Kullanım Kılavuzu

 

Paraşüt'ten dışarı aktarabileceğiniz veriler

 

Paraşüt'te hemen hemen bütün sayfalarda dışarı aktarım seçeneği mevcut ancak her tür veriyi kendi sayfası altından dışa aktarabilirsiniz. Paraşüt hesabınıza kaydettiğiniz satış faturalarınızı, gider kayıtlarınızı, müşteri ve tedarikçilerinizi, hizmet ve ürünlerinizi, çeklerinizi, kasa ve banka kayıtlarınızın işlem geçmişini dilediğiniz zaman excel formatında dışarı aktarabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir rapor üzerinden istediğiniz tarih aralığında da dışarı aktarım yapabilirsiniz.

 

Verilerinizi neden dışarı aktarmak isteyebilirsiniz?

 

 • Belirli aralıklarla raporlarınızı veya ürün listelerinizi arşivlemek ve bunlara sonradan ulaşmak amacıyla,
 • Paraşüt'te yer alan ön tanımlı raporlar haricinde hazırlamak istediğiniz raporlar varsa veya
 • Çevrimdışı (internet olmayan) bir ortamdan çalışmaya gerek duyuyorsanız
 • Paraşüt'teki verilerinizi dışarı aktarabilirsiniz. Paraşüt olarak sizin yerinize her gün verilerinizi yedekliyoruz ancak dilerseniz belli aralıklarla yedek tutmak amacıyla da bu işlemi yapabilirsiniz (bkz. Veri güvenliği ve gizliliği.

   

  Paraşüt'teki veriler nasıl dışarı aktarılır?

   

  Verilerinizi dışarı aktarabilmek için, Paraşüt hesabınız içerisindeki sol taraftaki navigasyon menüsünden dışarı aktarmak istediğiniz sayfayı açarak başlayabilirsiniz. Örneğin, satış faturalarını dışarı aktarmak için `SATIŞLAR` > `Faturalar` sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Açılan sayfanın en altında bulunan `TÜM KAYITLAR` butonunun sağında yer alan `İÇE/DIŞA AKTAR` butonuna tıklayın (Bu buton yerine aşağıdaki resimde olduğu gibi kutucuk içinde bir ok ikonu da görebilirsiniz). 

   

  Paraşüt'teki Verileri Dışarı Aktarmak title: Paraşüt'teki Verileri Dışarı Aktarmak 

   

  Sonrasında sırasıyla `DIŞARI AKTAR` ve `İNDİR` butonlarına tıkladığınızda verileriniz excel formatında bilgisayarınıza inecektir. 

   

  Satış Faturalarının Dışarı Aktarılması title: Satış Faturalarının Dışarı Aktarılması 

  Bilgisayara İndirmek title: Bilgisayara İndirmek 

   

  Excel şablonunu açıp istediğiniz düzenlemeleri yaptıktan sonra bilgisayarınıza, harici diske veya Google Drive, OneDrive, Dropbox, iCloud gibi bulut depolama ortamlarına verilerinizi kaydedebilirsiniz. Paraşüt'te dışa aktarım işleminin birincil amacı yedekleme olmadığı için tek bir tuşla bütün verilerin dışa aktarılması henüz mümkün değil.

   

  Satış faturalarının dışa aktarılması işlemi

   

  Paraşüt'e girmiş olduğunuz verileri dışa aktarma yöntemi ile çevrimdışı bir ortama indirebilirsiniz. Aşağıdaki videoda satış faturalarının dışa aktarılması anlatılıyor. Paraşüt uygulaması içerisindeki satış faturalarınıza ait verilerinizi dışa aktarmak isterseniz satışlar sayfasının alt kenarında bulunan içe-dışa aktar butonuyla dışa aktar komutunu çalıştırmalısınız. Hazırlanan dosyayı indir butonuyla indirebilirsiniz.  

   

  Tüm verileri silmek, hesabı sıfırlamak

  Paraşüt hesabınıza kaydettiğiniz finansal verilerinizin tamamını silmek ve hesabınızı sıfırlamak isterseniz, Paraşüt hesabınız içerisinden `AYARLAR` > `Firma Bilgileri` sayfasına giderek başlayabilirsiniz. 

   

  Hesabı Sıfırlamak title: Hesabı Sıfırlamak 

   

  Açılan sayfada aşağıya doğru indiğinizde `FİNANSAL VERİLERİNİZ` başlığını göreceksiniz. Buradan `TÜM VERİLERİ SİL` butonuna tıkladıktan sonra sizden şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifrenizi girdiğinizde Paraşüt hesabınızda kayıtlı tüm veriler silinecektir. Bu, geri alınamaz bir işlemdir. Verilerinizin tamamını silmek istediğinizden emin değilseniz lütfen önce destek ekibimize danışınız. 

   

  tüm verileri silmek title: tüm verileri silmek 

   

  NOT: Paraşüt'teki verilerinizi bu yolla sildiğinizde oluşturduğunuz yazdırma şablonları silinmez.

   

   

   

  İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

  Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

  Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

  Bizi Arayın

  Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

  0212 963 00 20

  Bize Yazın

  Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

  iletisim@parasut.com

  Canlı Sohbet Başlatın

  Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

  Hesabınıza giriş yapın

  Mutlu Patronlar 
  Paraşüt'ü anlatıyor

  Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Ayşe Nur Yılmaz

  Marka Store Reklam Pazarlama

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Mehmet Emin

  Marka Store Reklam Pazarlama

  Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.