Kullanım Kılavuzu

Paraşüt hesabınıza yeni bir kullanıcı davet ederken bu kullanıcının yetkilerini davet ettiğiniz role göre belirleyebilirsiniz. Kullanıcı davet etmek veya yetkilerini düzenlemek için `AYARLAR` > `Kullanıcılar` sayfasına gelip aşağıdaki yetkilendirme detayları kapsamında işlem yapabilirsiniz. 

 

Paraşüt'te Kullanıcı Yetkilendirme Detayları title: Paraşüt'te Kullanıcı Yetkilendirme Detayları

 

Ayarlar:

 • Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir: Kullanıcı Paraşüt’te `Kullanıcı` kayıtlarını görüntüleyebilir, yeni kullanıcı davet edebilir ve silebilir, kullanıcı yetkilerini düzenleyebilir; `Hesap ayarları`, `Kategori ve Etiketler` için tam yetki sahibidir.
 • Not: `Ayarlar` bölümü için `Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir` yetkisi verilen kullanıcıların diğer yetkileri de otomatik olarak `Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir` olarak değiştirilir.

 • Sadece Görebilir: Kullanıcı Paraşüt’te `Kullanıcı kayıtları` ve `Hesap ayarlarını` görüntüleyebilir, yeni kullanıcı kaydı oluşturamaz, oluşturulmuş bir kaydı düzenleyemez veya silemez.
 • Yetki Yok: Kullanıcı Paraşüt’te `Ayarlar` bölümüne erişemez.
 •  

  Kasa ve Bankalar:

 • Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir: Kullanıcı Paraşüt’te `Kasa / Banka` ve `Çek` kayıtlarını görüntüleyebilir, düzenleyebilir, silebilir ve yeni kayıt oluşturabilir. `Kasa ve Bankalar` bölümündeki hesaplar arası `Para Transferi` ve `Hesaba Para Giriş / Çıkışı` işlemlerini gerçekleştirebilir. `Kasa / Banka Raporu` ve `Nakit Akışı Raporu`'nu görüntüleyebilir.
 • Not: `Kasa ve Bankalar` bölümü için `Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir` yetkisi verilen kullanıcıların `Satışlar`, `Giderler` ve `Çalışanlar` yetkileri yoksa, bu bölümlerdeki yetkileri otomatik olarak `Sadece Görebilir` olarak değiştirilir.

 • Sadece Görebilir: Kullanıcı Paraşüt’te `Kasa / Banka` ve `Çek` kayıtlarını görüntüleyebilir. `Kasa ve Bankalar` bölümündeki görüntüleme harici işlemleri gerçekleştiremez. `Kasa / Banka Raporu` ve `Nakit Akışı Raporu`'nu görüntüleyebilir.
 • Not: `Kasa ve Bankalar` bölümü için `Sadece Görebilir` yetkisi verilen kullanıcıların `Satışlar`, `Giderler` ve `Çalışanlar` yetkileri yoksa, bu bölümlerdeki yetkileri otomatik olarak `Sadece Görebilir` olarak değiştirilir.

 • Yetki Yok: Kullanıcı Paraşüt’te `Kasa / Banka` ve `Çek` kayıtları oluşturamaz, oluşturulmuş kayıtları görüntüleyemez, düzenleyemez veya silemez.
 •  

  Satışlar:

 • Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir: Kullanıcı Paraşüt’te `Satış Faturası`, `Hizmet / Ürün` ve `Müşteri` kayıtlarını görüntüleyebilir, düzenleyebilir, silebilir ve yeni kayıt oluşturabilir. Satış faturalarına tahsilat ekleyebilir ve tahsilatları silebilir. `Satışlar Raporu` ve `Tahsilatlar Raporu`'nu görüntüleyebilir.
 • Sadece Görebilir: Kullanıcı Paraşüt’te `Satış Faturası`, `Hizmet / Ürün`, `Müşteri` kayıtlarını, `Satışlar Raporu` ve `Tahsilatlar Raporu`'nu görüntüleyebilir. Yeni `Satış Faturası`, `Hizmet / Ürün` veya `Müşteri` kaydı oluşturamaz, oluşturulmuş bir kaydı değiştiremez veya silemez.
 • Yetki Yok: Kullanıcı Paraşüt’te kayıtlı hiçbir `Satış Faturası`, `Hizmet / Ürün`, `Müşteri` ve `Tahsilat` kaydı ile `Satışlar Raporu` ve `Tahsilatlar Raporu`'na erişemez.
 •  

  Giderler:

 • Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir: Kullanıcı Paraşüt’te `Fiş / Fatura`, `Vergi / SGK Primi`, `Banka Gideri`, `Hizmet / Ürün` ve `Tedarikçi` kayıtlarını görüntüleyebilir, düzenleyebilir, silebilir ve yeni kayıt oluşturabilir. `Fiş / Fatura`, `Vergi / SGK Primi` ve `Banka Gideri` kayıtlarına ödeme ekleyebilir ve ödemeleri silebilir. `Giderler Raporu` ve `Ödemeler Raporu`'nu görüntüleyebilir.
 • Sadece Görebilir: Kullanıcı Paraşüt’te `Fiş / Fatura`, `Vergi / SGK Primi`, `Banka Gideri`, `Hizmet / Ürün` ve `Tedarikçi` kayıtları ile `Giderler Raporu` ve `Ödemeler Raporu`'nu görüntüleyebilir. Yeni `Fiş / Fatura`, `Vergi / SGK Primi`, `Banka Gideri`, `Hizmet / Ürün` veya `Tedarikçi` oluşturamaz, oluşturulmuş bir kaydı değiştiremez veya silemez.
 • Yetki Yok: Kullanıcı Paraşüt’te kayıtlı hiçbir `Fiş / Fatura`, `Vergi / SGK Primi`, `Banka Gideri`, `Hizmet / Ürün`, `Tedarikçi`ve `Ödeme` kaydı ile `Giderler Raporu` ve `Ödemeler Raporu`'na erişemez.
 • Sadece kendi kayıtları: Kullanıcı Paraşüt’te yeni `Fiş / Fatura` kaydı oluşturabilir. *Sadece kendi oluşturduğu* `Fiş / Fatura` kayıtlarını görüntüleyebilir, düzenleyebilir veya silebilir. Yeni bir `Fiş / Fatura` kaydını `Ödendi` olarak oluşturabilir fakat `Ödenecek` olarak oluşturduğu bir fiş / fatura kaydına `Ödeme Ekle` butonu ile ödeme ekleyemez.
 • Not: `Çalışanlar` bölümüne yetkisi olmayan fakat `Giderler` bölümüne `Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir` veya `Sadece Görebilir` yetkisi olan bir kullanıcı, `Maaş / Prim` ile alakalı kayıtları göremez.

   

  Çalışanlar:

 • Tüm İşlemleri Gerçekleştirebilir: Kullanıcı Paraşüt’te `Çalışanlar`, `Maaş / Prim` ve `Avans` kayıtlarını görüntüleyebilir, düzenleyebilir, silebilir ve yeni kayıt oluşturabilir.
 • Sadece Görebilir: Kullanıcı Paraşüt’te `Çalışanlar`, `Maaş / Prim` ve `Avans` kayıtlarını görüntüleyebilir. Yeni `Çalışan`, `Maaş / Prim` veya `Avans` oluşturamaz, oluşturulmuş bir kaydı değiştiremez veya silemez.
 • Yetki Yok: Kullanıcı Paraşüt’te `Çalışan`, `Maaş / Prim` ve `Avans` kayıtları oluşturamaz, oluşturulmuş kayıtları görüntüleyemez.
 • Not: `Çalışanlar` bölümüne yetkisi olmayan bir kullanıcı, `Giderler` bölümüne yetkisi olsa da `Çalışan Cepten Ödedi` olarak Paraşüt'e girilen `Fiş / Fatura` kayıtlarına `Çalışana Geri Öde` butonu ile ödeme ekleyemez.

  Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

  Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

  Bizi Arayın

  Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

  0212 963 00 20

  Bize Yazın

  Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

  iletisim@parasut.com

  Canlı Sohbet Başlatın

  Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

  Hesabınıza giriş yapın

  Mutlu Patronlar 
  Paraşüt'ü anlatıyor

  Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Ayşe Nur Yılmaz

  Marka Store Reklam Pazarlama

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Mehmet Emin

  Marka Store Reklam Pazarlama

  Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.