Kullanım Kılavuzu

Paraşüt e-Ticaret platformu içerisinde Pazarama platformunuzu entegre etme sürecini ve API bilgilerinize nasıl ulaşabileceğinizi detaylı bir şekilde açıklıyoruz. 

 

API bilgilerini kullanarak Pazarama mağazanızı Paraşüt e-Ticaret platformu içine başarılı bir şekilde entegre edebilirsiniz.

 

Pazarama API bilgilerini Paraşüt'e nasıl bağlarım?

 

1. Öncelikle https://isortagim.pazarama.com/ adresine, mailiniz ve şifrenizle giriş yapın.

Pazarama-Paraşüt Entegrasyonu

 

 

2. Panelinize giriş yaptıktan sonra, öncelikle sağ yukarda yer alan Hesabım alanına, daha sonra açılan menüdeki “Hesap Bilgileri” alanına tıklayın.

Pazarama-Paraşüt Entegrasyonu 2

 

 

3. Açılan sayfada yukarda yer alan başlıklardan, “Entegrasyon Bilgileri” alanına tıklayın.

Pazarama-Paraşüt Entegrasyonu 3

 

 

4. Bu sayfada, sol altta yer alan aşağıdaki bilgileri kopyalayarak API bilgilerinizi alabilirsiniz.

Pazarama-Paraşüt Entegrasyonu 4

 

 

Paraşüt e-Ticaret içinde Pazarama entegrasyonumu nasıl yapabilirim?

 

1. Sol alanda yer alan, “e-Ticaret” menüsüne tıklayın. Daha sonra, açılan menüde “Entegrasyonlar” sayfasına gidin. Sayfanın sağ üst alanında yer alan “Platform Entegre Et” butonuna tıklayın.

Paraşüt-Pazarama Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

 

 

2. Karşınıza çıkan modalda “Pazarama” seçeneğini seçin.

Paraşüt-Pazarama Entegrasyonu Nasıl Yapılır? 2

 

 

3. Açılan modalda, daha önce Pazarama panelinden aldığınız API bilgilerinizi girin.

Paraşüt-Pazarama Entegrasyonu Nasıl Yapılır? 3

 

 

4. Bütün adımları başarıyla tamamladıktan sonra, lütfen "Kasa Seçimi" ve "Kargo Entegrasyonu" bilgilerinizi de eksiksiz bir şekilde giriniz.


"Kasa Seçimi" adımında, platformdan gelen sipariş faturalarınızın tahsilat süreçlerini takip etmek istediğiniz kasayı seçebilirsiniz. Eğer daha önce banka entegrasyonu yaptığınız kasalarınız varsa, bu kasalar otomatik olarak listelenmeyecektir. Çünkü banka entegrasyonu yapılmış kasalar, e-ticaret platformlarıyla bağlanamaz. Eğer daha sonra bu platformlardan gelen tahsilatları farklı bir kasa üzerinden takip etmek isterseniz, ilgili platform için sol alanda yer alan "Entegrasyonlar" menüsünden seçim yaparak “kasa/banka” bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

 

Paraşüt-Pazarama Entegrasyonu Nasıl Yapılır? 4
 

 

5. Kargo entegrasyonu aşamasında “Platform Anlaşmalı Kargo” seçeneği seçerek devam ederseniz, bu durumda uygulama içinde herhangi bir kargo entegrasyonu yapılmayacak, platform anlaşmalı kargo bilgileriniz kullanılacaktır. Bu bilgiler, entegre etmek istediğiniz platformdan otomatik olarak çekilecektir.

Paraşüt-Pazarama Entegrasyonu Nasıl Yapılır? 5

 

 

6. Eğer kendi anlaşmalı olduğunuz bir kargo firmasıyla çalışıyorsanız bu aşamada “Kargo Firması Seç” seçeneğini seçebilirsiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde, karşınıza Paraşüt e-ticaret içinde bulunan kargo firmaları listelenecektir. Listelenen kargo firmalarından birisini seçin. Seçiminizi yaptıktan sonra, kargo firmanıza ait API bilgilerinizi giriniz.

Paraşüt-Pazarama Entegrasyonu Nasıl Yapılır? 6

 

Paraşüt-Pazarama Entegrasyonu Nasıl Yapılır

 

 

7. Daha sonra karşınıza çıkan özet ekranında bilgilerinizi kontrol edin. Eğer bilgileriniz doğruysa, “Entegrasyonu Tamamla” butonuna tıklayın.


Not: Entegrasyonunuz, “Entegrasyonu Tamamla” butonuna bastıktan sonra tamamlanacaktır. Eğer bu adımı tamamlamadan sayfadan ayrılırsanız ya da modalı kapatırsanız entegrasyonunuz tamamlanmayacaktır. Bu durumda, entegrasyon süreçlerinize baştan başlamalısınız.

Paraşüt-Pazarama Entegrasyonu Nasıl Yapılır? 7
 

 

8. Entegrasyonunuz tamamlandıktan sonra, “Siparişler” sayfasına giderek, platforma ait siparişlerinizi görebilirsiniz.


Tebrikler! Entegrasyon sürecinizi başarıyla tamamladınız.  Artık, çekilen siparişlerinizle Paraşüt'te e-ticaret süreçlerinizi hızla ve kolayca yönetmeye başlayabilirsiniz! 

Paraşüt-Pazarama Entegrasyonu Nasıl Yapılır? 8
 

Eğer herhangi bir aşamada karşılaştığınız sorunları çözemiyorsanız veya ek bilgiye ihtiyaç duyarsanız, lütfen bizimle destek kanallarımız üzerinden iletişime geçin.

 

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.