Paraşüt'teki Verileri Dışarı Aktarmak

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim
3 dk

Paraşüt hesabınıza kaydettiğiniz satış faturalarınızı, gider kayıtlarınızı, müşteri ve tedarikçilerinizi, hizmet ve ürünlerinizi, çeklerinizi, kasa ve banka kayıtlarınızın işlem geçmişini dilediğiniz zaman excel formatında dışarı aktarabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir rapor üzerinden istediğiniz tarih aralığında da dışarı aktarım yapabilirsiniz.

Verilerinizi Neden Dışarı Aktarmak İsteyebilirsiniz?

Paraşüt'teki verilerinizi dışarı aktarabilirsiniz.

Dilerseniz, belli aralıklarla yedek tutmak amacıyla da bu işlemi yapabilirsiniz ancak Paraşüt olarak sizin yerinize her gün veri yedeklemesi yaptığımız için buna hiç gerek duymayabilirsiniz (bkz. Veri Güvenliği ve Gizliliği).

Nasıl Yaparsınız?

Verilerinizi dışarı aktarabilmek için, Paraşüt hesabınız içerisindeki sol taraftaki navigasyon menüsünden dışarı aktarmak istediğiniz sayfayı açarak başlayabilirsiniz. Örneğin, satış faturalarını dışarı aktarmak için SATIŞLAR > Faturalar sayfasına gitmeniz gerekmektedir.

Açılan sayfanın en altında bulunan TÜM KAYITLAR butonunun sağında yer alan İÇE/DIŞA AKTAR butonuna tıklayın (Bu buton yerine aşağıdaki resimde olduğu gibi kutucuk içinde bir ok ikonu da görebilirsiniz).

Paraşüt'teki Verileri Dışarı Aktarmak

Sonrasında sırasıyla DIŞARI AKTAR ve İNDİR butonlarına tıkladığınızda verileriniz excel formatında bilgisayarınıza inecektir.

Satış Faturalarının Dışarı Aktarılması
Bilgisayara İndirmek

Excel şablonunu açıp istediğiniz düzenlemeleri yaptıktan sonra bilgisayarınıza, harici diske veya Google Drive, OneDrive, Dropbox, iCloud gibi bulut depolama ortamlarına verilerinizi kaydedebilirsiniz.

Dışa Aktarabileceğiniz Veriler

Paraşüt'te hemen hemen bütün sayfalarda dışarı aktarım seçeneği mevcut ancak her tür veriyi kendi sayfası altından dışa aktarabilirsiniz.

Paraşüt'te dışa aktarım işleminin birincil amacı yedekleme olmadığı için tek bir tuşla bütün verilerin dışa aktarılması henüz mümkün değil.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz: