Mevcut Verilerin Paraşüt’e Aktarılması

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim
5 dk

Mevcut verilerinizi içe aktarım yoluyla toplu olarak Paraşüt’e kaydedebilirsiniz.

Excel'den veya başka bir programdan Paraşüt'e geçiş yapmayı planlıyorsanız, verilerinizi içe aktarmak hızlı bir çözüm olacaktır. İçe aktarım işlemi için Microsoft Excel şablonları üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Paraşüt'e içe aktarım yoluyla girebileceğiniz kayıtlar şunlardır:

Bu kayıtların her biri için aşağıda belirtilen sayfalardan ayrı ayrı içe aktarım yapmanız gerekmektedir.

Verilerimi Paraşüt'e nasıl aktarırım?

Paraşüt hesabınız içerisinde

sayfalarından içe aktarım yapmak istediğiniz bir tanesini açarak işlemlerinize başlayabilirsiniz.

  1. İçe aktarım yapmak üzere açtığınız sayfanın sol alt köşesinde yer alan İÇE/DIŞA AKTAR butonuna ve sonrasında İçeri Aktar seçeneğine tıklayarak devam edebilirsiniz.
Mevcut Verilerin İçe Aktarılması

(İçe aktarım yapmak üzere açtığınız sayfada zaten birkaç sayfa dolusu kayıt varsa İÇE/DIŞA AKTAR butonu yerine, aşağıda görüldüğü gibi, kare içerisinde yer alan bir ok simgesi görüyor olabilirsiniz.)

Mevcut Verilerin İçe Aktarılması
  1. Açılan pencereden verilerinizi içe aktarabilmeniz için özel olarak hazırlanmış olan Excel şablonunu EXCEL ŞABLONUNU İNDİR butonu yardımıyla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Mevcut Verilerin İçe Aktarılması
  1. Her sayfanın excel şablonunun başında aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi bir yardım metni bulunmaktadır. Sonrasında ise birkaç adet örnek kayıt listelenmiştir. Yardım metnini dikkatle okumanızı ancak silmemenizi tavsiye ederiz. Örnek kayıtları ise silebilirsiniz.

Yardım metninde belirtilen noktalara dikkat ederek kendi kayıtlarınızı bu excel şablonuna geçiriniz.

Mevcut Verilerin İçe Aktarılması
  1. Excel şablonunuz içe aktarım için hazır olduğunda ŞABLONU GERİ YÜKLE butonu yardımıyla hazırlamış olduğunuz excel'i hesabınıza geri yükleyebilirsiniz.
Mevcut Verilerin İçe Aktarılması
Mevcut Verilerin İçe Aktarılması
  1. Aktarılan verileri kontrol ettikten sonra her şey doğru görünüyorsa ONAYLA VE İÇERİ AL butonuna tıklayarak aktarım işlemini tamamlayabilirsiniz.
Mevcut Verilerin İçe Aktarılması
  1. Herhangi bir hata varsa VAZGEÇ veya TEKRAR YÜKLE butonlarını kullanabilir, sorularınız olursa destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

İçe Aktarım Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar