Kullanıcı Yetkilendirme Detayları

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim
7 dk

Paraşüt hesabınıza yeni kullanıcı davet ederken (bkz. Yeni Kullanıcı Davet Etmek) bu kullanıcının yetkilerini davet ettiğiniz role göre belirleyebilirsiniz.

Kullanıcı davet etmek veya yetkilerini düzenlemek için AYARLAR > Kullanıcılar sayfasına gelip aşağıdaki yetkilendirme detayları kapsamında işlem yapabilirsiniz.

Paraşüt'te Kullanıcı Yetkilendirme Detayları

Ayarlar:

Not: Ayarlarbölümü için Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir yetkisi verilen kullanıcıların diğer yetkileri de otomatik olarak Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir olarak değiştirilir.

Kasa ve Bankalar:

Not: Kasa ve Bankalarbölümü için Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir yetkisi verilen kullanıcıların Satışlar, Giderler ve Çalışanlar yetkileri yoksa, bu bölümlerdeki yetkileri otomatik olarak Sadece Görebilir olarak değiştirilir.

Not: Kasa ve Bankalarbölümü için Sadece Görebilir yetkisi verilen kullanıcıların Satışlar, Giderler ve Çalışanlar yetkileri yoksa, bu bölümlerdeki yetkileri otomatik olarak Sadece Görebilir olarak değiştirilir.

Satışlar:

Giderler:

Not: Çalışanlarbölümüne yetkisi olmayan fakat Giderler bölümüne Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilirveya Sadece Görebilir yetkisi olan bir kullanıcı, Maaş / Prim ile alakalı kayıtları göremez.

Çalışanlar:

Not: Çalışanlar bölümüne yetkisi olmayan bir kullanıcı, Giderlerbölümüne yetkisi olsa da Çalışan Cepten Ödedi olarak Paraşüt'e girilen Fiş / Fatura kayıtlarına Çalışana Geri Öde butonu ile ödeme ekleyemez.