Vadesi Gelmiş, Gecikmiş veya Planlanmamış Faturalarınızın Takibi

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt üzerinde satış, alış faturası, harcama, maaş, muhtasar ve SGK gibi gelir ve gider kalemleri girdikçe bunların vadesine göre ödeme ve tahsilatlarınızın takibini GÜNCEL DURUM ekranından kolayca yapabilirsiniz. Bu ekrandan ilgili gelir veya gider kalemine (veya grubuna) hızlıca erişebilir ve o ödeme veya tahsilat hakkında hızlı aksiyon alabilirsiniz.

Vadesi geçmiş faturaların takibi için örnek

Aşağıdaki örnekte, toplam 3 müşteriden 4.487,85 TL tahsilatı gecikmiş gelir grubu görünüyor. TAHSİLATLAR bölümünden kırmızı dilime tıklarsanız uygulama sizi aşağıdaki ikinci ekran görüntüsünde gösterildiği gibi SATIŞLAR menüsündeki VADESİ GEÇMİŞ satış faturalarına yönlendirecektir. Benzer şekilde bu ekrandan diğer filtrelemelere de tek tıkla gidebilirsiniz.

Paraşüt'te fatura takibi

vadesi geçmiş faturaların takibi

Aynı şekilde “Planlanmamış Faturalarınızın Takibi” için de aynı işlem sırası geçerlidir.

Aşağıdaki örnek üzerinden giderek hızlı bir şekilde nasıl işlem yapabileceğinize birlikte bakalım.

planlanmamış faturaların takibi

Burada da “Güncel Durum” ekranının üst kısmında yer alan “Tahsilatlar” bölümünde 2.000 TL tutarında “Planlanmamış” gelir grubu gözükmektedir. Çember tablonun gri alanına tıkladığınızda sizi ilgili sayfaya yönlendirecek ve aksiyon almanızı sağlayacaktır.