Mevcut verilerinizin Paraşüt’e aktarılması

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
6 dk

Mevcut verilerinizi içeri aktarım yoluyla toplu olarak Paraşüt’e kaydedebilirsiniz.

Excel'den veya başka bir programdan Paraşüt'e geçiş yapmayı planlıyorsanız, verilerinizi içeri aktarmak hızlı bir çözüm olacaktır. İçeri aktarım işlemi için Microsoft Excel şablonları üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Paraşüt'e içeri aktarım yoluyla girebileceğiniz kayıtlar şunlardır:

Bu kayıtların her biri için aşağıda belirtilen sayfalardan ayrı ayrı içeri aktarım yapmanız gerekmektedir.

Verilerimi Paraşüt'e nasıl aktarırım?

Paraşüt hesabınız içerisinde

sayfalarından içeri aktarım yapmak istediğiniz bir tanesini açarak işlemlerinize başlayabilirsiniz.

 1. İçeri aktarım yapmak üzere açtığınız sayfanın sol alt köşesinde yer alan İÇE/DIŞA AKTAR butonuna ve sonrasında İçeri Aktar seçeneğine tıklayarak devam edebilirsiniz.

  Mevcut Verilerin İçeri Aktarılması
 2. (İçeri aktarım yapmak üzere açtığınız sayfada zaten birkaç sayfa dolusu kayıt varsa İÇE/DIŞA AKTAR butonu yerine, aşağıda görüldüğü gibi, kare içerisinde yer alan bir ok simgesi görüyor olabilirsiniz.)

  Mevcut Verilerin İçeri Aktarılması
 3. Açılan pencereden verilerinizi içeri aktarabilmeniz için özel olarak hazırlanmış olan Excel şablonunu EXCEL ŞABLONUNU İNDİR butonu yardımıyla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

  Mevcut Verilerin İçeri Aktarılması
 4. Her sayfanın excel şablonunun başında aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi bir yardım metni bulunmaktadır. Sonrasında ise birkaç adet örnek kayıt listelenmiştir. Yardım metnini dikkatle okumanızı ancak silmemenizi tavsiye ederiz. Örnek kayıtları ise silebilirsiniz. Yardım metninde belirtilen noktalara dikkat ederek kendi kayıtlarınızı bu excel şablonuna geçiriniz.

  Mevcut Verilerin İçeri Aktarılması
 5. Excel şablonunuz içeri aktarım için hazır olduğunda ŞABLONU GERİ YÜKLE butonu yardımıyla hazırlamış olduğunuz excel'i hesabınıza geri yükleyebilirsiniz.

  Mevcut Verilerin İçeri Aktarılması
  Mevcut Verilerin İçeri Aktarılması
 6. Aktarılan verileri kontrol ettikten sonra her şey doğru görünüyorsa ONAYLA VE İÇERİ AL butonuna tıklayarak aktarım işlemini tamamlayabilirsiniz.

  Mevcut Verilerin İçeri Aktarılması
 7. Herhangi bir hata varsa VAZGEÇ veya TEKRAR YÜKLE butonlarını kullanabilir, sorularınız olursa destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

İçeri aktarım esnasında dikkat edilmesi gerekenler

Paraşüt'teki diğer içeri aktarım şablon örnekleri:

Müşteri ve tedarikçilerin içeri aktarılması:

Müşteri ve Tedarikçilerin İçeri Aktarılması

Stokların içeri aktarılması:

Stokların İçeri Aktarılması

Satış faturalarının içeri aktarılması

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Daha önceden kullanmış olduğunuz bir program varsa ve oradaki verilerinizi excel'e aktarabiliyorsanız, satış faturaları için hazırlamış olduğumuz excel şablonu yardımıyla geçmiş tarihli satış faturalarınızı toplu biçimde içe aktararak Paraşüt'e girebilirsiniz.

Paraşüt uygulaması içerisine farklı yazılımlarda oluşturmuş olduğunuz fatura bilgilerini eklemek için içe aktarma işlemini kullanabilirsiniz. Verileri içe aktarabilmek için satışlar sayfasının alt kenarında bulunan içe-dışa aktar butonuyla içe aktar işlemini başlatabiliyoruz.