KOBİ'ler için ücretsiz e-Fatura

Paraşüt'te ücretsiz e-Fatura kullanıcısı olabilir ve başvuru adımları sonrasında hemen e-fatura ve e-arşiv faturası gönderip alabilirsiniz. Hem de entegrasyon ücreti bile ödemezsiniz.

3 dk
KOBİ'ler için ücretsiz e-fatura

Türkiye'de ekonomi ve KOBİ'ler büyüyor, büyürken de dijitalleşiyor. Bu dijitalleşmenin bir parçası olan Paraşüt de Türkiye'de KOBİ'ler için elektronik faturayı ücretsiz kullanıma sunuyor.

Entegrasyon ücreti de mi yok?

Yok. Eğer Paraşüt kullanıcısı iseniz elektronik fatura entegrasyonu için ücret ödemezsiniz. Elektronik fatura başvurunuz onaylandığı anda Paraşüt üzerinden e-Fatura ve e-Arşiv faturası gönderip almaya başlarsınız.

Peki mali mühür ücreti?

Elektronik fatura kullanıcısı olmak için Kamu Sertifikasyon Merkezi'ne ödemeniz gereken bir mali mühür sertifikası ücreti var. Kamu SM'nin web sitesindeki fiyatlar şu şekilde:

Tüzel Kişi (LTD ya da AŞ iseniz) Fiyatı
3 yıllık mali mühür ve güvenlik hizmetleri sertifikası (MÜS + GÜS) + Akıllı Kart Okuyucu 275 TL + KDV
Gerçek kişi (Şahıs firmaları için) Fiyatı
3 yıllık mali mühür ve güvenlik hizmetleri sertifikası (MÜS + GÜS) + Akıllı Kart Okuyucu 125 TL + KDV

 

Fakat Paraşüt üzerinden elektronik fatura hizmetinden faydalanmak için herhangi bir başvuru, entegrasyon veya aktivasyon ücreti yoktur. 

Nasıl başvuracağım?

Hemen Başvurmak İster misiniz?

Kısa bir süreliğine ücretsiz sunduğumuz anahtar teslim e-fatura hizmetiyle hata yapma korkusu yaşamadan e-fatura kullanıcısı olun.
Paraşüt'ü Ücretsiz Denemek İstiyorum

Elektronik fatura kullanıcısı olmak için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sistemine kaydolmanız ve aktivasyon süreçlerinden geçmeniz gerekiyor. Ama merak etmeyin, başvuru adımlarını sizin için çok kolay hale getirdik.

Paraşüt içerisinde yer alan AYARLAR > UYGULAMALAR > ELEKTRONİK FATURALAMA ENTEGRASYONU bölümüne gidip açılan sayfadaki başvuru rehberi adımlarını izleyerek elektronik fatura kullanmak için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Detaylı bilgiyi Elektronik Faturalama Hizmeti Başvuru Süreci yazımızdan alabilirsiniz. 

e-Arşiv faturası da gönderebiliyor muyum?

Paraşüt muhatabınızın elektronik fatura kullanıcısı olup olmadığını size söyler. Böylece eğer muhatabınız elektronik fatura kullanıcısı ise e-fatura gönderilir. Eğer değilse e-Arşiv faturası gönderilir. 

Aktivasyon sonrasıda fatura başı ücretlendirme nasıl olacak?

Elektronik fatura kullanıcısı olduktan sonra e-Fatura gönderip almak veya e-Arşiv fatura göndermek için kontör satın almanız gerekmektedir. Kontör fiyatlarımızla ilgili bilgiyi Elektronik Fatura: e-Fatura & e-Arşiv sayfamızdan alabilirsiniz.

Kontörlerin bir son kullanma tarihi yoktur. Dolayısıyla en ekonomik paketi satın alıp örneğin 1 yıl boyunca satın aldığınız kontörleri kullanabilirsiniz. 1 kontör, 1 e-Fatura göndermek veya almak veya 1 e-Arşiv fatura göndermek anlamına gelmektedir.

Ama Paraşüt kullanıcısı değilim?

Paraşüt'ü hemen 14 gün ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz deneme süreniz kapsamında hiç vakit kaybetmeden e-Fatura başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin

Aklınıza takılan başka bir soru?

Paraşüt Destek ekibine e-Fatura ve e-Arşiv ile ilgili her sorunuz için [email protected] e-posta adresi üzerinden ya da 0212 963 00 20 numaralı telefonlardan hafta içi 09.30 - 17.00 arasında ulaşabilirsiniz. 

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!