegrasyonu kullanmak için öncelikle Ticimax ile iletişime geçerek Paraşüt - Ticimax e-ticaret entegrasyonu paketini satın almanız gerekmektedir.

 2. Paketi satın aldıktan sonra parasut.ticimax.com web adresine giderek bilgilerinizle giriş yaptığınızda uygulama sizi Paraşüt giriş ekranına yönlendirecektir.

 3. Paraşüt'e giriş yaptıktan sonra Ticimax uygulamasına erişim izni vermek için İZİN VER butonuna tıklayın. Bu izin ile Ticimax’a, Paraşüt hesabınıza veri yazma ve okuma yetkisi verirsiniz.

 4. Entegrasyon sağlandıktan sonra dilerseniz Ticimax hesabınız içerisindeki Ürünler bölümünden Paraşüt’teki ürünlerinizi Ticimax’a aktarabilirsiniz.

  Ticimax Entegrasyonu Ürünlerin Aktarılması
 5. e-Ticaret satışlarında bulunabilen kargo ücreti, hediye paketi, kapıda ödeme ücreti gibi ek ücretleri Paraşüt hesabınızda Hizmet ve Ürünler sayfası altından oluşturduktan sonra bu ürünlerin Paraşüt’teki ID’lerini Ticimax hesabınızın Ayarlar bölümünde belirterek bu gibi ek ücretlerin sipariş ve faturalarınıza işlenmesini sağlayabilirsiniz.
  Ayrıca aldığınız siparişlerin tahsilatlarını Paraşüt’te hangi kasa/banka hesabına aktarılacağını da bu sayfadan belirtebilirsiniz.

  Ticimax Entegrasyonu Ayarları

Siparişlerin Ticimax’tan Paraşüt’e aktarılması

parasut.ticimax.com sayfasındaki Siparişler bölümünden Paraşüt’e aktarmak istediğiniz siparişleri seçip Aktar butonuna tıklarsanız seçtiğiniz siparişlerin müşteri, fatura ve ürün bilgileri Paraşüt’e aktarılacak ve e-ticaret siparişleriniz Paraşüt’te fatura olarak oluşturulacaktır.

Ticimax Siparişlerinin Paraşüt'e Aktarılması

Ticimax siparişleriniz için satış faturalarının hazırlanması

Ticimax e-ticaret altyapılı web sitenizden Paraşüt'e aktardığınız siparişlerinizi Paraşüt'te iki şekilde faturalandırabilirsiniz.

 1. Matbu fatura şablonunuz üzerine lazer veya nokta vuruşlu yazıcı ile fatura yazdırarak
 2. e-Fatura veya e-arşiv kullanıcısı olup müşterilerinize elektronik ortamda fatura göndererek