Dövizli Fatura Oluşturmak

Ladin Uğur
Ladin Uğur
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

SATIŞLAR veya GİDERLER sayfasına geldiğinizde, sağda göreceğiniz YENİ FATURA OLUŞTUR butonuna tıklayarak yeni alış ya da satış faturası oluşturma sayfasına gelirsiniz. Fatura açıklaması bölümüne yazacağınız bilginin hatırlatıcı nitelikte olması, daha sonra faturalar içinde arama yaparken işinize yarayacaktır. Zira, faturalar içinde fatura açıklaması veya müşteri adı ile arama yapabilirsiniz. Fatura için müşteri, düzenleme tarihi ve tahsil edileceği tarihi doldurduktan sonra bu alanların altında FATURA NO EKLE ve DÖVİZ DEĞİŞTİR butonlarını göreceksiniz. Eğer oluşturmak istediğiniz fatura USD (ABD Doları), EUR (Euro) veya GBP (İngiliz Sterlini) üzerindense DÖVİZ DEĞİŞTİR butonu ile istediğiniz dövizi seçerek faturanızı oluşturabilirsiniz. İstediğiniz dövizi seçtikten sonra beliren FATURA DÖVİZİ satırının yanındaki butondan kuru ayarlayabilirsiniz.

Ödenecek tutar ve müşteri bakiyeleri fatura açık kaldığı sürece güncel kur üzerinden, fatura toplamı ise fatura döviz kurundan hesaplanacaktır. Hizmeti/ürün tanımı, miktarı, birim fiyatı ve KDV oranını girdikten sonra KAYDET tuşu ile faturanızı oluşturmuş olursunuz. Hizmet/ürün bölümünün altındaki YENİ SATIR EKLE butonu ile yeni ürün veya hizmeti faturaya ekleyebilirsiniz.