Paraşüt ön muhasebe programının özellikleri

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
7 dk

Paraşüt ön muhasebe programı ile neler yapabilirsiniz?

Paraşüt Ön Muhasebe Programı Özellikleri

1. Satış Takibi

- Fatura oluşturma ve yazdırma
Yaptığınız satışları satış faturaları olarak Paraşüt'e kaydederek hem müşterinize ait satış ve tahsilat bilgisini kayıt altına alırsınız hem de matbu faturanız üzerine fatura yazdırabilirsiniz.

- e-Fatura ve e-arşiv
Entegrasyon, başvuru veya aktivasyon ücreti ödemeden Paraşüt ile ücretsiz e-fatura ve e-arşiv kullanıcısı olabilir, nerede olursanız olun mobil uygulamamız sayesinde e-fatura ve e-arşiv oluşturup gönderebilirsiniz.

- Tahsilat ve ödemelerin takibi
Müşterilerinizin size olan borcunu, hizmet veya ürün aldığınız carilerinize olan borcunuzu, çeklerinizin tahsilat veya ödeme tarihlerini kolayca takip edebilir, vade tarihleri geldiğinde hatırlatma alabilirsiniz.

- Cari hesap ekstresi oluşturma, paylaşma, yazdırma
Çalıştığınız cari hesaplarla olan işlem geçmişlerinizi, gelir ve gider faturalarınızı, tahsilat ve ödeme işlemlerinizi kayıt altında tutabilir, cari hesap ekstresi paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Müşteri Ekranı özelliği sayesinde carilerinize özel bir sayfa açabilir, ikiniz arasındaki işlemleri bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

2. Gider takibi

- Şirket giderlerinin takibi
Tedarikçilerinizden gelen alış faturaları haricinde kira, su/elektrik/internet faturaları, taksi fişleri, mutfak harcamaları, personel maaşları, primler, vergi ve banka komisyonları gibi giderlerinizi kolayca takip edebilir, gider kategorileri yardımıyla belli bir zaman aralığında hangi kategoride daha çok gideriniz olduğunu raporlayabilirsiniz.

- Personel giderlerinin takibi
Çalışan maaşlarını ister tek tek ister tekrarlayan giderler yardımı ile Paraşüt'e kaydedebilir, çalışanlarınıza verdiğiniz avans, prim gibi ödemeleri, çalışan işlem geçmişini ayrıca takip edebilirsiniz. Çalışanlarınızın şirket adına ceplerinden yaptıkları harcamaları çalışan bakiyesi üzerinden kolayca takip edebilirsiniz.

3. Nakit akışı takibi

- Kasa, banka ve çeklerin takibi
Kasa ve banka hesaplarınızı, verdiğiniz veya aldığınız çekleri ayrı ayrı Paraşüt'e kaydederek yaptığınız bütün tahsilat ve ödemeleri kolayca takip edebilir, Nakit Akışı Raporu sayesinde önünüzdeki 12 ay boyunca nakdinizin ne durumda olacağını öngörebilirsiniz.

- Banka mutabakatı
Banka mutabakatı sayesinde banka hesabınızdaki işlemleri Paraşüt'e aktararak Paraşüt'teki gelir veya giderlerle eşleyebilir, havale/EFT ücreti, hesap kullanım ücreti gibi gider takibi yapılmayan banka giderlerinin girişini bu esnada kolayca yapabilirsiniz.

4. Stok takibi

- Stok ve sevk irsaliyelerinin takibi, irsaliye yazdırma
Toptan, perakende veya e-ticaret alım satımlarınızdaki ürün giriş ve çıkışlarınızı, stok hareketlerini ve stok durumunu takip edebilir, sevk irsaliyeleri veya irsaliyeli faturalarınızı matbu formunuzun üzerine yazdırabilirsiniz.

5. Entegrasyonlar

- Kredi kartı ile online tahsilat
Müşterilerinize kredi kartı ile taksitli veya peşin online ödeme imkanı tanıyabilirsiniz. Tahsil ettiğiniz tutar en geç 1 hafta içerisinde hesabınıza geçer.

- Banka entegrasyonları
Paraşüt'ün banka entegrasyonu sayesinde banka hesaplarınızdaki hareketleri tek tık ile Paraşüt hesabınıza aktarabilirsiniz. Ayrıca, Paraşüt web veya mobil uygulaması üzerinden bankanıza bağlanarak tedarikçi ve çalışanlarınıza ödeme yapabilirsiniz.

- e-Ticaret entegrasyonları
Paraşüt'ün n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Opencart, Ideasoft, Ticimax ve StockMount e-ticaret entegrasyonları sayesinde e-ticaret işlemleriniz ile ön muhasebeniz entegre olabilir.

- CRM entegrasyonları
MyBasicCRM ve TeamGram müşteri ilişkileri yönetim sistemleri ile Paraşüt'ün entegrasyonu sayesinde entegre bir CRM - ön muhasebe çözümü kullanabilirsiniz. Ayrıca, BUYASİS borç uyarı sistemi entegrasyonu sayesinde, müşterilerinize otomatik borç hatırlatmaları (e-mail veya SMS) gönderebilirsiniz.

- API ile 3. şahıs entegrasyonu
Paraşüt'ün hali hazırda entegre olduğu çözümler haricinde kendi web sitenizi, CRM uygulamanızı ya da ön muhasebe çözümü ile entegre kullanmak istediğiniz başka bir programı Paraşüt'e siz de entegre edebilirsiniz. API'mizi kullanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

6. Ek özellikler

- Mobil uygulama
Paraşüt'ün iOS ve Android mobil uygulamarını akıllı telefon veya tabletlerinize indirerek ön muhasebe takibi ve finansal işlemlerinizi nerede olursanız olun cebinizden yapabilirsiniz.

- Kullanıcı ekleme ve yetkilendirme
Ortağınız, çalışanlarınız veya mali müşavirinizi Paraşüt hesabınıza kullanıcı olarak davet edip aynı hesap üzerinde nerede olursanız olun senkronize bir şekilde çalışabilirsiniz. Her bir kullanıcının yetkilendirmesini ayrı ayrı belirleyebilirsiniz.

- Finansal raporlama
Satış veya gider faturası, tahsilat veya ödeme, nakit veya çek giriş/çıkışı gibi kayıtları siz Paraşüt hesabınıza ekledikçe, bu verilere istinaden ön tanımlı finansal raporlar hazırlanır. Bu raporları istediğiniz tarih aralıkları için tek tıkla görebilir, excel formatında dışarı aktarabilirsiniz.

Satış ve giderlerinizi, tahsilat ve ödemelerinizi, karlılığınızı, hesaplanan ve indirilecek KDV'nizi, kasa ve bankalarınızdaki hareketleri, nakit akışınızı, stok maliyetinizi bu yolla hızlıca raporlayabilirsiniz.

- Otomatik hatırlatmalar
Paraşüt'e kaydettiğiniz satış veya gider faturalarının vade tarihlerinde Paraşüt'ten hatırlatıcı e-postalar ve mobil uygulama üzerinden mobil bildirimler alabilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz müşterilerinize de satış faturalarının vade tarihlerinde otomatik olarak e-posta gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

- e-Posta ile fatura ve cari hesap ekstresi paylaşımı
Satış veya gider faturalarınızı ve cari hesap ekstrelerini çalıştığınız carilerle internet ortamından paylaşabilirsiniz.

- İçe/dışa aktarma
Kullandığınız başka bir programdan veya Excel'den Paraşüt'e geçiş yapmayı planlıyorsanız, verilerinizi içe aktararak kolayca işlem yapabilirsiniz. Paraşüt'e girdiğiniz verileri de istediğiniz zaman dışa aktarım yoluyla Excel formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Paraşüt'ün özellikleri

Dilerseniz Paraşüt'ün özellikleri ile ilgili hazırladığımız videoları da izleyebilirsiniz.

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Tahsilatlar bölümüne hızlı erişim

Ödemeleri bölümüne hızlı erişim

Nakit akışı ve yapılacaklar listesi

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz: