Trendyol mağazanızı tek ekrandan yönetme kolaylığıyla tanışın

Trendyol mağazanızı anında bağlayın,
tüm e-ticaret işlemlerinizi hızla gerçekleştirin, satışlarınızı hızla artırın!

Trendyol mağazanızı tek ekrandan
yönetin

e-Ticarette sağlam adımlarla büyümek isteyenlerin tercihi, Paraşüt e-Ticaret!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

Trendyol Entegrasyonu nedir?

Paraşüt e-Ticaret & Trendyol Entegrasyonu ile ürünlerinizi hemen bugün kolaylıkla satışa açın, otomatik olarak e-fatura göndermeye ve stoklarınızı yönetmeye başlayın. Üstelik kredi kartına ihtiyaç duymadan!

Trendyol Entegrasyonu ile neler yapabilirsiniz?

 • Kolay listeleme

  Trendyol mağazanızda ürünlerinizi topluca listeleyin.

 • Hızlı ürün girişi

  Ürün girişlerinizi saniyeler içinde yapın.

 • Güncel değişiklikler

  Dilediğiniz ürünü silip dilediğinizi güncelleyin.

 • Anbean kontrol

  Tüm siparişlerinizi anlık olarak yönetin.

 • Stok takibi

  Stoklarınızı anlık olarak takip edin.

 • Kargo yönetimi

  Kargo fişlerinizi zahmetsizce hazırlayıp yazdırın.

 • Operasyonel kolaylık

  Dijital satış operasyonlarınızı zahmetsizce gerçekleştirin.

 • Müşteriyle paylaşım

  Hızlıca e-fatura kesip müşterilerinize e-postalayın.

Shopside ile tüm e-ticaret işlemlerinizi otomatik olarak yönetin

Shopside ile Trendyol entegrasyonunuzu hemen yapın, optimize olan sipariş ve satış operasyonlarınız sayesinde e-ticaret hacminizi ve işletme kârlılığınızı anında artırın.

Unutmayın, siz neredeyseniz Paraşüt e-Ticaret orada! Hemen şimdi ücretsiz deneyin

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

Trendyol Entegrasyonu ile ilgili sıkça sorulan sorular

Pazaryeri nedir?

Pazaryeri, alıcı ve satıcıların dijital olarak bir araya geldiği, ürün ve hizmet listelemesi sayesinde alım ve satımın gerçekleştiği, ödeme aşamaları dahil tüm operasyonları kolaylaştırılmış bir platformdur. Bir e-ticaret modeli olarak da ele alabileceğimiz pazaryeri, İngilizcede "marketplace" sözcüğü ile ifade edilir. Fiziksel pazarlar gibi işlev gören pazaryerlerinde, üretici ve tüccarlar dijital tezgahları/dükkanları aracılığıyla ürün ve hizmetlerini satışa açar.

Trendyol Entegrasyonuna neden ihtiyacım var?

E-Ticaretle birlikte pazaryerleri son derece önem kazandı. Online mağazalar, bir yandan aranan ürün ve hizmete kolayca ulaşılmasını sağlıyor, bir yandan da bol çeşit ve fiyat alternatifi sunuyor. Satıcılar için geliştirilen yazılımlar ise dijital satış operasyonlarının zahmetsizce gerçekleşmesine olanak sunuyor. Bu operasyonları kolaylaştıran bir numaralı teknoloji ise pazaryeri entegrasyon programları. Siz de Paraşüt e-Ticaret paketi kapsamında Trendyol Entegrasyonundan yararlanarak satışlarınızı çok daha rahat ve hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Neden pazaryerleri ile çalışmalıyım?

Bir pazaryerinde sanal mağaza kurarak aşağıdaki avantajlara kavuşursunuz:
 • Tüketiciler, fiyat avantajı elde etmek için birden çok dijital platformda dolaşıp farklı satıcı ve ürünleri birbiriyle karşılaştırır. Siz de bir satıcı olarak yalnızca kendi web siteniz üzerinden satış yaparsanız görece küçük bir kitleye hitap ederken pazaryerleri aracılığıyla binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.
 • Pazaryerleri, sundukları ödeme seçenekleri ile alışveriş sürecini güvenli hale getirirken kullanımı kolay arayüzleri ile alıcı ve satıcı arasındaki iletişimi kolaylaştırır. Pazaryerlerinde hizmet vererek mağazanızın imajını güçlendirebilirsiniz.
 • Pazaryerleri, kapsamlı reklam-pazarlama çalışmaları ve cazip kampanyalar ile tüketicilerin ilgisini çeker, siz de işletmenizin daha çok kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Pazaryerinin gerçek pazardan farkı nedir?

Pazaryerinde tüm operasyonlar fiziksel pazara göe daha hızlı ilerler. Ayrıca envai ürün çeşidi ve bol stok imkanı sunarak milyonlarca müşteriye hizmet verebilir. Bu modelde pazaryeri, ürünü satan satıcının kendisi değil; bir alışveriş sitesidir. Bu yönüyle, pazaryeri bir aracıdır. Bazıları kendilerine ait depolar aracılığıyla ürün satsa da Türkiye’nin önde gelen pazaryerlerinden Trendyol, n11.com, gittigidiyor.com ve hepsiburada.com gibi web siteler, başka üretici ve satıcılar için aracı konumundadır.

Pazaryeri entegrasyonu nedir?

Pazaryerleri arasında veri alışverişi yapan yazılımların sunduğu hizmete pazaryeri entegrasyonu deriz. Pazaryeri entegrasyonu hizmeti veren yazılımlar; farklı pazaryerleri arasındaki iletişimi, hiçbir insana gerek olmadan gerçekleştirirken sizin de farklı pazaryerlerindeki ürün siparişlerinizi, satışlarınızı, kargolarınızı ve faturalarınızı zahmetsizce takip etmenizi sağlar. Gerekli tüm verileri bir platformdan diğerine aktaran pazaryeri entegrasyonu yazılımları ile farklı pazaryerlerindeki mağazalarınızdan satışlarınızı kolayca yapabilir, operasyonlarınızın verimini artırarak işletme karlılığınızı yükseltebilirsiniz.

Pazaryeri entegrasyonu yaparak hangi avantajları elde ederim?

Nitelikli bir pazaryeri entegrasyonu yazılımı ile sayısız işlemi tek ekrandan kolayca yapabilirsiniz. Örneğin, pazaryeri entegrasyonu ile stoklarınız otomatik olarak güncelleneceği için piyasada sizin işletmenizle aynı veya da benzer ürünleri satan şirketlerin fiyatlarını izleyip fiyat güncellemesi ve rakip analizi yapabilirsiniz. Kargo fişi ve faturalarınızın çıktılarını kolayca alabilirsiniz. Ayrıca piyasada yoğun ilgi gösterilen ürünleri takip ederek ürün ve hizmet yelpazenizi geliştirebilir, hedef kitlenize uygun ürün ve hizmetleri mağazanıza ekleyebilirsiniz.

Paraşüt hesabımı Shopside’a bağlamak için ne yapmam gerekir?

Halihazırda Paraşüt kullanıcısıysanız, 4 adımda hesabınızı Shopside’a bağlayabilirsiniz. Bunun için menünün sol alt kısmında yer alan “Uygulamalar” sekmesine gidiniz ve e-Ticaret Paketi: Paraşüt + Shopside e-Ticaret Yönetim Sistemi’nu seçiniz. Açılan sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayarak 14 günlük demo kullanımınızı başlatabilirsiniz. Shopside paneline giriş yaptığınızda bir kurulum sihirbazı sizi karşılayacak ve çalıştığınız pazaryerlerlerini Shopside’a bağlayabilmeniz için sizi yönlendirecek. Ek bir desteğe ihtiyaç duyarsanız veya aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

e-Ticaret ile yaptığım satışları otomatik olarak faturalandırabilir miyim?

Evet. Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizin faturaları Paraşüt’te otomatik olarak oluşturulur; e-fatura kullanıcısı iseniz, yine otomatik olarak resmileştirilir. Böylece hem faturalama masraflarına maruz kalmaz hem de zamandan tasarruf sağlarsınız. Ayrıca, ücretsiz mükellef yönetim ve veri aktarım programımız olan Paraşüt Atlas aracılığıyla mali müşaviriniz satış ve giderlerinize ait tüm fiş ve faturalara kolayca ulaşabilir, kullandığı muhasebe programına aktarım yapabilir.

Paraşüt e-Ticaret Paketi ile ayrıca bir e-ticaret entegrasyonuna ihtiyacım olur mu?

Hayır. Paraşüt - Shopside entegrasyonu (Paraşüt e-Ticaret Paketi) satıştan faturalama sürecine kadar sunduğu uçtan uca çözümlerle tüm operasyonlarınızı dijital hale getirir. e-Ticaret yapan bir firmanın ihtiyacı olan ürün ve sipariş yönetimi, stok yönetimi, fatura yönetimi, kargo yönetimi gibi işlemleri ek bir entegrasyona gerek duymadan Paraşüt e-Ticaret paketi ile uçtan uca yönetebilirsiniz.