e-Fatura Bahar kampanyamız sona ermiştir.

Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

e-Fatura & e-Arşiv herkes için avantajlı!

Tahsilatlarınızı Hızlandırın

Fatura takip sürecine vakit harcamayın, faturalarınızı hemen ulaştırın. Tahsilat sürecinizi hemen başlatın, alacaklarınız daha hızlı gelsin.

Kargo masraflarından kurtulun

Nerede olursanız olun, faturanızı anında oluşturup müşterinize iletin. Tek ihtiyacınız, internet erişimi olan akıllı telefon, tablet veya bilgisayar. e-Fatura sayesinde kağıt fatura kargolama işlemi ortadan kalksın.

Kolay ve hızlı fatura oluşturun

Operasyonel yükünüzü azaltın; kağıt, mürekkep, zarf, postalama, arşivleme ve mutabakat gibi süreçlere son verin.

Faturanız anında müşterinize ulaşsın

e-Fatura sisteminde oluşturduğunuz faturalar tek tıkla müşterinize ulaşsın, anında görünsün. Faturalarınızın kullanıcıya ulaşmama, kargoda kaybolma derdinden kurtulun.

Fiziki fatura saklamaktan kurtulun

Faturalarınız dijital ortamda arşivlensin. Fatura saklama iş yükü ve maliyetinden kurtulun. İstediğiniz zaman eski faturalarınıza rahatça ulaşın.

Doğayı koruyun

e-Fatura sistemi ile kağıt tüketimini azaltın, doğayı korumaya yardımcı olun.

Hemen Paraşüt abonesi olun, e-Fatura'ya geçişte ilk 500 e-fatura & e-arşivinizi ücretsiz gönderin!

Kampanya sadece Yıllık abonelikler için geçerlidir.

Anahtar Teslim e-Fatura

e-Fatura başvurunuzu uzman geçiş danışmanımız ile birlikte yapın,
yerinizden bile kalkmadan 1 günde* e-faturaya geçin!

*Kampanya yoğunluğundan e-faturaya geçiş tarihleri değişiklik gösterebilir.
*e-Faturaya geçiş sürecine Mali Mühür bekleme süresi dahil değildir.

e-Faturaya geçişte yenilikçi işletmelerin tercihi Paraşüt!

e-Faturayı uygun fiyatlarla kullanın

Entegrasyon, eğitim gibi e-fatura geçiş maliyetlerinden kurtulun. Uygun kontör fiyatlarıyla e-fatura gönderin.

Cep telefonunuzdan e-fatura gönderin

Paraşüt'ün mobil uygulaması üzerinden herhangi bir lokasyona bağlı olmadan, internet erişimi olan her yerden e-fatura gönderin.

e-Fatura gönderirken ön muhasebeniz ile entegre olun

e-Faturayla entegre gelen ön muhasebe programı ile tanışın. Finansal verilerinizi istediğiniz yerden rahatça yönetin.

Sorularınız olduğunda destek alın

Bilgiye ihtiyaç duyduğunuz her anda, kendinizi yalnız hissetmeyin. Sınırsız destek hizmetimizden faydalanın.

Cepten e-fatura gönderen uygulama!

Paraşüt ile e-fatura kesip göndermek için
tek ihtiyacınız internet bağlantısı!

  • Ofis dışındayken bile mobil uygulamadan e-faturanızı kesin, anında müşterinize iletin.
  • Fatura iletildi mi, müşteri tarafından açıldı mı, takip edin.
  • Işık hızında tahsilat yapın!

e-Fatura başvuru süreci ve kullanımı ile ilgili sıkça sorulan sorular

e-Faturaya geçince e-deftere geçmem gerekir mi?

İsteğe bağlı e-faturaya geçiş yapan firmaların e-deftere geçmeleri zorunlu değildir. Ancak cirosu 10 milyon TL'nin üzerinde olan firmaların e-fatura ile birlikte e-deftere geçiş yapmaları zorunludur. Bununla birlikte cirosu 10 milyon TL'nin altındaki firmalar e-deftere de isteğe bağlı geçiş yapabilir.

Herkese elektronik fatura kesebilir miyim?

Evet. e-Fatura sistemine geçtikten sonra e-fatura kullanıcılarına e-fatura, e-fatura kullanıcısı olmayan işletmelere ve şahıslara ise e-arşiv fatura kesebilirsiniz. e-Arşiv kullanmayıp e-fatura kullanıcısı olan işletme sahipleri, e-fatura kullanmayan müşterilerine matbu fatura kesebilir.

e-Fatura geçiş hadleri neler?

GİB e-fatura geçiş hadleri ile ilgili her yıl düzenleme yapmaktadır. GİB, e-faturaya geçiş zorunluluğu için e-ticaret firmalarına 5 Milyon diğer firmalara 10 Milyon TL'lik bir ciro sınırı belirlese de cirosu bu tutarları geçmeyen firmalar da e-fatura kullanıcısı olabilir. e-Fatura sisteminin getireceği kurumsal görünüm ile birlikte çalışacağınız firmalarda daha da profesyonel bir izlenim bırakırsınız. Ayrıca faturalama sürecinizi daha etkin yönetip tahsilatlarınızı hızlandırabilirsiniz.

e-Fatura başvurusu için gerekenler neler?

e-Fatura mükellefi firmalar için süreci şu şekilde sıralayabiliriz: Paraşüt deneme hesabının oluşturulması, mali mühür temin edilmesi, online başvuru formunun doldurulması, GİB üzerinden başvuru yapılması, tüm adımların tamamlanmasıyla birlikte hesap aktivasyonu. Bu adımları kendi başınıza yönetmek istemezseniz, Anahtar Teslim e-Fatura hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bu hizmetimizle efatura süreç danışmanımız tüm adımları sizinle birlikte yönetir ve mali mühür bekleme süreniz dışında iki gün içinde sisteme geçiş yapmanızı sağlar.

e-Ticaret sektörü için e-fatura faydalı mı?

Aslında evet. e-Ticaret firmalarının hacimlerine göre her gün yüzlerce fatura kesmesi ve bu faturaları kargo ile göndermesi gerekir. Bu da zaman, para ve iş gücü kaybına neden olur. e-Fatura uygulaması ile faturalarınızı hızla hazırlar, kargo masrafı ile uğraşmadan müşterilerinize iletebilir ve ödeme sürecinizi daha çabuk başlatabilirsiniz. e-Arşiv fatura görüntüleme özelliği sayesinde, e-fatura mükellefi olmayan müşterileriniz de faturalarını elektronik ortamda görüntüleyebilir.

e-Fatura nasıl kesilir?

"e-Fatura nasıl kesilir?" sorusunun cevabı aslında çok basit. Aktivasyonunuz tamamlandıktan sonra keseceğiniz faturaları Paraşüt üzerinden elektronik fatura olarak gönderirsiniz. Bu tarihten sonrası için matbu fatura kullanımı yapmamanız gerekir. Düzenleme tarihi aktivasyon tarihi öncesine denk gelen satış faturaları için ise matbu fatura kesebilirsiniz. Paraşüt, müşterinizi vergi numarasından ayırt ederek, karşı tarafa e-fatura veya e-arşiv fatura gönderir.