E-tahsilat nedir? E-tahsilat nasıl yapılır?

Büyüyen işletmelerin en büyük kaynakları yarattıkları nakit akışı. Nakit akışının sağlıklı olmasını sağlayan da zamanında yapılan tahsilatlar.

Bir işletmenin tahsilat yapabilmesinin çeşitli yolları var. Sürekli telefonla hatırlatmalar, yüz yüze görüşmeler, bazen yapılan pazarlıklar… Ne kadar farklı kanaldan tahsilat yapabilirseniz, nakit akışınız o kadar sağlıklı olur. E-tahsilat da bu tahsilat kanallarından biridir.

3 dk

E-tahsilat nedir?

E-tahsilat, online ödeme araçları ile carilerinizden tahsilat yapmanızdır.

Nasıl e-tahsilat yapabilirim?

E-tahsilat yapmak için bankaların sanal poslarını web sitenize entegre edebilirsiniz. Bu konuda Iyzico COO’su Orkun Saitoğlu ile gerçekleştirdiğimiz Ödeme Sistemleri 101 yazımıza göz atabilirsiniz. 

Bunun yanında sanal poslarla ilgili soruları yanıtladığımız Sanal Pos nedir? yazımızın da size yardımcı olabileceğini umuyorum.

E-tahsilat ne için kullanılabilir?

E-tahsilat ya da online tahsilatı carilerinizden, bayilerden, alt bayilerden, kurumsal müşterilerden tahsilat yapmak; okul, site, dernek, apartman, sanayi sitesi, dernek, kolej, spor kulübü vs. gibi kurumların düzenli ya da düzensiz ödemelerini kredi kartından almak için kullanabilirsiniz.

Fakat web sitenizden ürün ya da hizmet satışı için online tahsilat hizmeti uygun çözüm değildir.

Paraşüt'ün e-tahsilat özelliğini siteme entegre edebilir miyim?

Hayır. Uygulama üzerinde verdiğimiz online tahsilat hizmeti, Paraşüt üzerinde oluşturmuş olduğunuz faturayı e-posta ile paylaşarak fatura üzerinden tahsilat talep edilmesi şeklinde çalışmaktadır.

Kendi e-tahsilat/online tahsilat çözümümü nasıl kurabilirim?

Piyasada birçok e-tahsilat/online tahsilat çözümü bulunmaktadır. Bunlar için belli bir entegrasyon ücreti ve hizmet bedeli ödersiniz.

Paraşüt'te online tahsilat özelliği için herhangi bir aktivasyon/entegrasyon ücreti ödemezsiniz. Online tahsilatın size maliyeti, iş ortağımız ve ödeme altayapısı Iyzico'nun aldığı komisyonlardır.

Paraşüt hesabınıza giriş yaparak online tahsilata kolayca başvurabilirsiniz eğer Paraşüt hesabınız yoksa ücretsiz 14 gün deneyebilirsiniz:

Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin

E-tahsilat/online tahsilat başvurusu

  ## E-tahsilat ücretleri nedir? Yaptığınız işlem tutarı üzerinden %2,5 ve işlem başına 25 kuruş komisyon uygulanır. Alınan tutardan belirtilen komisyon kesildikten sonra 7 gün içerisinde para hesabınıza geçer. ## E-tahsilat/online tahsilat nedir ve kimler başvurabilir? (Video anlatım) ## E-tahsilat yapmak güvenli midir? Paraşüt üstünden huzur içinde tahsilat yapabilirsiniz. Çünkü online tahsilat özelliğimizde üst düzey veri güvenliği standardı PCI-DSS sertifikasına sahip çözüm ortağımız iyzico ile maksimum güvenlik standartlarında hizmet sunuyoruz. Müşteriniz, internet üzerinden alışveriş yapar gibi size ödemesini bu şekilde kolaylıkla ve güvenli bir şekilde yapabilir. Siz de tahsilatlarınızı güvenceye almış olursunuz. ## E-tahsilatta para ne zaman hesabıma aktarılır? Eğer Paraşüt'ün Online Tahsilat özelliğini kullanırsanız, İyzico üzerinden yapmış olduğunuz online tahsilat, komisyon tutarları (işlem tutarı üzerinden %2,5 ve işlem başına 25 kuruş) kesildikten sonra 7 gün içerisinde banka hesabınıza aktarılır. Online Tahsilat Programı Paraşüt hakkında daha fazla bilgi alabilir ve Paraşüt'ü hemen 14 gün ücretsiz denemeye başlayabilirsiniz: Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin
Tunca Üçer

Tunca Üçer

Tunca Üçer, Paraşüt'te İçerik Uzmanı olarak görev yaptı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!