BUYASİS borç uyarı sistemi entegrasyonu

Hande Kocabey
Hande Kocabey
4 dk

Paraşüt - BUYASİS borç uyarı sistemi entegrasyonu ne işe yarar?

MyBasicCRM (Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi) tarafından geliştirilen bu entegrasyon sayesinde:

 1. Paraşüt'teki müşteri kayıtlarınızı BUYASİS’e otomatik transfer ederek, ödemesi gecikmiş müşterileri ve borç durumlarını inceleyebilir,
 2. BUYASİS’ten borç takibi yaparak müşterilerinize otomatik SMS veya e-posta gönderilmesini sağlayabilir,
 3. Müşterilerinizden ödeme sözü alarak detaylarını takip edebilirsiniz.

Entegrasyon ücreti

MyBasicCRM tarafından geliştirilen Paraşüt - BUYASİS Borç Uyarı Sistemi entegrasyonu BUYASİS kullanıcıları için ücretsizdir. BUYASİS abonelik ücreti, kullanıcı başına aylık 24,90 TL’dir. Abone olmadan önce BUYASİS'i 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

Dilerseniz MyBasicCRM uygulamasını da açtırarak iki uygulamayı entegre ve ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Paraşüt - MyBasicCRM entegrasyon adımları

 1. Paraşüt hesabınızda AYARLAR menüsü altındaki Uygulamalar sayfasından BUYASİS Borç Uyarı Sistemi için KULLANMAYA BAŞLA butonuna tıklayın.

 2. Açılan sayfada BUYASİS’e erişim izni vermek için İZİN VER butonunu tıklayın. Bu izin ile MyBasicCRM’e Paraşüt hesabınız üzerine veri yazma ve oradan veri okuma yetkisi verirsiniz.

 3. İzni verdiğinizde otomatik olarak BUYASİS kayıt sayfasına yönlendirilirsiniz. BUYASİS üzerinde bir hesabınız varsa butonun altındaki linke tıklayıp açılan sayfadan giriş yapabilirsiniz. Kaydınız yoksa, istenilen bilgileri doldurduktan sonra SIGN UP (Kaydol) butonuna tıklayabilirsiniz.

 4. Kayıt olduktan sonra MyBasicCRM giriş sayfasına yönlendirilirsiniz. Paraşüt’te yer alan müşteri ve tedarikçilerinizin tamamı MyBasicCRM hesabınıza otomatik olarak aktarılır. Otomatik borç uyarı sistemini kullanmak için sol taraftaki menüden Otomatik Borç Uyarısı seçeneğine tıklayınız.

 5. Yeni Ekle butonuna tıklayın.

 6. Gönderim türünü (e-posta ya da SMS) seçin.

 7. Gönderim türünü seçtikten sonra gönderim yapılmasını istediğiniz müşterileri için kriterleri belirleyin.

 8. Sonrasında Belirtilen vade ve tutara uyan borçluları göster butonuna tıklayarak girdiğiniz tutar ve vadeye uyan borçlu müşterileri listeleyin. Mavi ok ile belirtilen sembol, müşterinizin BUYASİS’te e-posta ya da cep telefonu numarasının kayıtlı olmadığını göstermektedir.

 9. Hatırlatmayı göndereceğiniz e-posta adresi veya cep telefonu numarası eksik ise müşteri detay sayfasından bu bilgileri doldurup kaydetmeniz gerekmektedir. Müşterinizin adının yanında yeşil tiki gördüğünüzde işlem tamamlanmıştır.

 10. Otomatik Borç Uyarısı sayfasını tekrar açtığınızda tanımladığınız otomatik uyarıları görebilirsiniz. Aynı anda hem SMS hem de e-posta uyarısı tanımlayabilirsiniz. Sistem her gün borçuluları listeler ve eğer daha önce uyarı gitmemişse otomatik olarak uyarı gönderir.

Müşterilerinize nasıl hatırlatma gönderebilirsiniz?

E-posta ile borç uyarı sistemi için aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz:

Borçlu e-postadaki linki tıkladığında tepede firma logonuzun ve adınızın yer aldığı bir sayfa açılır. Borçlu buradan ödeme sözü için tarih / tutar bilgisi girer.

SMS ile borç uyarı sistemi için aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz:

Müşterinizin verdiği ödeme sözünün detayı müşterinizin detay sayfasında görünür. Böylece kime ne zaman uyarı gitmiş, müşteri hangi tarih için ne kadar ödeme sözü vermiş, bütün detayları takip edebilirsiniz.