İçerikler (10)

Türkiye'de girişimcilik ekosistemi var mı?

Türkiye'de girişimcilik ekosistemi var mı?

Girişimcilik yeni bir kavram değil, akçeli işler devletin ve (Batı toplumları için) kilisenin elinden kurtulduğundan beri tarihte yeri var. Fakat gidişat içerisinde internetin ortaya çıkması girişimciliği evlerin içine kadar soktu. Yeni kavramlarla gelişen bu dünyada girişimciliğin yanına, çoğu İngilizce, bir çok kavram da girdi. Startuplar, ekosistemler, ölçeklenmeler... Artık girişimcilik derken, başka tüm bu kavramların evirdiği bir şeyden kastediyoruz.

KOBİ'ler için ücretsiz e-fatura entegrasyonu

KOBİ'ler için ücretsiz e-fatura entegrasyonu

Paraşüt'te ücretsiz e-fatura kullanıcısı olabilir ve başvuru adımları sonrasında hemen e-fatura ve e-arşiv faturası gönderip alabilirsiniz. Hem de Paraşüt e fatura entegrasyonu için ücret bile ödemezsiniz.

Stok yönetimi nedir? Nasıl yapılır?

Stok yönetimi nedir? Nasıl yapılır?

Sağlam bir stok yönetimi ile işletmenizin gelir gider dengesini sağlayabilirsiniz. Stok fazlasının gereksiz maliyetlere yol açarak zarara girmenize neden olacağı gibi, stok yetersizliğinden kaynaklı olarak müşteri memnuniyetinde olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. "Peki, bu işin dengesini nasıl tutturmalı?" diye merak ediyorsanız, cevabını püf noktalarıyla yazımızda anlatıyoruz.

Tevkifatlı fatura hakkında bilmeniz gerekenler

Tevkifatlı fatura hakkında bilmeniz gerekenler

Satış sonrası kesilen fatura türlerinden biri olarak karşımıza çıkan tevkifatlı fatura nedir, nasıl hesaplanır? Bu yazımızda faturaya konu olan verginin alıcı ve satıcı arasında bölüştürülerek ikisinden de alınması ile olan tevkifatlı faturayı konu aldık. Tevkifatlı fatura hesaplamayı örnekler üzerinden anlattık.

e-Serbest meslek makbuzu (e-SMM) nedir, nasıl kullanılır?

e-Serbest meslek makbuzu (e-SMM) nedir, nasıl kullanılır?

Serbest meslek erbaplarına 2020 yılı itibarıyla e-serbest meslek makbuzu zorunluluğu getirildi. Bu yazımızda "e-serbest meslek makbuzu mükellefi ne demek, 2024 yılında e-SMM'ye nasıl geçiş yapılır?" vb. soruların cevaplarını bulacaksınız.

shorts thumbnail

İndirimli fatura nasıl oluşturulur?

Paraşüt programı içerisinden indirimli fatura oluşturma adımlarını Müşteri Servisleri Uzmanı Merve Çelebi adım adım anlatıyor.

 

Yardıma ihtiyaç duyarsanız 0212 963 00 20 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Anında ulaşamadığınız nadir durumlar olursa destek@parasut.com adresimize “Beni arayın” başlıklı bir e-posta göndererek size en kısa sürede dönüş yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.
 

parasut canli

Paraşüt üzerinden gelir gider takibi nasıl yapılır?

Eğitim ve Kalite Yöneticisi Eylül Azgarlar ve Eğitim ve Kalite Uzmanı Beyza Yorgancı, sizin için uygulamalı olarak Paraşüt üzerinden gelir gider takip edebilmenin detaylarını ve püf noktalarını anlatıyor.  

GİB portaldan e-arşiv fatura nasıl kesilir?

GİB portaldan e-arşiv fatura nasıl kesilir?

Yeni yayınlanan tebliğ ile elektronik fatura mükellefi olmayan işletme sahiplerinin de bazı durumlarda e-arşiv fatura düzenlemesi zorunlu hale getirildi. Hal böyle olunca e-Arşiv Portalı üzerinden ücretsiz e-arşiv fatura oluşturmak, çoğu kişinin merak ettiği bir süreç olmaya başladı. Peki söz konusu portal nasıl çalışıyor?

Vergi dilimi nedir? 2023 vergi dilimleri nasıl hesaplanır?

Vergi dilimi nedir? 2024 vergi dilimleri nasıl hesaplanır?

Vergi dilimi tam olarak nedir, nasıl hesaplanır? Gelir vergisi dilimleri ve maaş kesintileri hakkında detaylı bilgi almak için blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

2022 yılında N11'de en çok satılan ürünler

N11'de en çok satılan ürünler

13 milyondan fazla üyeye ve 100 binden fazla kayıtlı mağazaya sahip N11’de her gün yeni bir sanal mağaza açılıyor. Bu yazıda, N11 en çok satılan ürünler hakkında detaylı bilgi alabilir, sanal mağazanızı açarken size yardım edecek önemli tavsiyelerden faydalanabilirsiniz.

Paraşüt hakkında

Paraşüt Blog'un içerik yazarları.