Paraşüt'teki verileri dışarı aktarmak

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
4 dk

Paraşüt'ten dışarı aktarabileceğiniz veriler

Paraşüt'te hemen hemen bütün sayfalarda dışarı aktarım seçeneği mevcut ancak her tür veriyi kendi sayfası altından dışa aktarabilirsiniz. Paraşüt hesabınıza kaydettiğiniz satış faturalarınızı, gider kayıtlarınızı, müşteri ve tedarikçilerinizi, hizmet ve ürünlerinizi, çeklerinizi, kasa ve banka kayıtlarınızın işlem geçmişini dilediğiniz zaman excel formatında dışarı aktarabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir rapor üzerinden istediğiniz tarih aralığında da dışarı aktarım yapabilirsiniz.

Verilerinizi neden dışarı aktarmak isteyebilirsiniz?

Paraşüt'teki verilerinizi dışarı aktarabilirsiniz.

Paraşüt olarak sizin yerinize her gün verilerinizi yedekliyoruz ancak dilerseniz belli aralıklarla yedek tutmak amacıyla da bu işlemi yapabilirsiniz (bkz. Veri güvenliği ve gizliliği).

Paraşüt'teki veriler nasıl dışarı aktarılır?

Verilerinizi dışarı aktarabilmek için, Paraşüt hesabınız içerisindeki sol taraftaki navigasyon menüsünden dışarı aktarmak istediğiniz sayfayı açarak başlayabilirsiniz. Örneğin, satış faturalarını dışarı aktarmak için SATIŞLAR > Faturalar sayfasına gitmeniz gerekmektedir.

Açılan sayfanın en altında bulunan TÜM KAYITLAR butonunun sağında yer alan İÇE/DIŞA AKTAR butonuna tıklayın (Bu buton yerine aşağıdaki resimde olduğu gibi kutucuk içinde bir ok ikonu da görebilirsiniz).

Paraşüt'teki Verileri Dışarı Aktarmak

Sonrasında sırasıyla DIŞARI AKTAR ve İNDİR butonlarına tıkladığınızda verileriniz excel formatında bilgisayarınıza inecektir.

Satış Faturalarının Dışarı Aktarılması
Bilgisayara İndirmek

Excel şablonunu açıp istediğiniz düzenlemeleri yaptıktan sonra bilgisayarınıza, harici diske veya Google Drive, OneDrive, Dropbox, iCloud gibi bulut depolama ortamlarına verilerinizi kaydedebilirsiniz.

Paraşüt'te dışa aktarım işleminin birincil amacı yedekleme olmadığı için tek bir tuşla bütün verilerin dışa aktarılması henüz mümkün değil.

Satış faturalarının dışa aktarılması işlemi

Paraşüt'e girmiş olduğunuz verileri dışa aktarma yöntemi ile çevrimdışı bir ortama indirebilirsiniz. Aşağıdaki videoda satış faturalarının dışa aktarılması anlatılıyor.

Paraşüt uygulaması içerisindeki satış faturalarınıza ait verilerinizi dışa aktarmak isterseniz satışlar sayfasının alt kenarında bulunan içe-dışa aktar butonuyla dışa aktar komutunu çalıştırmalısınız. Hazırlanan dosyayı indir butonuyla indirebilirsiniz.

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz: