Banka gideri oluşturmak

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
3 dk

Banka işlemleri esnasında oluşan giderleri (hesap işletim, havale/EFT, kredi kartı ücreti veya çek bozdurma komisyonu, vadeli hesaptan doğan vergiler vs.) Paraşüt'e BANKA GİDERİ olarak kaydedebilirsiniz.

Bunun için sol taraftaki menüden GİDERLER > Gider Listesi sayfasını açıp DİĞER butonuna tıklayın ve açılan menüden YENİ BANKA GİDERİ seçeneği ile ilerleyin.

banka gideri oluşturma

Yeni BANKA GİDERİ oluşturma ekranında:

banka gideri oluşturma ekranı

Dilerseniz konu ile ilgili hazırladığımız videomuzda da göz atabilirsiniz.

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt'e kaydettiğiniz her bir gider için bir gider kategorisi belirleyebilir veya mevcut kategorilerden birini seçebilirsiniz. Böylece, Giderler Raporu sayfasında tüm giderlerinizi örneğin "Personel giderleri > Maaş", "Operasyonel giderler", "Ulaşım", "Ofis giderleri > Kira" vs. gibi ana veya alt kategorilerle raporlayabilirsiniz. Bu sayede şirketinizin ana gider kalemlerini kolayca görüp gerekli aksiyonları alabilirsiniz.

Etiket kullanarak ise şirketinizin genel karlılığını veya belli bir projenin, operasyonun, şantiyenin, satış bölgesinin vs. karlılığını Gelir Gider Raporu'nda kolayca görebilirsiniz.

Kategori ve etiket kullanımı hakkında detaylı bilgi için Raporları detaylandırmak, Kategori ve etiketlerin kullanımı adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız: