Kullanım Kılavuzu

KDV raporları, girdiğiniz gelir ve gider kalemlerindeki KDV tutarları yoluyla ay bazında size hesaplanan, indirilecek ve net KDV’yi gösterir. Belli bir ayın üzerine tıkladığınızda ise -aşağıdaki ikinci ekran görüntüsünde olduğu gibi- o ayki KDV dökümüne yansıyan gelir ve gider kalemlerinin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

 

kdv raporları

KDV hesabı

 

KDV raporu görüntüleme

(menu-guide:) Paraşüt ön muhasebe uygulamasına satış ve alış faturalarınızı eklediğinizde KDV değerleri ortaya çıkacaktır. Bu KDV'lere ait bir rapor oluşturmak isterseniz, sol tarafta yer alan menüden Raporlar > KDV raporları (yeni menüde Giderler > KDV raporları) bölümünden KDV rapor sayfasını açabilirsiniz. KDV rapor sayfasında aylık bazda hesaplanan KDV raporlarını görüntüleyebilir, ekranın alt tarafında da üstte seçilmiş aya ait satış ve giderlerin KDV dökümünü görüntüleyebilirsiniz. 

 

KDV raporlarını bilgisayarıma indirebilir miyim?

Evet. Diyelim ki, Temmuz ayını baz alarak Satışlar KDV dökümünü indirmek istiyorsunuz. Tablonun sağ üstünde yer alan Tümü, Satışlar ve Giderler seçenekleri arasından Satışlar butonuna tıklayarak raporunuzu görüntüleyebilir; KDV dökümünü ekranın sağ alt köşesinde bulunan DIŞARI AKTAR butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndireceğiniz belge Excel formantındadır.

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.