KDV Raporları

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
2 dk

KDV raporları, girdiğiniz gelir ve gider kalemlerindeki KDV tutarları yoluyla ay bazında size hesaplanan, indirilecek ve net KDV’yi gösterir. Belli bir ayın üzerine tıkladığınızda ise -aşağıdaki ikinci ekran görüntüsünde olduğu gibi- o ayki KDV dökümüne yansıyan gelir ve gider kalemlerinin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

kdv raporları

KDV hesabı

KDV raporu görüntüleme

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt ön muhasebe uygulamasına satış ve alış faturalarınızı eklediğinizde KDV değerleri ortaya çıkacaktır.

Bu KDV'lere ait bir rapor oluşturmak isterseniz, sol tarafta yer alan menüden Raporlar > KDV raporları (yeni menüde Giderler > KDV raporları) bölümünden KDV rapor sayfasını açabilirsiniz.

KDV rapor sayfasında aylık bazda hesaplanan KDV raporlarını görüntüleyebilir, ekranın alt tarafında da üstte seçilmiş aya ait satış ve giderlerin KDV dökümünü görüntüleyebilirsiniz.

KDV raporlarını bilgisayarıma indirebilir miyim?

Evet. Diyelim ki, Temmuz ayını baz alarak Satışlar KDV dökümünü indirmek istiyorsunuz. Tablonun sağ üstünde yer alan Tümü, Satışlar ve Giderler seçenekleri arasından Satışlar butonuna tıklayarak raporunuzu görüntüleyebilir; KDV dökümünü ekranın sağ alt köşesinde bulunan DIŞARI AKTAR butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndireceğiniz belge Excel formantındadır.