Online Tahsilat Hizmeti Nedir?

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim
2 dk

Online tahsilat müşterilerinizin kredi kartlarını kullanarak ödeme yapması için geliştirilmiş bir yöntemdir. Vergi levhasına sahip olmanız Paraşüt üstünden online tahsilat yapmanız için yeterli. Yani ister şirket olun isterse Serbest Meslek Makbuzu ile çalışan bir freelance, bu yöntemden yararlanmanız mümkün.

Paraşütte online tahsilatı kullanabilmek için;

Paraşüt hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar > UYGULAMALAR bölümüne gidip KULLANMAYA BAŞLA butonuna tıklayın.

Açılan sayfada şirketiniz ile ilgili bilgileri girerek başvurunuzu tamamlayın. Ardından başvurunuz online tahsilat hizmeti için çözüm ortağımız olan iyzico sayfasına yönlendirilir.

Ardından yönlendirildiğiniz sayfada iyzico hesabınızın bulunup bulunmadığı sorulacak. iyzico hesabınız olmaması durumunda yönlendirilecek olduğunuz sayfa aşağıda bulunmaktadır.

Bu sayfada gerekli bilgileri girdiğinizde ve gerekli evrakları tamamladığınızda başvurunuz değerlendirilmeye alınacak olup iyzico tarafından 2 iş günü içerisinde değerlendirilir. Aktivasyon işlemi gerçekleştiğinde ise Paraşüt üzerinden müşterinizle satış faturası paylaşırken online tahsilat talep edebileceksiniz. Müşteriniz ise kendisine giden link aracılığıyla 3D güvenlik sistemi güvencesiyle kredi kartı bilgilerini girerek ödemesini gerçekleştirebilecek.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler: