İşletmenizin dijital dönüşümünü başlatmanın şimdi tam zamanı!

Dijital Dönüşüm Kampanyası ile yıllık Paraşüt aboneliğinde 2.000 e-kontör hediye!

İşletmenizin dijital dönüşümünü başlatmanın şimdi tam zamanı!

Dijital Dönüşüm Kampanyası ile yıllık Paraşüt aboneliğinde 2.000 e-kontör hediye!

14 günlük ücretsiz deneme hesabınızı açın, size ulaşalım. Birlikte işletmenizin dijital dönüşümünü başlatalım!

Hesap oluşturma adımlarında evrak türü olarak fatura seçmeniz gerekir.
Paraşüt abonesiyseniz kampanyadan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

e-Fatura Kampanyası ile
e-fatura ve e-arşive evinizin konforunda geçiş yapın!


Avantajlı fiyatlar

1 yıllık Paraşüt aboneliğinizi başlatın, e-fatura ve e-arşive geçişte hiçbir ek ücret ödemeyin.*

*Mali Mühür veya e-imza ücreti kampanyaya dahil değildir.


2.000 hediye e-kontör

Sisteme geçişinizin ardından ilk 2.000 e-fatura ve e-arşiv faturanızı ücretsiz olarak gönderip alın, faturalama masraflarınızı minimuma indirin.


Anahtar Teslim e-Fatura

Anahtar Teslim e-Fatura* ek hizmetimiz ile dilerseniz e-fatura ve e-arşive yerinizden kalkmadan geçiş yapın, karışık başvuru süreçleri ile uğraşmayın.

150₺ + KDV değerindeki Anahtar Teslim e-Fatura hizmeti kampanyaya dahil değildir.

e-Fatura ve e-arşiv nedir?

Elektronik Fatura (e-fatura ve e-arşiv), kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip, elektronik ortamda gönderilip alınarak hem alıcıya hem de satıcıya zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan bir fatura türüdür.

Uygun Fiyat

Birim başı ortalaması 4-5 TL olan kağıt fatura maliyetlerinizi elektronik fatura ile 17 kuruşa kadar düşürebilirsiniz.

Kolay Kullanım

e-Fatura ve e-arşiv ile yazdırma ve kargolama derdinden kurtulur, nerede olursanız olun müşterilerinize faturalarını anında ulaştırabilirsiniz.

Güvenli Arşivleme

Dijital arşivleme sayesinde dosyaların arasında kaybolmaz, istediğiniz zaman eski faturalarınıza dijital ortamda rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

e-Fatura ve e-arşiv'in avantajları nelerdir?

Tahsilatlarınızı hızlandırın

Fatura takip sürecine vakit harcamayın, faturalarınızı anında müşterinize ulaştırın. Tahsilat sürecinizi hemen başlatın, alacaklarınız daha hızlı gelsin.

Kargo masraflarından kurtulun

Nerede olursanız olun, faturanızı anında oluşturup müşterinize iletin. Tek ihtiyacınız, internet erişimi olan akıllı telefon, tablet veya bilgisayar. e-Fatura ve e-arşiv sayesinde kağıt fatura kargolama işlemi ortadan kalksın.

Kolay ve hızlı fatura oluşturun

Operasyonel yükünüzü azaltın; kağıt, mürekkep, zarf, kargo gibi masraflardan kurtulun, faturayı imzalayıp kaşeleme, postalama ve arşivleme süreçlerine son verin.

Faturanız anında müşterinize ulaşsın

e-Fatura ve e-arşiv sisteminde oluşturduğunuz faturalar tek tıkla müşterinize ulaşsın, anında görünsün. Faturanızın müşterinize ulaşmaması, kargoda veya şirket içinde kaybolması gibi dertlerden kurtulun.

Fiziki fatura saklamaktan kurtulun

Faturalarınız dijital ortamda arşivlensin. Fatura saklama iş yükü ve maliyetinden kurtulun. İstediğiniz zaman eski faturalarınıza rahatça ulaşın.

Doğayı koruyun

e-Fatura ve e-arşiv sistemi ile fatura kestiğiniz dönemlere göre kağıt tüketimini azaltın; doğayı korumaya yardımcı olun.

Neden Paraşüt ile e-fatura ve e-arşiv?

Anahtar Teslim e-Fatura

Anahtar Teslim e-Fatura hizmetimiz ile tüm başvuru işlemlerinizi uzman süreç danışmanımızla birlikte yönetin. Yerinizden kalkmadan 1 günde* e-faturaya geçin.

e-Dönüşüm Sürecinizi Hemen Başlatın


*1 günlük geçiş süresine Mali Mühür veya e-imza bekleme süresi dahil değildir.
150₺ + KDV değerindeki Anahtar Teslim e-Fatura hizmeti kampanyaya dahil değildir.

Paraşüt abonesiyseniz kampanyadan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mali müşaviriniz ile entegre olun

Her ay mali müşavirinize faturalarınızı iletmek ile uğraşmayın, mali müşavirinizi Paraşüt'e davet ederek tüm fiş ve faturlarınızı tek tıkla muhasebe büronuza iletin.

Mali müşavirlerimiz için özel çözümlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

e-Faturayı uygun fiyatlarla kullanın

Entegrasyon, eğitim gibi e-fatura ve e-arşiv geçiş maliyetlerinden kurtulun. Uygun e-kontör fiyatlarıyla e-fatura ve e-arşiv gönderip alın.

Finansal operasyonunuzu yönetin

Elektronik fatura ile entegre gelen ön muhasebe programı ile tanışın. Finansal verilerinizi istediğiniz yerden rahatça yönetin.

Cep telefonunuzdan elektronik fatura gönderin

Paraşüt'ün mobil uygulaması üzerinden herhangi bir lokasyona bağlı olmadan, internet erişimi olan her yerden e-fatura ve arşiv gönderin.

e-Kontör fiyatları

Kampanya dahilinde hediye edilen e-kontörleriniz bittikten sonra size en uygun
e-kontör paketini satın alarak e-fatura ve e-arşiv gönderip almaya devam edebilirsiniz.

50 e-Kontör

19,90 TL

KDV Dahil


Kullandıkça Öde

100 e-Kontör

30,90 TL

KDV Dahil

50 e-kontöre göre
9 TL daha hesaplı

200 e-Kontör

52,90 TL

KDV Dahil

50 e-kontöre göre
26 TL daha hesaplı

500 e-Kontör

119,90 TL

KDV Dahil

50 e-kontöre göre
79 TL daha hesaplı

1000 e-Kontör

229,90 TL

KDV Dahil

50 e-kontöre göre
168 TL daha hesaplı

2500 e-Kontör

549,90 TL

KDV Dahil

50 e-kontöre göre
445 TL daha hesaplı

5000 e-Kontör

947,90 TL

KDV Dahil

50 e-kontöre göre
1042 TL daha hesaplı

Gönderilen veya alınan her elektronik fatura 1 e-kontör değerindedir.
Mevcut paketlerimizin dışında daha fazla e-kontör talepleriniz için,
satın almak istediğiniz kontör adediyle birlikte bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cepten e-fatura ve e-arşiv kesen uygulama!

Paraşüt ile e-fatura ve e-arşiv fatura kesip göndermek için
tek ihtiyacınız internet bağlantısı!

  • Ofis dışındayken bile mobil uygulamadan e-faturanızı kesin, anında müşterinize iletin.
  • Fatura iletildi mi, müşteri tarafından açıldı mı, takip edin.
  • Işık hızında tahsilat yapın!

e-Fatura Kampanyası Katılım Koşulları

e-Fatura başvuru süreci ve kullanımı ile ilgili sıkça sorulan sorular

e-Faturaya geçince e-defter kullanımı da zorunlu mu?

İsteğe bağlı e-faturaya geçiş yapan firmaların e-deftere geçmeleri zorunlu değildir. Ancak 2018-2019 yılı cirosu 5 milyon TL’yi aşan ve 1 Temmuz 2020'de e-fatura ve e-arşiv sistemine geçen firmaların 1 Ocak 2021 tarihinde e-deftere geçiş yapmaları zorunludur. Bununla birlikte cirosu 5 milyon TL’nin altında olan ve e-fatura kullanmayan firmalar da e-deftere isteğe bağlı geçiş yapabilir.

Herkese elektronik fatura kesebilir miyim?

Evet. e-Fatura sistemine geçtikten sonra e-fatura kullanıcılarına e-fatura, e-fatura kullanıcısı olmayan işletmelere ve şahıslara ise e-arşiv fatura kesebilirsiniz. e-Arşiv kullanmayıp e-fatura kullanıcısı olan işletme sahipleri, e-fatura kullanmayan müşterilerine matbu fatura kesebilir.

e-Faturaya geçiş şartları neler?

GİB tarafından yayınlanan tebliğe göre, 2020 yılında cirosu 5 milyon TL’yi aşan firmaların 1 Temmuz 2021'de e-fatura ve e-arşiv faturaya geçmeleri zorunlu tutuldu. Her ne kadar GİB tarafından 5 milyon TL’lik bir ciro sınırı belirtilse de cirosu bu tutarı geçmeyen firmalar da e-fatura kullanıcısı olabilir. e-Fatura sisteminin getireceği kurumsal görünüm ile birlikte çalışacağınız firmalarda daha profesyonel bir izlenim bırakır, faturalama sürecinizi daha etkin yönetip tahsilatlarınızı hızlandırabilirsiniz. Ayrıca, fatura maliyetlerinizi de gönderim dahil 18 kuruşa kadar düşürebilirsiniz.

e-Ticaret sektörü için e-fatura faydalı mı?

Aslında evet. e-Ticaret firmalarının hacimlerine göre her gün yüzlerce fatura kesmesi ve bu faturaları kargo ile göndermesi gerekir. Bu da zaman, para ve iş gücü kaybına neden olur. e-Fatura uygulaması ile faturalarınızı hızla hazırlar, kargo masrafı ile uğraşmadan müşterilerinize iletebilir ve ödeme sürecinizi daha çabuk başlatabilirsiniz. e-Arşiv fatura görüntüleme özelliği sayesinde, e-fatura mükellefi olmayan müşterileriniz de faturalarını elektronik ortamda görüntüleyebilir.

e-Fatura kontörü nedir?

Paraşüt’ün abonelik sisteminde kullanıcılar, ön ödemeli sunulan e-kontör paketleri ile e-fatura ve e-arşiv fatura gönderimlerini gerçekleştirirler. Bir e-fatura gönderimi, 1 e-kontöre tekabül etmektedir. Paraşüt hesabınız içerisinden kredi kartı ile kontör satın alabileceğiniz gibi, ilgili hesaba havale/EFT yaparak da e-kontör alabilirsiniz.
Havale bilgileri için buraya tıklayınız.

e-Fatura nasıl kesilir?

"e-Fatura nasıl kesilir?" sorusunun cevabı aslında çok basit. Aktivasyonunuz tamamlandıktan sonra keseceğiniz faturaları Paraşüt üzerinden elektronik fatura olarak gönderirsiniz. Bu tarihten sonrası için matbu fatura kullanımı yapmamanız gerekir. Düzenleme tarihi aktivasyon tarihi öncesine denk gelen satış faturaları için ise matbu fatura kesebilirsiniz. Paraşüt, müşterinizi vergi numarasından ayırt ederek, karşı tarafa e-fatura veya e-arşiv fatura gönderir.

İhracatta e-fatura zorunluluğu var mıdır?

Eğer e-faturaya geçiş yaptıysanız ve 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu’na göre, mal ihracı ve yolcu beraberi eşya ihracı kapsamında fatura kesecekseniz, faturanızı elektronik fatura olarak düzenlemeniz gerekir. Ayrıca, herhangi bir firmaya 1 gün içerisinde KDV dahil 5.000 TL ve üzeri veya vergi mükellefi olmayan birine 1 gün içerisinde KDV dahil 30.000 TL ve üzeri bir değerde ihracat yaptıysanız e-arşiv fatura kesmeniz zorunludur. Bu durumlar dışında, e-fatura sistemine kayıtlı olmayanların ihracatta e-fatura düzenleme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bir başka deyişle; mükellefin ihracat faturası düzenliyor olması, e-fatura ve diğer e-belge uygulamalarına geçmesini zorunlu kılan bir durum olarak görülmemektedir.

e-Fatura başvurusu nasıl yapılır?

e-Fatura mükellefi firmalar için süreci şu şekilde sıralayabiliriz: Paraşüt deneme hesabının oluşturulması, mali mühür temin edilmesi, online başvuru formunun doldurulması, GİB üzerinden başvuru yapılması, tüm adımların tamamlanmasıyla birlikte hesap aktivasyonu. Bu adımları kendi başınıza yönetmek istemezseniz, Anahtar Teslim e-Fatura hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bu hizmetimizle efatura süreç danışmanımız tüm adımları sizinle birlikte yönetir ve mali mühür bekleme süreniz dışında iki gün içinde sisteme geçiş yapmanızı sağlar.

Geriye dönük kaç gün için e-fatura düzenlenebilir?

Vergi Usul Kanunu’na göre, e-fatura ve e-arşiv fatura geriye dönük olarak en fazla 7 gün öncesine kadar düzenlenebilir. 7 günün aşılması dahilinde %10 oranında Özel Usulsüzlük Cezası uygulanır. Bu nedenle herhangi bir cezaya maruz kalmamak için faturalarınızı zamanında düzenlemeniz önemlidir.

Yıl içerisinde e-faturaya geçebilir miyim?

Elbette. 2019 veya 2020 cirosu 5 milyon TL ve üzeri olan şirketlerin 1 Temmuz 2021'den itibaren e-fatura kullanması zorunlu tutulurken, zorunluluk kapsamı dışında olan ve gönüllü geçiş yapmak isteyen firmalar yılın herhangi bir zamanında e-faturaya geçiş yapabilirler.

Hala sorularınız mı var? Sizi arayalım!

İletişim bilgilerinizi bırakın, elektronik fatura danışmanımız sorularınızı yanıtlasın.