Kullanım Kılavuzu

 

Paraşüt - TeamGram entegrasyonu ne işe yarar?

TeamGram, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) ve satış takibi yapabileceğiniz bir uygulamadır. Paraşüt - TeamGram Entegrasyonu sayesinde TeamGram'da tamamlanan siparişleriniz için faturalarınızı Paraşüt'te oluşturabilir, matbu faturanız üzerine yazdırabilir veya e-fatura/e-arşiv olarak müşterilerinize gönderebilirsiniz. Ayrıca, cari hesap takibi, tahsilat ve nakit takibi, mutabakat süreci, gider ve stok takibi, finansal raporlamalar gibi ön muhasebe ihtiyaçlarınızı CRM uygulaması ile entegre biçimde Paraşüt üzerinden yürütebilirsiniz. ### Entegrasyon ücreti Paraşüt - TeamGram Entegrasyonu, TeamGram tarafından geliştirilmiştir ve TeamGram kullanıcıları için ücretsizdir. Henüz bir hesabınız yoksa TeamGram'ı 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

 

Paraşüt - TeamGram entegrasyon adımları

1. Paraşüt - TeamGram entegrasyonunu kullanabilmek için aktif bir TeamGram hesabınız olmalıdır. 2. Entegrasyonu kullanmaya başlamak için TeamGram hesabınıza giriş yapabilir ya da yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. 3. TeamGram hesabınız içerisinde sol taraftaki menüden sırasıyla `Kontrol paneli` > `Entegrasyonlar` ve sonrasında `Paraşüt` logosuna tıklayın. Paraşüt entegrasyonu eklemek 4. Açılan sayfada, `Paraşüt entegrasyonu için kullanıcı girişi yapın.` bağlantısına tıklayın. Teamgram kullanıcıs girişi 5. Bağlantıya tıkladıktan sonra Paraşüt kullanıcı giriş ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekrandan Paraşüt'e kullanıcı girişi yapın. (Henüz bir Paraşüt hesabınız yoksa `Yeni bir hesap mı açmak istiyorsunuz?` bağlantısına tıklayarak yeni bir Paraşüt hesabı açabilirsiniz.) Paraşüt kullanıcı girişi 6. Paraşüt'te kullanıcı girişi yaptıktan sonra yönlendirildiğiniz sayfada TeamGram’a Paraşüt hesabınızdan veri okuma ve yeni veri yazma izni vermek için `İzin Ver` butonuna tıklayın. Erişim izni verme 7. İzin verildikten sonra TeamGram - Paraşüt entegrasyon sayfası yeniden yüklenir ve kod bilgisi (`token`) çıkar. Bu da entegrasyonun yapılmış olduğunu gösterir. Teamgramda Token Oluşturma 8. Bu işlemden sonra artık TeamGram üzerinde oluşturduğunuz siparişlerinizi Paraşüt'e fatura olarak aktarabilirsiniz. 9. Paraşüt üzerinde istediğiniz departman ve kullanıcıların da fatura oluşturubilmesi için bu kullanıcılara yetki vermeniz gerekmektedir. Bunun için TeamGram hesabınızda `Departmanlar` sayfasından sağ üstte bulunan `Yetkiler` sayfasını açın. Teamgram yetkilileri 10. Yetkilendirmek istediğiniz departmanı seçin ve ardından `Müşteri siparişleri` bölümünden bu kullanıcılara `Fatura Oluşturabilir`yetkisini verip yetkilendirme ayarlarını kaydedin. `Fatura oluşturabilir` yetkisi olan departman ve kullanıcılar müşteri siparişlerinde `Fatura oluştur` bağlantısını kullanarak Paraşüt üzerinde fatura oluşturabilirler. Ayrıca, kişi ve şirket sayfalarında `Paraşüt` sekmesine gelip müşterinin toplam bakiyesini görüntüleyebilirler. Teamgram ekibi

 

Müşteri siparişlerini Paraşüt’te fatura olarak kaydetmek için

1. TeamGram’da oluşturduğunuz bir siparişi görüntüleyip sipariş durumunu `Tamamlandı` olarak değiştirin. Sipariş `Tamamlandı`göründüğünde `Fatura oluştur` butonu görünür olur, bu butona tıklayın. Sipariş tamamlama 2. `Fatura oluştur` butonuna tıkladıktan sonra TeamGram sizden faturanın para birimini belirlemenizi ister. Para birimini seçip devam ettiğinizde bu siparişin Paraşüt üzerinde fatura kaydı oluşturulur. Fatura oluşturmak 3. Paraşüt üzerinde fatura kaydı oluştuğunda TeamGram'daki müşteri detay sayfasında `Fatura kaydı yapıldı` bağlantısı belirir. Fatura kaydı yapma 4. Bu bağlantıya tıklayarak Paraşüt üzerinde oluşturduğunuz faturayı görüntüleyebilirsiniz. 5. Paraşüt üzerinden daha sonra bu faturayı matbu fatura formunuzun üzerine yazdırabileceğiniz gibi, elektronik fatura kullanıyorsanız müşterinize e-fatura veya e-arşiv fatura olarak gönderebilirsiniz.

 

Müşteri bakiyesini Paraşüt'te görüntülemek için

Bakiyesini görmek istediğiniz müşterinizin sayfasını açın ve sağ tarafta yer alan `Paraşüt’te Gör`butonuna tıklayın. Paraşüt üzerinde cari görüntüleme

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.