MyBasicCRM Müşteri ilişkileri yönetim sistemi (CRM) entegrasyonu

Hande Kocabey
Hande Kocabey
4 dk

Paraşüt - MyBasicCRM entegrasyonu ne işe yarar?

MyBasicCRM müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) uygulaması ile müşteri kayıtları, ziyaret ve görüşmelerinin takibini yapabilir, görevler ve hatırlatmalar ile kullanıcı iş takvimi oluşturulabilir, teklif hazırlayıp PDF çıktısı alabilirsiniz. MyBasicCRM sayesinde, potansiyel müşterilerinizi, onlara yaptığınız teklifleri, projeler için yapılması gerekenleri, iş takvimini takip edebilirsiniz.

Paraşüt - MyBasicCRM entegrasyonu sayesinde ise potansiyel müşteriden müşteriye dönüşmüş carileriniz için faturalandırma süreci (matbu fatura yazdırma veya e-fatura/e-arşiv fatura gönderimi), cari hesap takibi, tahsilat ve nakit takibi, mutabakat süreci, gider ve stok takibi, raporlama gibi ön muhasebe ihtiyaçlarınızı CRM uygulaması ile entegre biçimde Paraşüt üzerinden yürütebilirsiniz.

Entegrasyon özellikleri

 1. Paraşüt'teki müşteri kayıtlarınızı MyBasicCRM'e otomatik transfer edebilirsiniz.
 2. CRM üzerinden cari bakiye kontrolü yapabilir, kesilen faturaları inceleyebilirsiniz.
 3. Paraşüt üzerinden e-fatura veya e-arşiv kesip gönderebilir, otomatik tekrarlayan faturalar tanımlayabilirsiniz.

 Entegrasyon ücreti

MyBasicCRM tarafından geliştirilen bu entegrasyon MyBasicCRM kullanıcıları için ücretsizdir. MyBasicCRM abonelik ücreti, kullanıcı başına aylık 118 TL +KDV'dir. Abone olmadan önce MyBasicCRM’i 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

Dilerseniz BUYASİS uygulamasını da açtırarak iki uygulamayı entegre ve ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Paraşüt - MyBasicCRM entegrasyon adımları

 1. Paraşüt hesabınızda Ayarlar menüsü altındaki Uygulamalar sayfasından MyBasicCRM Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi için KULLANMAYA BAŞLA butonuna tıklayın.

  mybasiccrm kullanmaya başla
 2. Açılan sayfada MyBasicCRM’e Paraşüt üzerindeki verilerinizi okumak ve yeni veri oluşturmak için izin vermeniz gerekmektedir. Bunun için İZİN VER butonuna tıklayın.

  erişim izni verme
 3. İzin verdiğinizde MyBasicCRM'in üye kayıt sayfasına yönlendirilirsiniz. MyBasicCRM üyeliğiniz yoksa bu aşamada üye olabilirsiniz. Zaten üyeyseniz KAYDOL butonunun altındaki linke tıklayarak üye giriş sayfasına gidebilirsiniz

  mybasiccrm giriş
 4. Kaydolduktan veya üye girişi yaptıktan sonra MyBasicCRM uygulamasının giriş sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu noktada, Paraşüt’te yer alan müşteri ve tedarikçilerinizin tamamı MyBasicCRM hesabınıza otomatik olarak aktarılır.

  crm programına müşterilerin aktarılması

Müşteri takibi

 1. MyBasicCRM hesabınızda İlişki / Müşteri sayfasında Yeni Ekle butonuna tıklayarak yeni müşteri kaydı yaptığınızda bu müşteri kaydı Paraşüt'te de oluşturulur.

  crm üzerinde yeni müşteri kaydı oluşturma
 2. MyBasicCRM'de müşteri görüntüleme sayfasından müşteri bakiyesine, işlem geçmişine, faturalarına ve diğer müşteri detaydan ulaşılabilir.

  müşteri detayları görüntüleme

Fatura gönderimi

Faturalandırma aşamasına gelmiş bir iş/proje için;

 1. MyBasicCRM sayfasında müşteri için Sipariş / Proje bilgileri girilir ve ürün veya hizmet detayları tanımlanır.

  fatura oluşturma
 2. Sipariş için istenildiği zaman ya da ilgili tarihte fatura otomatik kesilir ve müşteriye gönderilir. Paraşüt üzerinden de bu fatura detayına ulaşılabilir.

  paraşüt üzerinde fatura yazma gönderme
 3. Tekrarlayan fatura tanımlamak ve belli periyotlarda otomatik olarak faturanın oluşturulup müşteriye gönderilmesi mümkündür. MyBasicCRM'in ayrıca SMS bilgilendirme özelliği vardır.