Dijital iş ortağınız Paraşüt’te e-SMM 1 sene ücretsiz!

e-SMM Tanışma Kampanyası ile elektronik serbest meslek makbuzuna anahtar teslim geçiş yapın!

Hemen Başvurun

Hesap oluşturma adımlarında evrak türü olarak makbuz seçmeniz gerekir.

Hemen 1 yıllık Paraşüt aboneliğinizi başlatın, e-SMM'ye geçişte avantajları yakalayın!

Devam ettiğinizde Paraşüt Kullanım Koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Hemen formu doldurun, size ulaşalım, e-serbest meslek makbuzuna geçişinizi başlatalım!e-SMM Tanışma Paketi ile e-SMM'ye evinizin konforunda geçiş yapın!


Avantajlı fiyatlar

1 yıllık Paraşüt e-SMM aboneliğine geçici bir süre için 450 TL + KDV yerine 330 TL + KDV ödeyerek sahip olun.


Anahtar Teslim e-SMM

118 TL değerindeki hizmetimizden ücretsiz olarak faydalanarak e-SMM’ye yerinizden hiç kalkmadan geçiş yapın.


1.200 hediye e-kontör

Sisteme geçişinizin ardından ilk 1.200 e-serbest meslek makbuzunuzu ücretsiz olarak gönderin.

Hemen Başvurun

Hesap oluşturma adımlarında evrak türü olarak makbuz seçmeniz gerekir.

Serbest meslek erbapları için e-SMM çok avantajlı!

Tahsilatlarınızı hızlandırın

e-Serbest Meslek Makbuzu takip sürecine vakit harcamayın, makbuzlarınızı anında müşteriniz ile paylaşın. Tahsilat sürecinizi hemen başlatın, alacaklarınız daha hızlı gelsin.

Tasarruf edin

e-Serbest Meslek Makbuzu ile matbaa, kargo ve noter gibi ek masraflardan kurtulun, hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

Kargo yükünden kurtulun

Nerede olursanız olun, makbuzlarınızı anında oluşturup müşterilerinize iletin. e-SMM sayesinde kağıt makbuz kargolama derdi ortadan kalksın.

Fiziki makbuz saklamakla uğraşmayın

Makbuzlarınız dijital ortamda arşivlensin. Makbuz saklama iş yükü ve maliyetinden kurtulun. İstediğiniz zaman eski makbuzlarınıza rahatça ulaşın.

Doğayı koruyun

e-Serbest Meslek Makbuzu sistemi ile makbuz kestiğiniz dönemlere göre kağıt tüketimini azaltın; doğayı korumaya yardımcı olun.

İşinizin kontrolünde olun

Paraşüt ile e-SMM kullanarak dilediğiniz her an makbuzlarınıza ulaşın, ön muhasebeniz ile entegre olarak finansal operasyonunuzu her yerden etkili bir şekilde yönetin.

Neden Paraşüt ile e-SMM?

Anahtar Teslim e-SMM

Başvuru işlemlerinizi uzman süreç danışmanımızla birlikte yönetin. Yerinizden hiç kalkmadan 1 günde* e-serbest meslek makbuzuna geçin.

e-Dönüşüm Sürecinizi Hemen Başlatın


*Mali Mühür veya e-imza bekleme süresi hariç.

Uygun Fiyatla Kullanın

Entegrasyon, eğitim bedeli gibi ücretlerden kurtulun. Uygun kontör fiyatlarıyla e-serbest meslek makbuzu gönderin.

Entegre Ön Muhasebe

e-Serbest Meslek Makbuzu ile entegre gelen ön muhasebe programı ile finansal verilerinizi her yerden yönetin.

Sınırsız Destek

Bilgiye ihtiyaç duyduğunuz her anda sınırsız destek hizmetimizden faydalanın.

e-SMM Tanışma Kampanyası Katılım Koşulları

e-Serbest Meslek Makbuzu ile ilgili sıkça sorulan sorular

e-Serbest Meslek Makbuzu nedir? Kimler kesebilir?

e-Serbest Meslek Makbuzu, serbest meslek erbabının mesleki faaliyetleri karşılığında yaptığı tahsilatlar için düzenlediği dijital bir evraktır. Yapılan işin sermayeye dayalı değil mesaiye dayalı olduğu, kişisel bilgi ve beceri gerektiren, bir kuruluşa bağlı olmadan bağımsız olarak çalışılan ve serbest meslek erbabı kabul edilen mesleklere mensup kişiler, e-SMM hizmetine geçiş yaparak e- serbest meslek makbuzu kesebilir. (Örnek: Avukat, mali müşavir, doktor, diş hekimi, veteriner...)

Paraşüt'te işlem yaptığım evrak türünü değiştirebilir miyim?

Eğer mevcut durumda Paraşüt'te fatura kesiyorsanız, elektronik makbuz kesmeye başlamak için destek ekibimize ulaşmanız gerekmektedir. Benzer şekilde Paraşüt üzerinden makbuz kesmeye başladığınız zaman işlem yaptığınız evrak türünü değiştirmek isterseniz destek@parasut.com adresinden ya da 0 212 963 00 20 numaralı telefondan destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Paraşüt'te hem SMM hem de fatura kesebilir miyim?

Ne yazık ki tek bir Paraşüt hesabı üzerinden hem SMM hem de fatura kesmek mümkün değil. İki hizmeti de kullanabilmek için iki farklı Paraşüt hesabının oluşturulması gerekmektedir. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız daha fazla bilgi almak için destek@parasut.com e-posta adresine yazabilir ya da 0 212 963 00 20 numaralı telefondan hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz.

Paraşüt'te e-SMM kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Paraşüt'te GİB standartlarına uygun olarak e-Serbest Meslek Makbuzu kesmek, düzenlemek ve paylaşmak çok kolay. Eğer Paraşüt hesabınız yoksa Paraşüt hesabınızı oluşturma aşamasında Evrak Türü seçeneğinde Serbest Meslek Makbuzu'nu işaretlemeniz gerekmektedir. Ardından Paraşüt uygulaması içerisinden Uygulamalar > e-Mikro Elektronik Serbest Meslek Makbuzu Entegrasyonu'nu seçerek işlemlerinize başlayabilir, adımları takip ederek kolayca e-SMM'ye geçiş yapabilirsiniz.

Paraşüt ile e-SMM'ye geçmenin maliyeti nedir?

Paraşüt e-serbest meslek makbuzuna geçişte herhangi bir başvuru, kurulum veya entegrasyon ücreti yoktur. e-Serbest Meslek Makbuzu kullanıcısı olabilmek için Paraşüt aboneliğinizi başlatmanız ve gerekli olan mali mührü temin etmeniz gerekmektedir (Şahıs firmaları mali mühür yerine e-imza ile de başvuru yapabilir). Paraşüt aboneliğinizi başlatıp, e-SMM aktivasyonunuz tamamladıktan sonra e-serbest meslek makbuzu gönderip alabilmek için ön ödemeli kontör paketlerimizden satın alarak elektronik ortamda serbest meslek makbuzu gönderip almaya başlayabilirsiniz. Dijital belge başına 18 kuruş gibi meblağ ödeyerek tüm sürecinizi tamamen dijital olarak yönetebilirsiniz.

Nasıl e-Kontör alabilirim?

Aktivasyon aşamasından sonra, elektronik serbest meslek makbuzu gönderip almak için kontör satın alıp kullanabilirsiniz. Gönderilen veya alınan her e-smm, e-fatura ve e-arşiv bir kontör değerindedir. Mevcut kontör paketlerimizden herhangi birini satın almak isterseniz yukarıdaki KDV dahil fiyatlar geçerlidir. İster Paraşüt hesabınız içerisinden kredi kartı ile, ister EFT / Havale yoluyla bu paketlerden herhangi birini satın alabilirsiniz.