Online Tahsilat Hizmeti Nedir?

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim
2 dk

Online tahsilat müşterilerinizin kredi kartlarını kullanarak ödeme yapması için geliştirilmiş bir yöntemdir. Vergi levhasına sahip olmanız Paraşüt üstünden online tahsilat yapmanız için yeterli. Yani ister şirket olun isterse Serbest Meslek Makbuzu ile çalışan bir freelance, bu yöntemden yararlanmanız mümkün.

Paraşütte online tahsilatı kullanabilmek için;

Paraşüt hesabınıza giriş yaptıktan sonra AYARLAR > Uygulamalar sayfasına gidip entegrasyonlar arasında iyzico Kredi Kartı ile Online Tahsilat entegrasyonunu bulup KULLANMAYA BAŞLA butonuna tıklayın.

Ardından yönlendirildiğiniz sayfada iyzico hesabınızın bulunup bulunmadığı sorulacak.

iyzico hesabınızın olmaması durumunda yeni bir hesap açmayı seçebilirsiniz. Bu durumda yönlendirileceğiniz sayfa aşağıdaki gibidir:

Bu sayfada istenen bilgilerle birlikte gerekli evrakları tamamlayıp da başvurunuzu yaptığınızda iyzico aynı iş günü içerisinde başvurunuzu değerlendirir. Aktivasyon işlemi gerçekleştiğinde ise Paraşüt üzerinden müşterinizle satış faturası paylaşırken online tahsilat talep etmeye başlarsınız.

Müşteriniz kendisine giden bağlantı aracılığıyla 3D güvenlik sistemi güvencesiyle kredi kartı bilgilerini girerek ödemesini gerçekleştirebilir. Hatta dilerse ödemesini taksitli olarak da yapabilir.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler: