Verileri Dışarı Aktarmak

Serena Çolak
Serena Çolak
2 dk

Paraşüt üzerindeki verileri istediğiniz zaman dışarı aktararak herhangi bir disk veya klasöre yedekleme yapmanız mümkün. Oluşturmuş olduğunuz satış faturalarınızı, gider kayıtlarınızı, müşteri ve tedarikçilerinizi, hizmet ve ürünlerinizi, çeklerinizi, kasa ve banka kayıtlarınızın işlem geçmişini dışarı aktarabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir rapor üzerinden istediğiniz tarih aralığında da dışarı aktarma işlemini yapabilirsiniz.

Verilerinizi dışarı aktarabilmek için, sol taraftaki panelden dışarı aktarmak istediğiniz sayfayı seçin ve açılan ekranın en altında bulunan TÜM KAYITLAR butonuna tıklayın. Sırasıyla, DIŞARI AKTAR ve İNDİR butonlarına tıklayın. Excel şablonunuz içindeki verilerle birlikte bilgisayarınıza indirilecektir. Excel şablonunu açıp istediğiniz düzenlemeleri yaptıktan sonra bilgisayarınıza, harici hard diske veya Google Drive, OneDrive, Dropbox, iCloud gibi bulut depolama ortamlarına kaydedebilirsiniz.

Paraşüt'e girmiş olduğunuz verilere bilgisayar üzerinde (çevrimdışı halde) ulaşmak istiyorsanız dışarı aktarma yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun dışında veri yedekleme amacıyla dışarı aktarmanıza gerek yoktur. Verileri tutmak için kullandığımız veri merkezi oldukça günvelik olup günlük yedekleme almaktadır.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler: